بهترین اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند اپل واچ

بهترین اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند اپل واچ : قسمت دوم

انتخاب اپلیکیشن‌های مناسب یکی از راه‌های پرکاربرد کردن و مفید ساختن ساعت‌های هوشمند است. هم اکنون بیش از 200 هزار اپلیکیشن مختلف برای اپل واچ در آیتونز موجود است. اضافه شدن ویژگی‌هایی مثل GPS و LTE به سری 2 و 3 ساعت‌های هوشمند باعث شده که سازندگان همچنان بخواهند اپلیکیشن‌های بیشتری را تولید کنند. علاوه بر این عرضه نسخه 4.0 سیستم عامل WatchOS نیز زمینه را برای پیشرفت اپلیکیشن‌های موجود فراهم کرده است. برخلاف نوشته قبلی (بهترین اپلیکیشن‌های ساعت‌ هوشمند اپل واچ: قسمت اول) در این پست تمرکز اصلی علاوه بر اپلیکیشن‌های ورزشی و سلامت، روی اپلیکیشن‌هایی با محوریت مدریت زمان، نرم افزارهای هشدار دهنده و یادآور و اپلیکیشن‌های کاربردی در دیگر زمینه‌ها بوده که می‌توانند تجربه لذت بخش‌تری برای کاربران رقم زده تا از خرید ساعت هوشمند اپل واچ رضایت کامل داشته باشند.

لازم به ذکر است لیست تهیه شده از بهترین اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند اپل واچ بر حسب امتیاز آنها در اپ استور و تجربیات کاربری می‌باشد. 

 اپلیکیشن Zones for Training

اپلیکیشنZones for Training ویژه‌ی افرادی است که متناسب با میزان تپش قلب ورزش می‌کنند. این برنامه دارای حالت‌های ویژه برای پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه سواری و بدنسازی بوده و به صورت زنده میزان تپش قلب فرد را نشان می‌دهد. علاوه بر این مانند بقیه‌ی اپلیکیشن‌های ورزش، زمان سپری شده و تاثیرات مختلف بر روی بدن را در یک جدول تحت عنوان سلامت نمایش می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Zones for Training – ZTEI از اپ استور

اپلیکیشن Runkeeper

توجه به داشتن GPS داخلی یکی از نکات مهم به هنگام خرید ساعت هوشمند است. اپلیکیشن Runkeeper با استفاده از GPS مستقل اپل واچ کارایی بیشتری را برای کاربران به وجود می‌آورد. این اپلیکیشن در میان برنامه‌های مخصوص فیتنس یکی از برترین‌ها می‌باشد. به این صورت که برنامه دارای صفحه‌ای است که در حین ورزش و دویدن به صورت اتوماتیک کار خودش را انجام می‌دهد. برای مثال لحظه به لحظه مسافت را اندازه می‌گیرد و اطلاعات را در اختیار قرار می‌دهد. Runkeeper برای دانلود به صورت رایگان موجود است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Runkeeper از اپ استور

اپلیکیشن One Drop

تمرکز بیشتر روی رژیم غذایی یکی از مهمترین دلایل خرید ساعت هوشمند محسوب می‌شود. برای افرادی که مشکل دیابت دارند، شاید کمی سخت باشد که همیشه میزان گلوگز خود را دقیق داشته باشند. این اپلیکیشن از طریق مچ دست تمام میزان گلوکز، مواد غذایی وارد شده و موارد مورد نیاز دیگر را اندازه می‌گیرد و اطلاعات را به صورت داده در اختیار قرار می‌دهد. One Drop را که رایگان خدمات ارائه می‌دهد، می‌توان به عنوان یک اپلیکیشن برای سلامتی و یا حتی رژیم استفاده کرد و همیشه با اطلاعات مربوط به بدن خود در ارتباط بود.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ One Drop از اپ استور

اپلیکیشن Propeller Health

پیدا کردن و نصب اپلیکیشن‌های کاربردی در کنار خرید لوازم جانبی ساعت هوشمند ، دو امر کاملا موثر جهت ارتقاء کیفیت تجربه کاربری از این گجت‌ها می‌باشد. این اپلیکیشن کاربردی تخصصی برای افرادی دارد که از آسم یا تنگی نفس رنج می‌برند. کارکرد آن به این صورت است که در صورت بروزعلائم خفیف شروع تنگی نفس، پیش از این که حتی خود فرد متوجه شود هشدار می‌دهد و باعث می‌شود افراد مذکور علائم پیش از حملات بیماری را بدانند و کنترل بیماری خود را در دست بگیرند و به صورت مفید از بروز حملات جلوگیری کنند. propeller Health توانسته با هشدار دادن، تعداد حملات را تا 79 درصد کاهش دهد. این برنامه دارای سیستمی است که جهت مصرف داروهای مورد نیاز تذکر می‌دهد و همچنین با اندازه‌گیری میزان آلودگی، رطوبت و دمای هوا احتمال راحتی یا ناراحتی تنفسی فرد را در هر روز پیش بینی می‌کند. این اپلیکیشن نیز به صورت رایگان در آیتونز قابل دانلود است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Propeller Health از اپ استور

اپلیکیشن ViewRanger

“ویو رنجر” یکی از بهترین نرم افزارهای فیتنس و تناسب اندام برای ساعت هوشمند می‌باشد. افرادی که به پیاده‌روی و کوهنوردی علاقه دارند و همواره به دنبال کشف مسیرهای جدید برای این کار هستند از یافتن این اپلیکیشن خوشحال خواهند شد. ViewRanger مسیرهای متنوع و مناسب زیادی را جهت پیاده‌روی، کوهنوردی و دوچرخه یواری در نقاط مختلف دور و بر در هرجای جهان معرفی می‌کند. از نکات مثبت آن این است که به صورت آنلاین نیز کار می‌کند. این اپلیکیشن به صورت رایگان برای دانلود موجود است اما برای نقشه‌های بسیار دقیق و پر از جزییات دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای می‌باشد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ ViewRanger از اپ استور

اپلیکیشن Ace Tennis

برای کاربرانی که رشته‌های ورزشی متنوعی را به شکل حرفه‌ای دنبال می‌کنند، اپل واچ با دارا بودن اپلیکیشن‌های اختصاصی برای هر یک از ورزش‌ها از بهترین گزینه‌های خرید ساعت هوشمند است. برای افرادی که تنیس تمرین می‌کنند این اپلیکیشن می‌تواند نقطه‌ی قوت بزرگی محسوب شود. Ace Tennis زمانی که ساعت هوشمند به دست افراد وصل شده است می‌تواند میزان قدرت،مدت زمان، سرعت و شدت هر ضربه‌ای که با راکت زده می‌شود را به طور دقیق اندازه بگیرد و برای بهتر شدن ضربه‌ها و قوی‌تر شدن در تنیس به افراد کمک کند تا در نهایت به میزان‌های مورد نظر دست پیدا کنند. این برنامه که برای دانلود به صورت رایگان موجود است همچنین میزان تپش قلب و کالری را نیز در اختیار می‌گذارد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Ace Tennis از اپ استور

اپلیکیشن Round Health

یکی دیگر از مزیت‌های خرید اسمارت واچ ، کارکرد فوق‌العاده آنها در برنامه‌های یادآور است. برای افرادی که به طور مرتب دارو مصرف می‌کنند توصیه می‌شود از این اپلیکیشن استفاده کنند. اپلیکیشن Round Health با یادآوری به موقع و چک کردن سلامتی آن‌ها علاوه بر تنظیم زمان از استرس آن‌ها می‌کاهد و باعث آرامش بیشتری می‌شود.  کار کردن با این اپلیکیشن بسیار ساده است و تا زمانی که فرد داروی خود را مصرف نکرده باشد از هشدار دادن باز نمی‌ایستد. همچنین اطلاعات مربوط به مصرف دارو را نگه می‌دارد تا افراد بتوانند چک کنند در روزها و ماه‌های گذشته در چه زمان‌هایی داروی خود را مصرف کرده‌اند یا در چه زمانی فراموش کرده‌اند که البته به ندرت پیش می‌آید با Round Health فراموش کنند!
سیستم این برنامه بر روی آیفون حتی ساده‌تر نیز می‌باشد. بدین صورت که لیستی از داروها به صورت روزانه وارد می‌شود تا اپلیکیشن آن‌ها را یادآوری کند. همچنین می‌توان از اپلیکیشن Round Health که به صورت رایگان قابل دانلود است جهت یادآوری و هشدار غیر از مصرف دارو نیز استفاده کرد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Round Health از اپ استور

اپلیکیشن Nike+Run Club

شرکت نایک در زمینه‌ی اپلیکیشن‌های ورزشی همیشه عقب‌تر از رقبای قدرتمندی چون Strava و Runkeeper بوده است که در پستی دیگر در رابطه با بهترین اپلیکیشن‌های ساعت‌های هوشند اپل آن‌ها را معرفی کردیم. اما هم اکنون این شرکت با آپدیت جدیدی که ارائه داده است، قدم بزرگ جدیدی برداشته و توانسته توجه‌ها را به خود جلب کند. در این اپلیکیشن برای هر شخص برنامه‌ی دویدن ویژه‌ی وی با ویژگی‌های مورد علاقه‌ی او طراحی می‌شود. همچنین می‌توان به صورت صوتی از ورزشکارهای مطرح مشاوره‌های ورزشی دریافت کرد. این شرکت با افزودن این ویژگی‌ها بالاخره توانسته به یکی از بهترین‌های این عرصه تبدیل شود خصوصا این که این اپلیکیشن رایگان نیز می‌باشد بی تاثیر نیست.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Nike+Run Club از اپ استور

اپلیکیشن AutoSleep

امکان پایش وضعیت خواب از ویژگی های جدید سیستم عامل اپل واچ WatchOS 4.0 است. همانطور که از نام این نرم افزار مشخص است این برنامه برای تنظیم خواب طراحی شده است. تنها کافی است هنگامی که به خواب می‌روید ساعت را به دست خود ببندید و اپلیکیشن را از قبل بر روی آن نصب کرده باشید. AutoSleep  هشدارهایی در صبح برای افراد می‌فرستد و تجزیه و تحلیل میزان خواب اشخاص را دراختیارشان قرار می‌دهد برای مثال اعلام می‌کند چه مدت زمانی از خواب را در سطح عمیق به سر می‌بردند و یا تا چه میزان در حین خواب بی‌قرار بودند.

این برنامه همچنین دارای حالتی برای وقتی است که افراد نمیخواهند هنگام خواب ساعت را به دست ببندند. به این صورت که قبل از خواب باید آن را به دست داشته باشند و بلافاصله پس از بیدار شدن نیز آن را دوباره به دست ببندند. الیته این ویژگی مورد نقد منفی قرار گرفته است از این جهت که به جای این همه زحمت به راحتی می‌توان یک ساعت کوک کرد! قیمت این اپلیکیشن برای دانلود 2.99 دلار می‌باشد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ AutoSleep از اپ استور

اپلیکیشن Hole19

اپلیکیشن Hole19 یک ابزار جامع برای طرفداران گلف می‌باشد. این اپلیکیشن که دارای GPS و مسیر سنج می‌باشد، یکی از پرکاربردترین‌ اپلیکیشن‌ها در بازی گلف در آمریکا می‌باشد. Hole 19 بیش از 40000 نقشه‌ی زمین بازی گلف و فواصل آن‌ها را به صورت دقیق ساپورت می‌کند و می‌توان از طریق اپلیکیشن به آن‌ها دسترسی دقیق داشت. این اپلیکیشن به صورت رایگان برای دانلود موجود است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Hole19 از اپ استور

اپلیکیشن Slopes

داشتن اندازه‌ی دقیق سرعت، ارتفاع و فاصله هنگام اسکی، کوهنوردی و ورزش‌های مشابه به نظر حرکت بسیار عاقلانه‌ای به نظر می‌رسد اما منطقی نیست که بتوان آن‌ها را در چنین موقعیت‌هایی از روی آیفون چک کرد. از این جهت، اپلیکیشن Slopes افراد را قادر می‌کند بتوانند این اطلاعات را به سرعت و راحتی از اپل واچ خود چک کنند. این اپلیکیشن که به پرکاربرد‌تر شدن اپل واچ‌ها کمک کرده است به صورت رایگان از آیتونز قابل دریافت است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Slopes از اپ استور

