ویژگی‌ها و قیمت خرید آیفون 9

زمان معرفی، مشخصات و قیمت آیفون 9

معرفی محصولات جدید اپل همیشه سر و صدای زیادی را در بازار حوزه فناوری به پا کرده است. به نظر می‌رسد که در پاییز سال 2018 ، شاهد ایجاد غوغایی جدید به واسطه رونمایی از محصول جدید کمپانی اپل باشیم. احتمالا نام این محصول آیفون XI ، آیفون 9 و یا آیفون X2 خواهد بود. از آنجایی که هم آیفون 8 و هم آیفون X به صورت همزمان در بازار موجود هستند، دست کمپانی اپل برای پیشبرد گوشی نسل بعد خود بسیار باز خواهد بود! از همین رو در این مطلب قصد داریم تا تمامی شایعات در خصوص تاریخ انتشار، قیمت و همچنین مشخصات آیفون 9 را به شما ارائه کنیم. امیدواریم مطالعه‌ی این مطلب، تا حدی حس کنجکاوی شما در خصوص اطلاعات آیفون جدید را ارضا کند.

صفحه فروشگاه: لوازم جانبی آیفون

نام آیفون جدید چه خواهد بود؟

تا سال گذشته اپل از الگوی خاصی برای نام‌گذاری گوشی‌های خود استفاده می‌کرد. این الگو به صورت آیفون ]عدد[ و آیفون ]عدد + S [ بود. حال نگاهی به تاریخچه نام‌گذاری آیفون در سال‌های گذشته می‌اندازیم.

 • آیفون : 2007
 • آیفون 3G : 2008
 • آیفون 3GS : 2009
 • آیفون 4 : 2010
 • آیفون 4s : 2011
 • آیفون 5 : 2012
 • آیفون 5s : 2013
 • آیفون 6 :2014
 • آیفون 6s : 2015
 • آیفون 7 : 2016

اما پس از انتشار آیفون 7، روند نام‌گذاری گوشی‌های آیفون تغییر کرد و به جای iPhone 7s ، شاهد رونمایی از آیفون 8 و همچنین iPhone X (یا همان آیفون 10) بودیم. حال سوال اینجاست که نام محصول بعدی اپل چه خواهد بود؟ آیفون 9 ، آیفون X2 ، آیفون XI و یا نامی دیگر؟ حقیقت اینجاست که اپل می‌تواند هر نامی را برای محصول و پرچمدار آینده خود انتخاب کند. آیفون 9 ، iPhone X2، iPhone Edition، آیفون پرو و یا حتی نامی عجیب مانند iPhone Mother of Dragons ! همگی می‌تواند به عنوان نام آیفون جدید انتخاب شود. در این میان همه‌چیز به انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌های بازاریابان این شرکت بستگی دارد. از آنجایی که نام آیفون 9 از بقیه ساده‌تر است، در این مطلب به صورت قراردادی از این نام استفاده می‌کنیم و اصطلاحا به معرفی مشخصات آیفون 9 می‌پردازیم.

آیا شاهد آیفون 9 پلاس و یا آیفون 9 SE نیز خواهیم بود؟

به احتمال زیاد بله! یکی از مزایای آیفون X اندازه صفحه نمایش بزرگ آن بود. اگر اپل تصمیم بگیرد تا روند سری آیفون 8 را ادامه دهد، با دو احتمال عمده مواجه خواهیم بود:

 1. آیفون 9 پلاس: هم‌اندازه با iPhone 8 Plus و احتمالا با اندازه صفحه‌ی بزرگتر از 6 اینچ
 2. آیفون 9 SE: هم‌اندازه با iPhone SE اما با صفحه نمایش 4.7 اینچی شبیه به آیفون 8

 

تاریخ انتشار آیفون 9 چه زمانی خواهد بود؟

شاید اطلاع از زمان رونمایی، دست کمی از دانستن مشخصات آیفون 9 نداشته باشد! از زمان زونمایی از آیفون 5، اپل هزیک از محصولات خود را در رویداد سالانه خاصی برگزار کرده که تاریخ آن اولین و یا دومین سه‌شنبه و یا چهارشنبه ماه سپتامبر بود. به تاریخ رونمایی از محصولات سابق آیفون دقت کنید.

 • آیفون 5 : 12 سپتامبر 2012
 • آیفون 5s : 10 سپتامبر 2013
 • آیفون 6 : 9 سپتامبر 2014
 • آیفون 6s : 9 سپتامبر 2015
 • آیفون 7 : 7 سپتامبر 2016
 • آیفون 8 : 12 سپتامبر 2017
 • آیفون X : 12 سپتامبر 2017

به همین ترتیب، از زمان انتشار آیفون 5، اپل هریک از پرچمداران خود را در دومین جمعه پس از رونمایی و معرفی محصول روانه بازار کرده است. البته در این میان آیفون 6 با عرضه شدن در سومین جمعه پس از رویداد و همچنین آیفون X که در تاریخ سوم نوامبر وارد بازار شد، جزو استثناهای این روند هستند. تاریخ انتشار محصولات آیفون به این ترتیب است:

 • آیفون 5 : 21 سپتامبر 2012
 • آیفون 5s : 20 سپتامبر 2013
 • آیفون 6 : 19 سپتامبر 2014
 • آیفون 6s : 25 سپتامبر 2015
 • آیفون 7 : 16 سپتامبر 2016
 • آیفون 8 : 22 سپتامبر 2017
 • آیفون X : 3 نوامبر 2017

این الگوها می‌توانند ما را در یافتن تاریخ انتشار آیفون 9 راهنمایی کنند. هرچند که هیچ قاطعیتی در این میان وجود ندارد و اپل با توجه به شرایط لجستیک خود می‌تواند در هر تاریخ دلخواهی به رونمایی و انتشار آیفون 9 بپردازد. با وجود این، این دو الگو تا حد زیادی قابل اعتماد و نظام‌مند است.

طراحی آیفون 9 چگونه خواهد بود؟

کمپانی اپل با معرفی آیفون X و همچنین لوازم جانبی iPhone X قدم به سمت سبک جدیدی از طراحی برداشت. از همین رو پیش‌بینی می‌شود که محصول جدید اپل نیز بر پایه همین سبک جدید در طراحی اپل بنا شود. به الگوی زیر که در مورد طراحی و جنس بدنه‌ی آیفون‌ها است دقت کنید. از زمان آیفون 6 تا آیفون 8، اپل مواد مختلفی را در طراحی گوشی‌های خود به کار برده است. اما در 4 سال اخیر زبان و سبک طراحی این محصول بدون تغییر باقی مانده است. با توجه به این روند، انتظار احتمال دارد که اپل از طراحی آیفون X در آیفون جدید خود کمک بگیرد.

 • آیفون 3G : پوسته پلاستیکی
 • آیفون 4 : بدنه‌ی شیشه‌ای
 • آیفون 5 : نسبت ابعاد 16:9 با لبه‌های کمرنگ
 • آیفون 6 : صفحه نمایش بزرگ، لبه‌های گرد
 • آیفون X : صفحه نمایش لبه تا لبه

 

مشخصات ظاهری آیفون 9

آیا شاهد بازگشت فناوری touch ID خواهیم بود؟

با رونمایی از آیفون X، اپل دکمه Home و همراه با آن فناوری touch ID را از گوشی خود حذف نموده و فناوری شناسایی چهره را با آن جایگزین کرد. با وجود این احتمال می‌رود که اپل فناوری شناسایی اثر انگشت را دوباره به گوشی‌های خود بازگردانده و محل آن را بر روی صفحه OLED گوشی تعبیه کند.

ویژگی‌های آیفون 9

آیفون 9 چه رنگ‌هایی خواهد داشت؟

سالیان سال اپل از یک فقدان طراحی جدید و بزرگ رنج می‌برد. تا این که این طلسم با ارائه iPhone 7 Project RED special edition شکسته شد. آیفون 8 نیز با ارئه یک رنگ طلایی جدید، تا حدی توانست موفقیت آمیز عمل کند. با وجود این در مورد رنگ‌ها نیز همه‌چیز به استراتژی کمپانی اپل بستگی دارد! ممکن است در آیفون 9 شاهد استفاده از رنگ‌های آیفون‌های سابق باشیم. اما این احتمال نیز وجود دارد که طراحان قدرتمند شرکت اپل، با ارائه یک رنگ خاص و منحصربه‌فرد همگان را شیفته محصول جدید خود کنند.

قیمت خرید آیفون 9

 

مشخصات فنی آیفون 9 چگونه خواهد بود؟

از سال 2010 و پس از رونمایی از سیستم SoC، هریک از محصولات جدید اپل با سری جدیدی از چیپست‌هایی از سری A روانه بازار شدند. آیفون 8 به عنوان آخرین پرچمدار اپل، مجهز به چیپست A11 بود. این چیپست‌ها بسیار قدرتمندتر و سریع‌تر از نسخه‌های پیشین خود بودند، اما با وجود این به انرژی بیشتری نیز نیاز داشتند. اپل قصد دارد تا میکروپردازنده‌های خود را به ردیابی صدای متحرک، فیوژن‌ها و موتورهای مبتنی بر الگوهای عصبی تجهیز کند. از همین رو به نظر می‌رسد که A12 نیز نسل بعدی چیپست‌های اپل و یکی از اصلی‌ترین مشخصات آیفون 9 باشد. همچنین ممکن است در میان مشخصات آیفون 9 ، شاهد یک پرزدانده گرافیکی سفارشی نسل دوم نیز باشیم.

آیا باید منتظر یک رابط هوشمند برای iPad Pro-style باشیم؟

سیاست اپل چنین است که پس از معرفی کی فناوری جدید در محصول جدید، آن فناوری را به سایر محصولات خود نیز انتقال می‌دهد. برای نمونه می‌توان به شناسایی شبکیه چشم در آیفون 4 ، شناسایی اثر انگشت در آیفون 5 اس و همچنین رابط (یا همان Connector) هوشمند در iPad Pro اشاره کرد. این رابط به کمک نیروی مغناطیسی مستقیما به دستگاه متصل شده و به تبادل اطلاعات و انرژی با آن می‌پرداخت. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که مطمئنا اپل به فکر طراحی یک رابط هوشمند جدید برای آیفون 9 خواهد بود.

در مورد صفحه نمایش آیفون 9 چه انتظاراتی می‌رود آیا شاهد فناوری ProMotion خواهیم بود؟

با رونمایی از آیفون 8 و آیفون X، اپل فناوری TrueTone را به نسل آیفون عرضه کرد. این فناوری درجه حرارت رنگ‌های صفحه نمایش را براساس محیط خارجی تنظیم می‌کرد. درنتیجه برای مثال رنگ سفید دیگر به صورت آبی و یا زرد به نمایش در‌نمی‌آمد و شما قادر بودید تا رنگ‌های واقعی صفحه نمایش گوشی را در هر محیطی تماشا کنید. با وجود این آیفون 8 و آیفون X از وجود فناوری ProMotion بی‌بهره بودند. فناوری ProMotion امکانات بسیاری از قبیل پشتیبانی صفحه از مداد اپل، پیمایش خارق‌العاده آرام و صاف و همچنین کاهش میزان مصرف باطری را برای گوشی به ارمغان می‌آورد. پیشبینی می‌شود که آیفون نسل بعدی، از این فناوری محیط و کاربردی بهره ببرد.

صفحه فروشگاه: لوازم جانبی آیفون

آیا آیفون 9 ضد آب خواهد بود؟

گوشی‌های آیفون 7 ، آیفون 8 و آیفون X در برابر آب مقاوم هستند. اما نمی‌توان آن‌ها را به معنی واقعی کلمه ضدآب دانست. به این معنا که با ریختن آب بر روی صفحه این گوشی و یا حتی افتادن آن در آب برای چند ثانیه مشکلی پیش نخواهد آمد! اما با این حال نمی‌توان قابلیت ضدآب بودن آن‌ها را با رقبایی همچون گوشی‌های ضدآب سامسونگ مقایسه کرد.
هرچند که شاید کمتر کسی از شنا کردن به همراه آیفون خود لذت ببرد! اما کسانی که مشاغلی مرتبط هستند و یا حتی کسانی که به عکاسی در زیر آب علاقه داند، یک آیفون کاملا ضدآب می‌تواند خبر هیجان انگیزی باشد.

تاریخ انتشار آیفون جدید

آیفون 9 با یک شارژر از راه دور؟

در آیفون 8 و همچنین iPhone X شاهد استفاده از تکنولوژی شارژر القائی بودیم. این شارژر از استاندارد Qi بهره می‌برد. درنتیجه شما باید مستقیما دستگاه خود را بر روی پد شارژر قرار می‌دادید. به تازگی شایعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد اپل در حال کار بر روی یک شارژر از راه دور است. در این نوع شارژ هرچه فاصله شما از شارژر بیشتر باشد، کارایی آن نیز کاهش خواهد یافت. اما با این حال می‌توانید با خیال راحت و بدون در نظر گرفتن فاصله پریز از محل نشستن خود، در هر نقطه از اطاق که تحت پوشش امواج این شارژر باشد، از گوشی خود استفاده کنید.

از شایعه تا واقعیت

تمامی مطالب این مطلب مبتنی بر پیشبینی‌های متخصصین حوزه فناوری از محصول جدید اپل بود. شایعاتی حول تشابه صفحه نمایش آیفون 9 با ال سی دی آیفون 6 اس وجود دارد، با این حال تا روز رونمایی از این محصول، نمی‌توان نظر قاطعی در مورد هریک از ویژگی‌های آیفون جدید داد. پس باید برای دانستن تمام حقیقت، مدتی در انتظار بمانیم.

1 دیدگاه برای زمان معرفی، مشخصات و قیمت آیفون 9

1 دیدگاه برای این محصول

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

 • 0 1

  ایفن 8 عالیه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ: