اکسسوری‌های گوشی مناسب برای کودکان

اگر بگوییم هر فردی که دارای یک گوشی هوشمند هست به یک قاب گوشی موبایل نیاز دارد، این قانون برای کودکانی از این اسمارت‌فون‌ها به عنوان کنسول بازی استفاده می‌کنند هم صادق است. کودکان با توجه به اقتضای سن‌شان توانایی و توجه کافی برای حفظ سلامت گوشی خود را ندارند. همچنین در بین تعداد بی‌شمار دوستانی که هر کودک دارد، این احتمال وجود دارد که گوشی خود را اشتباه تشخیص دهد! بنابرین جالب به نظر می‌رسد که با یک قاب منحصربه‌فرد هم بتوان از گوشی محافظت کرد و هم آن را راحت تشخیص داد و پیدا کرد.

اگر نظر خود کودکان را بپرسند، احتمالا ایده‌های مورد علاقه‌ی زیادی دارند که دوست دارند آن‌ها را بر روی قاب گوشی‌ خود ببینند. اما اگر شخصی قصد دارد برای کودکی یک قاب موبایل تهیه کند، چه به عنوان والدین یا مثلا مربی، به چه نکاتی باید در خرید قاب توجه کند؟ چند نکته که در این رابطه باید رعایت شوند را در این پست وبلاگ فروشگاه اینترنتی استایل آپ بررسی می‌کنیم.

قاب‌ محافظ گوشی

اغلب مردم به این دلیل برای گوشی‌های خود قاب تهیه می‌کنند که آن‌ها را از شکستگی‌ها و صدماتی که ممکن است در اثر افتادن از فاصله، ضربه خوردن با وسایل مختلف یا پرت شدن ایجاد شوند، محافظت کنند. برای اینکه در بالاترین حد ممکن بتوان از یک گوشی مراقبت کرد باید به چگونگی انتخاب خرید قاب محافظ درست و مناسب توجه شود.

قاب‌های پلاستیک نرم، قاب‌های سیلیکونی و قاب‌های پلاستیکی سخت بهترین نقش را در محافظت از گوشی‌هایی که کودکان به دست می‌گیرند ایفا خواهند کرد. باید برای کودکان به دنبال قاب‌هایی گشت که محافظت بالا یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های آن‌ها باشد.

قاب‌های سیلیکونی خیلی نازک ممکن است روی گوشی ایستادگی زیبایی داشته باشند و به نظر عالی برسند اما محافظت چندانی ایجاد نخواهند کرد. بسیاری از انواع قاب‌های سخت نیز پس از یک بار زمین خوردن دچار شکستگی می‌شوند پس آن‌ها نیز گزینه‌های مناسبی نیستند.

نکته‌ قابل توجه درباره‌ قاب گوشی موبایل مناسب کودکان این است که قاب‌های نوع محافظ و حجیم در شکل‌های بسیار زیبا موجود هستند و می‌توانند به شدت مورد پسند کودکان واقع شوند و کودکان با تمایل زیادی از آن‌ها استفاده خواهند کرد. قاب‌های موبایل در شکل‌ها و طرح‌های بسیاری از جمله کاراکترهای کارتونی، قلب، گل گلی، دارای عکس حیوانات یا لوگوی تیم‌های ورزشی ارائه می‌شوند.

قاب‌های محافظ برای گوشی‌های تاشو

اگر فردی بخواهد برای کودکی که گوشی مدل تاشو دارد قاب تهیه کند، انتخاب‌های محدودتری در اختیار خواهد داشت. ممکن است در چنین مواردی بتوان قابی از جنس چرم یا جنس سخت یافت که اندازه‌ گوشی باشد. اگر چنین قابی یافت نشد فرد باید به دنبال یک قاب یکپارچه و یک‌سره برای گوشی خود بگردد اما معمولا قاب‌های چرمی که مانند جلدهای چرمی هستند در تنوع زیادی از طرح‌ها و سایزها یافت می‌شوند و معمولا می‌توان قاب مورد نظر خود را در بین آن‌ها یافت.

اگر قاب چرمی مناسبی یافت بشود، احتمالا دارای یک محافظ صفحه‌ از نوع متصل به قاب خواهد بود؛ این یعنی شما به یک کیف گوشی موبایل مناسب کودکان تهیه کرده‌اید. اگر این قاب چرمی از محافظ صفحه برخوردار نبود، بهتر است یک کاور نیز برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی صفحه نمایش تهیه شود. گوشی‌های چرخشی یا تاشو در مدل‌های جدید هوشمند خود دارای صفحه نمایش‌های بسیار قوی و ضد ضربه نیستند. همین مساله آن‌ها را بسیار آسیب پذیرتر می‌کند. وجود یک محافظ صفحه موجب می‌شود در صورت برخورد اجسام درون جیب مانند کلید، سکه یا هرچیز دیگری با صفحه، خراشی بر روی آن ایجاد نشود.

قاب‌هایی که باعث انحراف پرتوها می‌شوند.

با وجود اینکه هیچ نکته یا تایید علمی‌ هنوز وجود ندارد که ثابت کند امواج ساطع شده از گوشی برای سلامت و رشد بدن و مغز کودکان نامناسب است، این مساله‌ای است که بسیاری از مردم نگران آن هستند. این مساله امروزه حتی بیش از پیش فکر مردم را مشغول کرده چون گوشی‌های هوشمند جدید امواج بیشتری را نسبت به گوشی‌های قدیمی بازتاب می‌دهند. به علاوه، از وقتی که مردم زمان زیادی را با گوشی‌های خود می‌گذرانند وسواس بیشتری در برابر بیماری‌هایی مانند تومور مغزی یا بیماری‌های مشابه و محافظت خود پیدا کرده‌اند.