اپلیکیشن Mint:Personal Finance & Money

امروزه همه‌ی افراد به صورت روزانه مجبورند قبض‌های مختلفی از جمله گوشی، اینترنت، برق و بسیاری موارد دیگر را پرداخت کنند. به عبارتی زندگی روزانه‌ی اغلب افراد با پرداخت قبض احاطه شده است. برای پیگیری بهتر و به موقع قبض‌ها و ایجاد آرامش و برنامه‌ریزی بهتر می‌توان از Mint استفاده کرد. نمونه‌هایی از این اپلیکیشن پیش از این بر روی آیفون نیز قابل استفاده بوده و برای کاربران آشناست. اپلیکیشن  Mint قبض‌هایی که به زودی باید پرداخت شوند را پیگیری و اعلام می‌کند و از موجودی حساب افراد برای پرداخت اطلاع و طبق آن امتیاز می‌دهد.برای دسترسی بهتر و سریع‌تر اطلاعات بر روی صفحه‌ی ساعت، این برنامه داده‌ها را بر روی سه صفحه‌ی مجزا نمایش می‌دهد. با استفاده از این برنامه می‌توان از میزان استرسی که برای پرداخت قبض‌ها و داشتن آمار دقیق آن‌ها ایجاد می‌شود کم کرد.  Mint به صورت رایگان برای دانلود موجود است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Mint:Personal Finance & Money از اپ استور

اپلیکیشن Reminders Nano

با توجه به قیمت ساعت هوشمند اپل واچ و هزینه‌ای سنگینی که کاربران برای تهیه آن متقبل می‌‌شوند، آگاهی از نبود یک اپلیکیشن پیش فرض برای هشدار و ریمایندر نامیدی بزرگی برای این کاربران محسوب می‌شود؛ اما خوشبختانه نرم افزارهای زیادی در اپ استور برای این منظور پیدا می‌شوند. Reminder’s nano یکی از بهترین اپلیکیشن‌های هشدار دهنده برای اپل واچ است. نکته‌ای که باعث می‌شود افراد برای این اپلیکیشن پول بپردازند قابلیت سینک شدن آن با آیفون می‌باشد. می‌توان به تمام لیست‌ها و مواردی که افراد بر روی آیفون خود وارد کرده‌ باشند از طریق اپل واچ دسترسی داشت. Reminder’s nano یکی از اپلیکیشن‌هایی است که باعث می‌شود افراد کمتر به سراغ آیفون خود بروند زیرا کارکردن با آن از طریق ساعت راحت‌تر است و با وجود قیمت نسبتا بالای 2.99 دلاری آن همچنان به وفور دانلود می‌شود و طرفدارهای خود را دارد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Reminders Nano از اپ استور

اپلیکیشن Fantastical 2

تقویم موجود در اپل واچ تنها برای یادآوری قرارهای ملاقات مناسب به نظر می‌رسد اما اپلیکیشن Fantastical 2 با سیستم جالب خود افراد را تشویق می‌کند اتفاق‌های جدید را همواره به تقویم خود اضافه کنند و برنامه‌ ریزی‌های روزانه و هفتگی کوتاه مدت و بلند مدت خود را از طریق آن انجام دهند. این اپلیکیشن همچنین یکی از قوی‌ترین برنامه‌های آلارم یا هشدار می‌باشد. می‌توان حوادث تکرار شونده برای مثال مانند سه شنبه‌ی هرماه، تولد عزیزان خود و خیلی موارد دیگر را در آن علامت گذاری کرد و اطمینان حاصل کرد که یادآوری خواهند شد. اپلیکیشن Fantastical 2 با قیمت نسبتا گران 4.99 دلار در آیتونز قابل دانلود می‌باشد. کاربردهای گسترده‌ای که این برنامه برای کاربران خود در نظر گرفته است، قطعا این قیمت بالا را توجیه و رضایت افراد را فراهم می‌کند.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Fantastical 2 از اپ استور

اپلیکیشن MultiTimer

اپل واچ خودش به صورت فابریک دارای یک اپلیکیشن برای زمانبندی می‌باشد اما این اپلیکیشن تنها قادر است از پس وظایف محدودی بر بیاید. برای مثال تنها می‌توان یک آلارم با آن تنظیم کرد یا تنها یک شمارش معکوس را می‌تواند اندازه گیری کند. اگر فردی بخواهد برای چند چیز به صورت هم زمان تایم بگیرد، تنها قادر است با خرید چند اپل واچ این کار را انجام دهد!

برای این دسته فعالیت‌ها MultiTimer به نظر انتخاب منطقی‌تری می‌رسد. این برنامه دارای یک نسخه‌ی رایگان و یک نسخه‌ی پولی می‌باشد که حتی با نسخه‌ی رایگان آن می‌توان همزمان 6 تایمر را برای 6 فعالیت مختلف تنظیم کرد و زمان گرفت. طبیعتا با نسخه‌ی پولی آن می‌توان تعداد بی‌نهایتی تایمر و از انواع مختلفی را فعال کرد. این اپلیکیشن نیز به قیمت 4.99 دلار موجود است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ MultiTimer از اپ استور

اپلیکیشن CarrotWeather

در مورد نرم افزار آب و هوای اپل نمی‌توان گفت جزو امکانات جدید ساعت اپل واچ سری 3 است؛ در واقع این اپلیکیشن از از نسل اول اپل واچ‌ها در دسترس کاربران می‌باشد. اما نرم افزارهای پیش بینی آب و هوای بهتری نیز برای اپل واچ در دسترس است. CarrotWeather برنامه‌ی قدرتمند و عجیب و غریبی است که جهت پیشبینی دقیق آب و هوا طراحی شده است. این برنامه با کارکرد خاص خود رقبای قدرتمندی چون اپلیکیشن Dark Skies را کنار زده و نظر بسیاری از افراد را به خود جلب  کرده است. CarrotWeather دارای نقشه‌های رادار و ماهواره‌ای می‌باشد و اندازه‌های سانتی‌گراد و متریک را پشتیبانی می‌کند. این برنامه با بقیه‌ی برنامه‌های پیشبینی هوا تفاوتی دارد که باعث محبوبیت آن شده است. CarrotWeather علاوه بر قدرت پیش‌بینی بسیار بالا و دقیق دارای یک ربات می‌باشد که دارای بیش از 4000 دیالوگ خنده دار از پیش تعیین شده برای تعیین موقعیت‌های هوایی مختلف دارد. این ربات استفاده از این برنامه را سرگرم کننده و جالب می‌کند و باعث می‌شود کاربران تمایل داشته باشند به دفعات زیاد به اپلیکیشن مراجعه کنند. CarrotWeather به قیمت 3.99 دلار برای دانلود موجود است اما برای استفاده از آن باید سالانه 2.29 دلار نیز پرداخت کرد.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Carrot Weather از اپ استور

اپلیکیشن Pennies – Budget and Expenses

برای افرادی که نیاز دارند میزان پول و مخارج خود را دقیق داشته باشند یا پول بیشتری ذخیره کنند، اپلیکیشن Pennies پیشنهاد خوبی است. با این برنامه می‌توان چند لیست درست کرد و میزان مخارج را به آن‌ها اضافه یا از آن‌ها کم کرد. Pennies با توجه به میزان کلی ذخیره‌ی مالی افراد برای آن‌ها برنامه می‌ریزد و سقف میزان مصرفی آن‌ها را روزانه مشخص می‌کند. اگر یک روز کمتر از میزان مشخص شده مصرف شود، آن را به روز بعدی اضافه می‌کند و در نهایت با برنامه‌ریزی دقیق منجر افزایش موجودی حساب افراد می‌شود. همچنین در صورت درست عمل کردن به برنامه، موقعیت‌های طلایی به عنوان جایزه به فرد پیشنهاد می‌دهد. هیچ اپلیکیشن دیگری همانند Pennies با توجه به لایف استایل شخصی افراد به آن‌ها برنامه‌ی مخارج نمی‌دهد. Pennies به قیمت 3.99 دلار در آیتونز برای دانلود موجود است.

دانلود اپلیکیشن اپل واچ Pennies – Budget and Expenses از اپ استور

ادامه دارد …

0 دیدگاه برای بهترین اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند اپل واچ : قسمت دوم

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بهترین اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند اپل واچ : قسمت دوم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.