سیری روی اپل واچ

قابلیت‌ها و تنظیمات Siri روی اپل واچ

سوالات سخت را جواب می‌دهد. سریع‌تر شده است. حتی لازم نیست او را با نامش یعنی Hey Siri صدا بزنید. تا قبل از عرضه‌ی اپل واچ 4 روی Siri به صورت جدی کار نشده بود. فرمان‌های مربوط به آن زیاد ارتباطی به کارکرد خود ساعت نداشتند و تمام امکانات ساعت را زیر دست‌شان نداشتند. اما حالا با عرضه‌ی اپل واچ 5 سیری هم کاملا تعاملی شده است. راحت‌تر می‌توان با آن حرف زد، انعطاف‌پذیرتر شده است و امکانات جدیدتری مختص به ساعت هوشمند روی آن پیاده شده‌اند.

در ادامه شما را با امکانات و قابلیت‌های آن آشنا می‌کنیم. اینکه چگونه آن را راه‌اندازی کنید. امکانات مختلف آن را فعال کنید و راحت‌تر و بهتر با آن کار کنید.

فعال‌سازی Siri روی اپل واچ

Siri روی اپل واچ کاملا با آیفون کوپل شده‌ است. اگر سیری را روی آیفون فعال کنید به صورت اتوماتیک روی Apple Watch هم فعال می‌شود. خیلی ساده است.

  1. به قسمت Setting آیفون‌تان بروید.
  2. روی Siri & Search کلیک کنید.
  3. در آیفون 8 به پایین دکمه‌ی Home و در آیفون X به بالا دکمه‌ی کناری را فشار دهید و عملیات فعال‌سازی همینجا تمام می‌شود.

حالا می‌توانید با Hey Siri مکالمه‌تان را شروع کنید. تا زمانی که Siri را روی آیفون‌تان غیرفعال نکرده باشید اپل واچ هم در حالت آماده باش قرار دارد و می‌تواند هر لحظه با شما صحبت کند.

نحوه استفاده از سیری روی Apple Watch

دو راه برای شروع مکالمه با Siri وجود دارد. اولین راه این است که او را Hey Siri صدا کنید. این فرمان سیری را فعال می‌کند و آماده‌ی شنیدن صدای شما می‌شود. راه دیگری هم وجود دارد. اینکه تاج دیجیتالی ساعت را فشار دهید و نگه‌دارید. در اپل واچ 4 به بعد قابلیت Raise to Speak هم اضافه شده است. فقط مچ دست‌تان را بالا میاورید و دکمه‌ی فعالیت سیری خودبخود نمایش داده می‌شود و می‌توانید کلیک کنید و پیام‌تان را بگویید.

اگر اپل واچ GPS-Only دارید که مستقیما به دیتای همراه وصل نمی‌شود. پس باید حتما از طریق آیفون به اینترنت وصل شوید. تا زمانی که اینترنت آیفون شما روشن نباشد Siri هم روی اپل واچ کار نمی‌کند مگر اینکه از طریق گوشی به وای‌فای خانه وصل شوید. اما نسخه‌های اپل واچ با قابلیت Cellular که به اینترنت همراه وصل می‌شوند نیازی به اینترنت گوشی ندارند، هر جوابی که می‌خواهید را بدون استفاده از گوشی خواهید گرفت.

اگر سرعت اینترنت‌تان کم باشد یا اتصال ضعیفی به وای‌فای دارید ممکن است کمی طول بکشد تا سیری سوال شما را پردازش کند. اگر در این وضعیت هستید می‌توانید سوال‌تان را بپرسید و به Siri وقت بدهید تا آن را پردازش کند. می‌توانید دست‌تان را هم در حالت نرمال قرار دهید و هر وقت که سیری توانست سوال شما را بفهمد و جوابی برای آن داشته باشد از طریق ویبره به شما اطلاع می‌دهد.

نحوه تغییر صدا و لهجه Siri روی اپل واچ

در اپل واچ سری 2 و سری 1 سیری با شما صحبت نمی‌کند. جواب شما را به صورت تکست می‌دهد و فقط فرمان‌های شما را اجرا می‌کند. اما از نسخه‌ی 3 به بعد شما با یک Siri سخنگو طرف هستید. سوالات شما را جواب می‌دهد و با صدایی واضح به شما پاسخ می‌دهد. اگر صدای سیری را دوست ندارید می‌توانید داخل تنظیمات آن صداهای دیگری را انتخاب کنید.

این مسیر را روی آیفون خود دنبال کنید:

Settings > Siri & Search > Siri Voice

صدای siri روی اپل واچ

در ادامه می‌توانید لهجه‌های مختلف را امتحان کنید و یا صدای آن را از مرد به زن و بالعکس تغییر دهید. می‌دانید که Siri از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و صرفا روی زبان انگلیسی تنظیم شده است. با این حال با توجه به لهجه‌ای که دارید هم می‌توانید یکی از Accent ها را انتخاب کنید تا بتوانید راحت‌تر با سیری تعامل داشته باشید. هم نحوه‌ی تلفظ کلمات شما را راحت‌تر متوجه می‌شود و هم خود سیری هم با این لهجه صحبت می‌کند.

نحوه‌ی خاموش کردن صدای Siri

غیرفعال کردن صدای سیری

شاید اصلا دوست ندارید صدای Siri را بشنوید و دوست دارید بپرسید و او به صورت تکست به شما جواب بدهد. (متاسفانه امکان کم و زیاد کردن صدای Siri وجود ندارد و همین کار باعث شده است تا افراد زیادی صدای آن را خاموش کنند و نسخه‌ی تکستی آن را ترجیح می‌دهند.) برای این کار به Setting ساعت بروید و سپس قسمت Siri را پیدا کنید. در اینجا می‌توانید “Listen For Hey Siri” را خاموش کنید.

انتخاب Watch Face‌ برای سیری

قابلیت هیجان‌انگیزی است. می‌توانید محیط صحبت‌تان را تغییر دهید. هر واچ فیسی که می‌خواهید را روی این قسمت تنظیم کنید و آن را شخصی‌سازی کنید. اطلاعات تقویم و عکس‌ها و … را هم در همین محیط جذاب خواهید دید. برای فعال کردن این قابلیت:

واچ فیس‌های سیری

Hey Siri بگویید یا تاج دیجیتالی را فشار دهید تا صفحه‌ی مربوط به Siri بالا بیاید. حالا یک بار روی این صفحه‌ی فعال شده سیری کلیک کنید. می‌توانید با Swipe‌ کردن سایر واچ فیس‌ها را هم ببینید. روی دکمه + کلیک کنید و واچ‌ فیس‌های جدیدتر و خاص‌تر را هم ببینید و انتخاب کنید.

بالا بردن تشخیص و دقت Siri روی اپل واچ

اگر در یک محیط شلوغ و نویزدار باشید احتمالا نتوانید با سیری رابطه‌ی خوبی داشته باشید چون قدرت تشخیصش را از دست می‌دهد و بعضی کلمات شما به دلیل صدای محیط شناسایی نمی‌شوند. اما با چند روش می‌توانید دقت آن را بالاتر ببرید.

  • تاج دیجیتالی را فشار دهید و نگه‌ دارید و رها نکنید. این کار باعث می‌شود تا سیری کاملا در حالت آماده باشد و تک تک صداها را به خوبی بررسی کند. چون سیری تا زمانی که مطمئن نشود جمله‌ی شما تمام نشده است جوابی نمی‌دهد. صدای محیط اجازه نمی‌دهد تا چنین سیگنالی به سیری ارسال شود. اما با نگه داشتن تاج دیجیتالی در محیط‌های شلوغ می‌توانید بهتر اپل واچ را تریگر کنید.
  • برای اینکه باتری زیادی مصرف نشود سیری صرفا در حالتی که صفحه روشن باشد کار می‌کند. می‌توانید با گفتن Hey Siri و کلیک روی صفحه نمایش ساعت ماکزیمم توانایی سیری را به کار بیندازید.

فعال کردن Handoff سوئیچ روی اپل واچ

این یکی از قابلیت‌های جدید سیری است. اینکه اگر سوالی از ساعت‌تان می‌پرسید و صفحه‌ی آن برای جواب کوچک است و نمی‌توانید راحت آن را ببینید می‌توانید این جواب را مستقیما روی آیفون‌تان ببینید. اگر آیفون و اپل واچ دارید برای راحتی کار و بدون گفتن هی سیری می‌توانید دست خود را بالا بیاورید و سوال‌تان را از سیری روی اپل واچ بپرسید و پاسخ آن را روی گوشی‌تان ببینید.

برای فعال کردن این قابلیت کافیست این مسیر را روی اپلیکیشن Watch App گوشی‌تان دنبال کنید: My Watch > General > Enable Handoff

سوئیچ Handoff سیری

اینجا می‌توانید سوئیچ مستقیم را فعال کنید. این قابلیت یک مزیت دیگر هم دارد. اگر سوالی می‌پرسید که سیری نمی‌تواند آن را انجام دهد به صورت اتوماتیک روی گوشی‌تان نمایش می‌دهد و نیازی نیست دوباره و چندباره این سوال را بپرسید.

اطلاعاتی که در بالا آمده است به شما کمک می‌کند پس از خرید اپل واچ به راحتی سیری را راه اندازی کنید و از قابلیت‌های دستیار هوشمند Siri بهرمند شوید. 

0 دیدگاه برای قابلیت‌ها و تنظیمات Siri روی اپل واچ

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “قابلیت‌ها و تنظیمات Siri روی اپل واچ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.