بخش سلامت انسان موسسه‌ سلامت ملی آمریکا می‌گوید هیچ مدرکی بر این که استفاده از موبایل، خطر ابتلا به سرطان را بالا می‌برد وجود ندارد. اما مشکل اینجاست که اغلب این تحقیقات تاثیر این پرتوها را بر روی افراد بزرگسال امتحان کرده‌اند نه بر روی کودکان.

چند تحقیق وجود دارد که بررسی کرده‌اند گوشی‌ها چه تاثیری بر سلامت کودکان می‌گذارند. این تحقیقات به این موضوع اشاره کرده‌اند که جمجمه‌های کوچک کودکان دو برابر بیشتر از بزرگان پرتو از خود عبور می‌دهند. شواهد اندکی وجود دارند که نشان می‌دهند استفاده‌ بیش از حد از گوشی در کودکان منجر به ایجاد تومور، از دست دادن شنوایی و یا بیش فعالی می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این تحقیق به آن اشاره شده این است که امروزه کودکان به طور مداوم در تماس با امواج ساطع شده از گوشی و دیگر ابزار الکترونیکی هستند و این میزان بسیار بیشتر از بزرگسالانی است که تازه در سن سی سالگی برای اولین‌بار برای خود گوشی تهیه کردند. زمانی که تحقیقات ثابت کند که امواج ساظع شده مضر هستند، ممکن است دیگر برای جلوگیری از تاثیرات زیستی و دائمی این امواج مغناطیسی مانند دیر شده باشد. این تاثیرات شامل تغییرات متابولیسمی مغز، آسیب وارد شدن به DNA و فعال شدن عواملی می‌باشد که منجر به سکته‌ی قلبی می‌شوند.

همه‌ این عوامل احتمالا باعث می‌شوند که برای کودکان، قاب‌های ضد پرتو انتخاب مناسب‌تری باشند؛ قاب‌هایی که موجب دور شدن بخش زیادی از امواج از سر می‌شوند. بقیه‌ انواع قاب‌های ضد پرتو تنها زمانی جلوی این پرتوها را می‌گیرند که فرد در حال حمل گوشی باشد، نه زمانی که مشغول صحبت با آن است. افرادی که در این زمینه نگران سلامتی هرچه بیشتر فرزندان خود هستند می‌توانند از منابع اینترنتی به راحتی چنین قاب‌هایی را پیدا کنند.

در ادامه پیشنهادات بیشتری که برای خرید لوازم جانبی گوشی مناسب کودکان می‌باشد را برای شما معرفی می‌کنیم.

پنج لوازم یدکی مناسب برای کودکان

در صورتی که فردی تصمیم به خرید قابی برای کودکی بگیرد بد نیست که نگاهی نیز به لوازم جانبی گوشی مناسب برای کودکان بیندازد.

هدست:یکی از روش‌هایی که می‌توان کودکان را از پرتوهای گوشی کمی دور نگه داشت این است که آن‌ها را تشویق به استفاده از هدست‌ها کرد. البته نه از نوعی که با بلوتوث کار می‌کند که به نوبه‌ خود امواجی زیادی را انتقال می‌دهند. هدست‌های دارای سیم امواجی را انتقال نمی‌دهند؛ این هدست‌ها معمولا شکل‌های جذابی دارند و نگرانی‌ای از بابت اینکه شاید کودک از شکل آن‌‌ها یا پوشیدن آن‌ها خوشش نیاید ندارید.

شارژرهای دو دریچه‌ای: احتمال این که یک کودک در یک خانواده علاوه بر گوشی دارای یک تبلت یا ابزار دیگری نیز باشد وجود دارد. شارژرهای دو دریچه ابزار خوبی هستند برای اینکه بتوان همزمان این ابزار‌های الکترونیکی را شارژ کرد.

شارژر یدکی: به راحتی پیش می‌آید که کودکان شارژرهای خود را در مدرسه، خانه‌ یکی از دوستان یا مکانی دیگر جا بگذارند. اگر یک شارژر یدکی در خانه موجود باشد، در صورت گم شدن شارژر اصلی می‌توان به موقع از آن استفاده کرد و معطل نشد. با توجه به این که امروزه بخش زیادی از تکالیف، مطالعات و آموزش کودکان نیز از طریق تبلت و گوشی انجام می‌شود، تهیه‌ یک شارژر یدکی ضروری به نظر می‌رسد.

کابل USB : وجود یک کابل USB برای انتقال اطلاعات از گوشی به کامپیوتر یا هارد اکسترنال ضروری است. به ویژه در کودکانی که گوشی‌های دوربین‌دار دارند، حافظه‌ گوشی‌ها زود پر می‌شود و به راحتی و به سرعت می‌توان با این کابل اطلاعات را انتقال داد و حافظه را خالی کرد.

مونوپاد: مونوپاد یکی از محبوب‌ترین لوازم یدکی گوشی در بین تمامی اقشار چه کودکان و چه بزرگسالان می‌باشد. مونوپاد‌ها افراد را قادر می‌کنند که بتوانند از خود و دوستانشان در سفرهای تفریحی به راحتی عکس بیندازند و همه‌ی افراد نیز در عکس حضور داشته باشند. با یک مونوپاد می‌توان به کودکان ثابت کرد که می‌توانند عکس‌های زیباتر و بهتری از خود بیاندازند و همچنین هدیه‌ایست بسیار غافل گیر کننده!

0 دیدگاه برای اکسسوری‌های گوشی مناسب برای کودکان

0 دیدگاه برای این محصول

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اکسسوری‌های گوشی مناسب برای کودکان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.