راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

13 راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ

سامسونگ حالا به یکی از بزرگان حوزه‌ی ساعت‌های هوشمند بدل شده است. گلکسی واچ و گلکسی واچ اکتیو فروش فوق‌العاده‌ای داشتند و روز به روز قابلیت‌ها و امکانات این اسمارت واچ‌ها هیجان‌انگیزتر می‌شوند. ساعت هوشمند سامسونگ هم با اندروید و هم با iOS جفت می‌شود. زیبا و حرفه‌ای ساخته شده است و قابلیت‌ها و امکانات این ساعت هوشمند‌ هر کسی را شگفت‌زده خواهد کرد.

اگر یکی از این ساعت‌های هوشمند گلکسی سامسونگ را دارید احتمالا با بسیاری از قابلیت‌ها و امکاناتش آشنا نباشید. قابلیت‌هایی که کمتر به چشم می‌آیند اما بسیار جالب توجه هستند. دوست دارید از تمام پتانسیل‌های ساعت‌تان استفاده کنید؟ 13 راهکار و ترفند ساعت هوشمند گلکسی سامسونگ در ادامه آورده شده‌اند.

1. ظاهر ساعت‌تان را شخصی‌سازی کنید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

می‌دانید که سامسونگ یک استور یا فروشگاه دارد. می‌توانید نرم‌افزارها و قابلیت‌های جدید را در این استور پیدا کنید. می‌توانید المان‌ها و فیس‌های مختلفی را برای ظاهر ساعت هوشمند در آنجا پیدا کنید. ویجت‌های زیادی که کار کردن با ساعت را راحت‌تر می‌کنند. قبل از هر چیز باید Galaxy Wearable App را روی گوشی خود دانلود و نصب کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید تغییرات لازم را روی گوشی خود اعمال کنید.

سامسونگ به صورت پیش‌فرض فیس‌های مختلفی را در استور قرار داده است. با دانلود و اعمال کردن این فیس‌ها تغییرات زیادی در ظاهر ساعت هوشمندتان ایجاد می‌شود. صفحه کلید آن تغییر می‌کند. رنگ‌ها و فونت‌های هیجان‌انگیزتر جایگزین می‌شوند و ظاهر آن به کلی تغییر می‌کند. گرافیک‌های صفحه و المان‌های حرکتی آن هم تغییر می‌کنند. دقیقا مثل یک تم جدید که روی گوشی خود اعمال می‌کنید ساعت هوشمند هم تغییر می‌کند.

وقتی تب Watch Faces‌ را باز می‌کنید در قسمت منوی کاربری دکمه‌ی Customize ظاهر می‌شود و می‌توانید روی آن کلیک کنید. حالا می‌توانید هر تغییری که دوست دارید را روی ساعت خود پیاده کنید و فیس‌های مختلف را امتحان کنید.

2. چیدمان ویجت‌ها، تنظیمات و اپلیکیشن‌ها را تغییر دهید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

این هم نوعی شخصی‌سازی است. اینکه هر ویجت را کجا قرار دهید. چیدمان اپ‌ها به چه شکل باشد و تنظیمات سریع و دسترسی سریع شما در چه حالتی قرار بگیرد. تمام این چیدمان و آرایش و ترتیب‌بندی اپ‌ها می‌تواند مطابق میل و سلیقه‌ی شما تغییر پیدا کند. می‌توانید اپلیکیشن‌های پراستفاده را در دسترس قرار دهید. برخی المان‌ها را حذف کنید. محل قرارگیری ویجت‌ها را تغییر دهید و تغییرات دلخواه‌تان را اعمال کنید.

