خسارات احتمالی در صورت عدم استفاده از گلس محافظ

راهنمای تعویض گلس محافظ گوشی موبایل

داشتن محافظ صفحه گلس یکی از اساسی‌ترین مواردی است که باید برای افزایش عمر مصرفی دستگاه موبایل به آن توجه کرد. اگر گلس محافظ گوشی شما ترک برداشته است، عمر مصرفی آن تمام شده و باید به فکر خرید گلس محافظ جدیدی باشید. این کار به جهت وجود احتمال شکستگی و خرد شدن کامل گلس در اثر داشتن ترک قبلی و ایجاد خسارت بر روی صفحه نمایش توصیه می‌شود. تعویض گلس ممکن است برای بعضی از کاربران امر آسانی نباشد. برای انجام این کار روش‌های مناسبی وجود دارد که در بخش بعدی این نوشتار وبلاگ فروشگاه اینترنتی استایل آپ به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

تعویض گلس محافط شامل دو مرحله می‌شود؛

 • جدا کردن گلس محافظ از سطح گوشی

 • نصب کردن گلس محافظ جدید بر روی صفحه نمایش گوشی موبایل

جدا کردن گلس محافظ قدیمی

اولین مرحله تعویض محافظ صفحه نمایش جدا کردن گلس قدیمی است که احتمالا آسیب دیده و یا شکسته است. چندین روش و راه برای جدا کردن گلس محافظ آسیب دیده وجود دارد و انتخاب نوع روش بستگی به برند گلس و میزان چسبیدگی آن به صفحه نمایش گوشی دارد. قبل از اقدام به هر کاری، با استفاده از یک سشوار به مدت 15 ثانیه گلس را با درجه کم حرارت دهید تا میزان چسبندگی آن تا حدودی کاهش یابد. البته بهتر است از انجام چند باره‌ و متوالی این کار خودداری کنید.

روش اول

قبل از امتحان کردن روش‌های پر دردسر و استفاده از ابزار‌های مختلف، سعی کنید گلس محافط شکسته را به وسیله انگشتتان از روی صفحه گوشی موبایل جدا کنید.

 1. ابتدا با استفاده از یکی از انگشتانتان سعی کنید یک از گوشه‌های گلس را بلند کنید. معمولا یکی از گوشه‌ها راحت‌تر از بقیه‌‌شان جدا می‌شود. انجام این کار با ناخن‌های بلند بسیار آسان‌تر خواهد بود.
 2. بلافاصله پس از بلند شدن گوشه گلس، ناخن خود را از زیر همان گوشه به اطراف آن حرکت دهید تا به آرامی بلند شوند. در غیر این صورت اگر فقط با بلند کردن گوشه گلس پیش روید، احتمال شکستن و خرد شدن آن به قطعات کوچک شیشه وجود خواهد داشت.
 3. همین کار را با سه گوشه دیگر گلس انجام دهید. سپس با ملایمت و آرامی تمام گلس را از قسمتی که شکستگی کمتری دارد گرفته، بلند کنید و تا زمان جدا شدن کامل گلس از سطح گوشی این حرکت را ادامه دهید. به خاطر داشته باشید هر گونه حرکت سریع و یا کشیدن شتاب‌زده گلس خطر پرتاب شدن قطعات شیشه را افزایش می‌دهد.

روش دوم

 1. از یک خلال دندان برای بلند کردن لبه‌های گلس استفاده کنید. خلال دندان را مانند روش قبلی، به آرامی زیر یکی از چهار لبه فرو ببرید تا قسمتی از گلس محافظ بلند شود. مراقب باشید که نوک تیز خلال را به سمت اسکرین گوشی فشار ندهید تا آسیبی به آن وارد نشود.
 2. بعد از بلند کردن لبه‌ها توسط خلال دندان، با دقت اطراف لبه‌ها را با انگشتتان جدا کنید. به صورتی که یک طرف به طور کامل بلند شود.
 3. در آخر می‌توانید لبه یک کارت اعتباری و یا هر کارت محکم دیگری را زیر قسمت بلند شده گلس قرار دهید و به آرامی آن را تا انتها فشار دهید تا تمامی گلس از سطح گوشی جدا شود.

روش سوم

 1. مقداری از چسب نواری را برش دهید و آن را دور دو انگشت دست خود بپیچید. به طوری که قسمت چسبناک نوار روی به بیرون قرار داشته باشد.
 2. از لبه‌های گلس شروع کنید و نوار چسب دورپیچ شده را به آرامی روی یک گوشه فشار دهید. سپس به آرامی از گوشه‌ترین نقطه آن را بلند کنید. این کار را تا انتهای گلس با آرامی انجام دهید. اگر به همراه دقت از شانس کافی نیز برخوردار باشید، گلس محافظ به نوار چسب خواهد چسبید و از اسکرین گوشی کاملا جدا خواهد شد.

نحوه نصب گلس محافظ جدید

احتمالا از زمان خرید بهترین محافظ صفحه گلس گوشی و نصب آن بسیار گذشته است. پس احتمال اینکه طریقه نصب آن را فراموش کرده‌ باشید وجود دارد. نگران نباشید! چون همانند جدا کردن گلس، روش‌های متعددی نیز برای نصب آن وجود دارد. در قسمت بعدی تعدادی از این روش‌ها را معرفی می‌کنیم که بسته به برند و استایل گلس‌ از هم متفاوت می‌باشند. البته در هر صورت باید دست‌هایتان کاملا تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد. زیرا وجود هرگونه آلودگی موجب به جای ماندن اثر انگشت، لکه و کثیفی زیر گلس می‌شوند. علاوه بر آن، در مواردی احتمال به وجود آمدن حباب زیر گلس را افزایش می‌دهد.

نصب گلس محافظ گوشی موبایل

 

انواع گلس خشک

این روش برای مدل‌هایی از گلس محافظ مناسب می‌باشد که محلول مخصوص گلس در بسته‌بندیشان شامل نمی‌شود.

 1. ابتدا با استفاده از یک پد الکلی صفحه نمایش گوشی را کامل پاک کنید. اگر در بسته‌بندی گلس محافظ پد الکلی موجود بود، بهتر است از آن استفاده کنید. اگر از دستمال استفاده می‌کنید، دقت کنید که ترجیحا پارچه بدون پرز (میکروفیبر) باشد.
 2. گلس محافظ را از داخل بسته خارج کنید. گلس را در دست خود نگه دارید و بعد استیکر قسمت چسبان گلس را از آن جدا کنید.
 3.  با دقت بسیار، گلس محافظ را موازی با خطوط اسکرین گوشی خود تنظیم کنید. مطمئن شوید که حفره‌های روی گلس دقیقا روی جای مشخص خود قرار خواهند گرفت.
 4.  گلس محافظ را به آرامی روی صفحه گوشی قرار دهید. از گوشه یک سمت شروع کرده سپس با دقت به گوشه‌های دیگر حرکت کنید. می‌توانید برای انجام این کار از یک کارت ضخیم کمک بگیرید. بعضی از گلس‌های محافظ در بسته‌بندی خود ابزار نصب نیز دارند که می‌توان از آن‎‌ها استفاده کرد تا کار نصب گلس به راحتی و بدون ایجاد شدن حباب انجام شود.
 5.  در صورت ایجاد شدن حباب زیر گلس، با وارد کردن فشار کم بر روی گلس می توانید آن‌ها را از بین ببرید. برای انجام این کار می‌توانید از کارت موجود در بسته‌بندی گلس و یا هر نوع کارت ضخیم دیگری استفاده کنید. ابتدا از مرکز گلس شروع کنید و حباب‌ها را به سمت گوشه‌ها و سپس به بیرون بفرستید. این کار را با حرکات آهسته و کوتاه انجام دهید. در صورت فشار دادن ناحیه بزرگی از گلس، حباب‌ها به اطراف پخش خواهند شد. برای انجام این حرکت می‌توانید از یک پارچه بدون پرز نیز استفاده کنید.
 6.  اکنون می‌توانید برچسب محافظ روی گلس را از آن جدا کنید. این برچسب برای محافظت گلس روی آن قرار گرفته تا به هنگام نصب، گلس کاملا سالم و بدون خش باشد. بعد از جدا کردن آن، شفافیت تصاویر روی نمایشگر کاملا مشخص می‌شود.

انواع گلس مرطوب

چنانچه تجربه خرید گلس نیلکین و یا هر برند معتبر دیگر را داشته باشید، در بسته‌بندی آن با انواع کیت‌های تمیز کننده که شامل یک دستمال مرطوب یا یک محلول هم می‌شود، روبه‌رو شده‌اید. این محلول معمولا ترکیبی از الکل می‌باشد که به نصب گلس محافظ کمک خواهد کرد. این محلول کمک می‌کند تا میزان جذب مو و یا گرد و خاک به گلس در هنگام نصب کاهش یابد. کاهش جذب آلودگی، مراحل نصب را سریع‌تر پیش می‌برد. به همین علت، اغلب خریداران گلس محافظ این نوع پکیج را انتخاب می‌کنند.

می‌توان گلس سرامیکی و گلس نانو مایع را هم جزو این مدل گلس‌ها دسته‌بندی کرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید گلس سرامیکی چیست و گلس نانو مایع چیست را بخوانید. 

نحوه نصب گلس محافظ

 1. ابتدا با استفاده از اسپری حاوی محلول صفحه اسکرین گوشی خود را کامل مرطوب کنید. سپس به وسیله یک دستمال نرم اسکرین را کاملا تمیز و خشک کنید.
 2. تمام هر دو سمت گلس محافظ را با اسپری مرطوب کنید. با دقت زیاد تمامی قسمت‌ها اسپری شده تا در طول مدت نصب گلس خشک نشود.
 3. انتهای یک طرف از گلس محافظ را به آرامی و با دقت روی صفحه نمایش گوشی قرار دهید. سعی کنید لبه‌های گلس را موازی با لبه گوشی تنظیم کنید. سپس تمامی گلس را به آرامی روی صفحه نمایش قرار دهید. با استفاده از یک کارت یا انگشت خود گلس را در صورت کج بودن تنظیم کنید.
 4.  اسکویجی (از ابزار نصب بوده و یک نوع ماله مخصوص شیشه می‌باشد) را از داخل پکیج خارج کرده و آن را روی گلس بکشید تا محلول اضافی باقی مانده زیر گلس خارج شود. بهتر است از وسط شروع کرده و به آرامی آن را به اطراف بیرون بکشید؛ گلس محافظ را محکم نگه دارید تا حرکت نکند.
 5. گوشی موبایل خود را به مدت نیم ساعت کنار بگذارید و اجازه دهید تمام رطوبت گلس خشک شود. اگر از قاب محافظ استفاده می‌کنید، بهتر است برای سوار کردن آن مدتی صبر کنید تا گلس به خوبی روی اسکرین سوار شود. در غیر این صورت امکان جا‌ به‌ جا شدن آن وجود خواهد داشت.

به یاد داشته باشید که ممکن است در هنگام نصب گلس، مجددا نیاز به اسپری کردن آن باشد. با این روش انجام نصب بسیار آسان‌تر خواهد بود. زیرا در صورت خشک بودن گلس، تنظیم کردن آن بسیار دشوار خواهد شد. با دقت و صبر هر چه بیشتر نصب گلس دقیق‌تر انجام خواهد شد. در طول نصب گلس مراقب نفوذ هر گونه پرز و یا هر مورد دیگری به زیر گلس باشید. این را فراموش نکنید که در صورت مشاهده هرگونه ترک و شکستی در گلس، باید برای تعویض آن اقدام شود.

این دو آموزش ویدیویی برای نصب گلس خم 3D دورچسب و نصب گلس خم 3D فول چسب را هم از دست ندهید. به صورت تصویری تمام مراحل تعویض گلس را ببینید. (تفاوت گلس تخت و سه بعدی در چیست؟)

نکته نهایی: با بهترین لوازم جانبی گوشی آشنا شوید. اگر به غیر از گلس به سایر لوازم جانبی مانند قاب و شارژر و هندزفری و کیف و … نیاز دارید می‌توانید در این مطلب تمام ویژگی‌ها و نکات لازم در خرید لوازم جانبی را بخوانید و بهترین‌ها را انتخاب کنید. 

قیمت خرید گلس نیلکین

0 دیدگاه برای راهنمای تعویض گلس محافظ گوشی موبایل

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای تعویض گلس محافظ گوشی موبایل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.