واچ فیس های سامسونگ یا سواچ

شکایت Swatch از سامسونگ بخاطر تقلید از ظاهر اسمارت واچ ها

بار دیگر خبرهایی ناشی از شکایت از کمپانی سامسونگ به گوش می‌خورد، اما این بار این دادگاه میان اپل و سامسونگ نیست. طبق آخرین خبرها سازندگان ساعت Swatch علیه سامسونگ شکایتی تنظیم کرده‌اند و ادعا می‌کنند که برخی از ظاهرهای ساعت هوشمند سامسونگ با تقلید از طراحی‌های آن‌ها، قوانین را نقض کرده‌اند.

سواچ به‌خاطر تقلیدی که در ظاهر اسمارت واچ‌های Gear Sport، S3 Classic ،Gear، Galaxy Watch سامسونگ دیده می‌شود، ادعای خسارت 100 میلیون دلاری کرده است. این شرکت تجاری ادعا می‌کند که این فیس‌ها مشابه یا کاملا یکسان با طراحی‌های آن‌ها می‌باشد و ادعای خسارت خود را کاملا علنی کرده است.

قطعا ادعای شرکت سواچ صحت دارد، اما بدیهی است که آن‌ها واچ فیس‌های تقلیدی هستند که توسط شخص ثالث، نه خود سامسونگ، طراحی شده‌اند. این موضوع چیزی نیست که خیلی برای Swatch اهمیتی داشته باشد و نشان دهنده این است که سامسونگ این توانایی را دارد که به راحتی آن‌ها را از فروشگاه خود حذف کند و فقط بخشی از سودهای ناشی از فروش واچ فیس‌ها و برنامه‌ها را در فروشگاه خود کسب کند.

سخنگوی Swatch طبق بیانیه‌ای اعلام کرده است که آن‌ها از سامسونگ خواسته‌اند طراحی‌ها را حذف کنند و سامسونگ نیز گفته آن‌ها را قبول کرده است. سامسونگ به Swatch گفته است که آن ظاهرهای توهین آمیز را حذف خواهد کرد، اما Swatch بیان می‌کند که سامسونگ تمام آن‌ها را حذف نکرده و بررسی کاملی از فروشگاه خود انجام نداده است.

نه شرکت سواچ و نه سامسونگ برای دادگاه غریبه نیستند، اما این موضوع می‌تواند تاثیر منفی بر صنعت اصلی و وسیع‌تر داشته باشد. برای مثال، Wear OS Play Store سهم خود را در طراحی‌های تقلیدی داشته است، بنابراین این دادخواهی می‌تواند باعث شود گوگل و دیگر افراد نیز به دقت به مقررات فکر کنند.

لازم به ذکر است که قرار است Swatch امسال پلتفرم اسمارت واچ خود را نیز به زودی به بازار عرضه کند، بنابراین این مسئله برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

یک سخنگوی Swatch در بیانیه‌ای به خبرگزاری رویترز گفت: «این کار یک نقض بین المللی، خودسرانه و رسواگرایانه از نام تجاری ما می‌باشد». از این رو سازندگان ساعت سوئیسی برنامه دارند تا سامسونگ را با ادعای خسارت 100 میلیون دلاری به دادگاه بکشانند. اگر یکی از دارندگان اسمارت‌واچ سامسونگ هستید، خرید لوازم جانبی ساعت هوشمند را فراموش نکنید.

منبع: wareable

0 دیدگاه برای شکایت Swatch از سامسونگ بخاطر تقلید از ظاهر اسمارت واچ ها

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شکایت Swatch از سامسونگ بخاطر تقلید از ظاهر اسمارت واچ ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.