وارد اپلیکیشن Galaxy Wearable شوید و این مسیر را دنبال کنید: Apps > Menu > Reorder

در این قسمت می‌توانید اپلیکیشن‌های پراستفاده و ویجت‌های مختلف را مشاهد کنید. حالا با درگ کردن می‌توانید ترتیب و چینش آن‌ها را تغییر دهید. در همین قسمت می‌توانید تنظیمات سریع را هم اعمال کنید. این مسیر: Advanced > Edit Quick Settings را دنبال کنید تا تنظیمات موردنظر خود را به راحتی اعمال کنید.

3. اسکرین‌شات بگیرید.

شما می‌توانید از اسمارت واچ خود اسکرین‌شات بگیرید. خیلی بدرد می‌خورد. مخصوصا وقتی ساعت شما با مشکل مواجه شده است و باید تصویر ارور و یا سایر اطلاعات را برای تیم پشتیبانی بفرستید. یا وقتی که می‌خواهید زمان ورزش کردن‌ و پیاده‌روی و دویدن‌تان را در شبکه‌های اجتماعی‌ به اشتراک بگذارید.

برای اسکرین‌شات گرفتن کافیست دکمه‌ی Home را نگهدارید و صفحه را از چپ به راست لمس کنید یا اصطلاحا Swipe کنید. از گوشه‌ی سمت چپ تا گوشه‌ی سمت راست. حتی نیاز نیست صفحه را لمس کنید و حرکت دست را هم تشخیص می‌دهد. این اسکرین‌شات‌ها مستقیما به گوشی شما منتقل نمی‌شوند و در حافظه‌ی داخلی ساعت ذخیره می‌شوند. اما می‌توانید به راحتی آن‌ها را به گوشی‌تان منتقل کنید.

وارد گالری ساعت هوشمندتان شوید. روی عکس اسکرین‌شات موردنظرتان کلیک کنید و از منوی کاربری بالا (منوی سه نقطه) Send to Phone را بزنید. به همین راحتی. حالا شما این اسکرین‌شات را روی گوشی‌تان هم دارید.

4. میانبر دوبار کلیک روی دکمه‌ی Home را شخصی‌سازی کنید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

دوبار کلیک روی دکمه‌ی Home کارکرد مخصوصی دارد و به عنوان یک میانبر محبوب شناخته می‌شود. اکثر کاربران از این میانبر استفاده می‌کنند. می‌توانید هر اپلیکیشنی را در این میانبر قرار دهید. دوست دارید با دو بار کلیک روی این دکمه موزیک پخش شود؟ یا وارد گالری عکس‌هایتان شوید؟ شاید دوست دارید نوتیفیکیشن‌های‌تان را ببینید یا شاید هم تقویم.

برای تنظیم کردن میانبر این مسیر را دنبال کنید. Advanced > Double Press Home Key

با انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها، این اپلیکیشن یا قابلیت، میانبرِ همیشه در دسترس شماست.

5. استایل بک‌گراند را تغییر دهید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

سامسونگ در حالت پیش‌فرض یک بک‌گراند دارک و تاریک دارد. اما هر تغییری روی آن امکان‌پذیر است. حتی می‌توانید آن را روشن‌تر کنید و یا رنگ‌های دلخواه‌تان را روی آن پیاده کنید. در این مسیر می‌توانید تنظیمات مربوط به بک‌گراند را پیدا کنید: Display > Background Style

نمی‌توانید برای بک‌گراند تصویر انتخاب کنید. اما در انتخاب هر نوع رنگ و استایل دست‌تان باز است.

6. آهنگ‌ها و تصاویر را برای استفاده‌ی آفلاین اضافه کنید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

ساعت‌های گلکسی سامسونگ حافظه‌ی داخلی دارند. شما می‌توانید از این حافظه‌ی داخلی استفاده کنید و آهنگ‌ها و تصاویر دلخواه‌تان را روی ساعت هوشمندتان هم داشته باشید. شاید دوست دارید یک پیاده‌روی طولانی بروید و دوست ندارید گوشی‌تان را با خودتان ببرید. یا گوشی‌تان شارژ ندارد و دوست دارید موزیک گوش بدهید.

برای اضافه کردن محتوای تصویری و موسیقی در اپلیکیشن Galaxy wearables وارد قسمت Add Content to Your Watch شوید. حالا گزینه‌ی Add Tracks‌ برای اضافه کردن آهنگ و Copy Images را می‌بینید و می‌توانید آن‌ها را اضافه کنید. حتی می‌توانید حالت Auto-Sync را هم فعال کنید تا داده‌های ساعت و گوشی خود را با هم سینک کنید.

7. راحت‌تر شنا کنید.

گلکسی واچ و گلکسی واچ اکتیو امکاناتی برای رصد کردن شنا دارند. می‌توانند تماس‌ها و پیام‌های‌تان را هم رصد کنند. احتمالا دوست ندارید این دوتا را با هم ترکیب کنید. حین شنا ممکن است دست‌تان به صورت تصادفی و ناخودآگاه به صفحه نمایش بخورد. ممکن است تماس بگیرید یا پیام بفرستید و یا هر عملیات دیگری با این برخورد ناخودآگاه اتفاق بیفتد.

حالت Water Lock را فعال کنید تا در حین شنا صفحه نمایش ساعت قفل شود. حالا هر تماس یا لمسی که روی صفحه نمایش ساعت‌تان اتفاق بیفتد قفل می‌شود. برای فعال کردن این قابلیت از قسمت تنظیمات سریع روی آیکون قطره کلیک کنید.

8. از راه دور به ساعت خود وصل شوید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

با وجود شبکه‌ی LTE‌ یا Wi-Fi به راحتی می‌توانید ساعت خود را از راه دور کنترل کنید. نیازی به بلوتوث و فاصله‌ی کم آن وجود ندارد. ساعت‌تان را مکان‌یابی کنید و به راحتی آن را کنترل کنید. برای فعال کردن این قابلیت این مسیر را دنبال کنید: Account and Backup > Remote Connection

9. درخواست کمک یا SOS‌ را تنظیم کنید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

ساعت هوشمند سامسونگ قابلیت ارسال درخواست SOS در شرایط اضطراری را دارد. این قابلیت در حالت پیش‌فرض فعال نیست. اما می‌توانید از طریق منوی کاربری آن را تنظیم کنید. در منو اپلیکیشن روی Send SOS Request کلیک کنید. حالا می‌توانید تنظیمات درخواست را اعمال کنید. این پیام به کدام مخاطبان شما ارسال شود؟ در ضمن می‌توانید متن پیام را هم بنویسید تا این قسمت کاملا تکمیل شود. حالا درخواست شما فعال است و اگر سه بار روی دکمه‌ی Home کلیک کنید درخواست شما ارسال می‌شود. شما می‌توانید شمارش معکوس را هم برای آن فعال کنید تا مطمئن شوید به اشتباه درخواست کمک نمی‌فرستید.

10 وقتی ساعت فعال است ویبره گوشی را خاموش کنید.

وقتی تماسی دریافت می‌کنید و یا پیامی برای شما ارسال می‌شود هم گوشی و هم ساعت شما همزمان حالت ویبره دارند و این اصلا خوشایند نیست. اما می‌توانید در اپلیکیشن Galaxy Wearable ویبره گوشی را در حالت خاموش قرار دهید. حالا وقتی ساعت‌تان فعال است تنها ساعت ویبره خواهد داشت. در داخل اپلیکیشن وارد قسمت Notifications شوید و این قابلیت را فعال کنید.

11. حافظه داخلی و مموری ساعت هوشمندتان را کلین آپ کنید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

وقتی برای یک مدت طولانی از ساعت هوشمند استفاده می‌کنید داده‌های زیادی روی حافظه به جا می‌ماند. فایل‌های کش و داده‌های غیرضروری حافظه‌ی داخلی ساعت و مموری کارت را پر می‌کنند و حتی ممکن است ساعت را کندتر کنند.

داخل اپلیکیشن در قسمت Storage می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به حافظه‌ی داخلی و مموری کارت ساعت را مشاهده کنید. با کلیک روی دکمه‌ی Clean Now‌ این فایل‌های کش و غیرضروری حذف می‌شوند و حافظه‌ِ بیشتری خواهید داشت.

12. حالت شب ‌بخیر، تئاتر و فقط ساعت را امتحان کنید.

راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی

سامسونگ حالت‌های زیادی را برای استفاده از ساعت در نظر گرفته است که می‌توانید در شرایط مختلف از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید وقتی در سینما یا تئاتر هستید این قابلیت‌ها را فعال کنید یا حین خواب و یا وقت‌هایی که دوست ندارید از امکانات هوشمند ساعت استفاده کنید.

در Theater Mode نور صفحه بسیار کمتر است. هیچ صدایی از آن خارج نمی‌شود و تنها ویبره دارد. در حالت Goodnight Mode همه‌ی این صداها و نور صفحه غیرفعال هستند و تنها صدای آلارم و زنگ هشدار فعال است. بقیه‌ی صداها در حالت سایلنت قرار دارند.

حالت Watch Only‌ هم برای مواقعی است که باتری ساعت به حالت بحرانی رسیده است. تمام سنسورها خاموش می‌شوند و تنها صفحه نمایش و ساعت فعال می‌مانند. سامسونگ ادعا می‌کند که در حالت Watch Only‌ بیشتر از دو یا سه روز می‌توانید با شارژ کم هم دوام بیاورید.

می‌توانید این حالت‌ها را در تنظیمات سریع پیدا کنید. برای فعال کردن واچ اونلی روی آیکن باتری کلیک کنید و Watch Only Mode را فعال کنید.

13. اپلیکیشن‌های جانبی روی ساعت خود نصب کنید.

سامسونگ به شما اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های جانبی که با سیستم عامل ساعت همخوانی دارند را نصب کنید. می‌توانید لینک یا فایل اپلیکیشن‌ها را از طریق گوشی به ساعت منتقل کنید و آن‌ها را نصب کنید. تنها کاری باید بکنید این است که در اپلیکیشن Wearable و در تب Advanced تیک Install Unknown Apps را بزنید. فقط مراقب باشید که این اپلیکیشن‌ها امن باشند چون ممکن است مشکلاتی به وجود بیاورند.

چند راهکار هیجان‌انگیز دیگر که دوست ندارید از دست بدهید.

حالا شما بسیاری از رمز و رازهای ساعت‌های سری گلکسی سامسونگ را می‌دانید. این تنظیمات را در شرایط مختلف فعال کنید تا استفاده‌ی بهتر و راحت‌تری از ساعت هوشمند خود داشته باشید. اما راهکارهای دیگری هم وجود دارند تا ساعت هوشمند سامسونگ را چند مرحله بالاتر ببرید و قابلیت‌ها و امکان جدیدی به آن اضافه کنید. لوازم جانبی اسمارت واچ سامسونگ این کار را برای شما انجام می‌دهند.

با خرید لوازم جانبی ساعت هوشمند و انواع بند ساعت سامسونگ می‌توانید ظاهر و استایل دلخواه‌تان را بسازید. گلس اسمارت واچ گلکسی سامسونگ از صفحه نمایش و سنسورهای لمسی ساعت مراقبت می‌کنند. با یک قاب یا بامپر هم امنیت ساعت را بالاتر ببرید و ساعت هوشمند خود را هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر کنید. این لوازم جانبی هیجان‌انگیز را از دست ندهید.

1 دیدگاه برای 13 راهکار و ترفند ساعت هوشمند سامسونگ

1 دیدگاه برای این محصول

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

 • 0 3

  سلام
  وقتتون بخیر
  من هر چی میگردم گزینه استوریج پیدا نمیکنم
  دقیقا کدوم قسمت هست؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ: