حفظ حریم خصوصی با گلس پرایوسی

گلس پرایوسی از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشد که وقتی در اتوبوس، مترو و یا مکان‌های عمومی از گوشی خود استفاده می‌کنید، افرادی صفحه‌ی گوشی را دید می‌زنند و همراه با شما چت‌ها، عکس‌ها و شبکه‌های اجتماعی‌تان را چک می‌کنند. شاید در نگاه اول این یک کار نسبتا رایج باشد و چندان ضرر یا خطری برای شما نداشته باشد، اما ممکن است اطلاعات مهم شما در این مکان‌ها به خطر بیفتد. Visual Hacking یا هک دیداری اصطلاحی است که برای این موقعیت‌ها به کار می‌رود. وقتی یک نفر در یک مکان عمومی کنار شما می‌نشیند و به صفحه نمایش گوشی شما نگاه می‌کند و تمام کارهای شما روی گوشی را زیر نظر می‌گیرد دچار هک دیداری شده‌اید.

رد و بدل کردن اطلاعات بانکی، خرید شارژ و مواردی از این دست به صورت مداوم با گوشی انجام می‌شوند و لو رفتن این اطلاعات می‌تواند برای شما خطرناک باشد. حتی یک اسکرول ساده در صفحات چت‌تان هم می‌تواند حاوی این اطلاعات مهم باشد. اسکرول کردن کاری است که شما به صورت ناخودآگاه انجام می‌دهید. در ضمن بعضی افراد نسبت به این حرکت‌ها و دائم تحت نظر بودن حساس هستند و دچار استرس و اضطراب می‌شوند. در این شرایط چکار باید کرد؟ یک گلس با قابلیت Glass Privacy همان چیزی است که نیاز دارید تا خیال خود را از هر جهت راحت کنید. پس خرید گلس محافظ صفحه گوشی موبایل را فراموش نکنید!

حریم شخصی

محافظ صفحه نمایش حریم شخصی چیست؟ این گلس چکار می‌کند؟

محافظ صفحه نمایش با قابلیت گلس پرایوسی دو کار را به صورت همزمان انجام می‌دهد. 1 از صفحه نمایش گوشی مراقبت می‌کند و اجازه نمی‌دهد آسیبی به صفحه نمایش برسد. 2 زاویه‌ی دید گوشی را محدود می‌کند و افراد کناری شما در مکان‌های عمومی نمی‌توانند صفحه نمایش گوشی شما را ببینند.

این گلس از نظر ظاهری دقیقا مشابه یک گلس معمولی است و عملا نمی‌توان با نگاه کردن تشخیص داد که آیا گلس پرایوسی دارد یا خیر. یک فیلتر ضدجاسوسی روی آن نصب می‌شود و به صورت یک لایه‌ی محدود کننده‌ی زاویه‌ی دید عمل می‌کند. در این شرایط هیچکس به جز خود شما نمی‌تواند اطلاعات روی صفحه نمایش را ببیند و بخواند.

مکانیزم کاری این قابلیت در گلس‌ها بسیار جالب است. در بیشتر گلس‌های دارای قابلیت حریم شخصی از یک تکنولوژی میکرولایه استفاده می‌شود که باعث می‌شود تا راستای عبور نور به صورت مستقیم باشد و یا انتشار نور در زاویه‌ی محدود 30 یا 60 و یا 90 درجه انجام شود. صفحات ال‌سی‌دی مانیتورهای لپ‌تاپ در گذشته به این شکل عمل می‌کردند. یعنی افراد کناری عملا نمی‌توانستند صفحه‌ی لپ‌تاپ را ببینند. دقیقا همچین حالتی در یک مقیاس کوچکتر و باکیفیت بالاتر روی این گلس‌ها پیاده شده است. معمولا زاویه‌ی دید روی زوایای تند تنظیم می‌شود. 60 و 90 درجه انواع رایج آن هستند. با استفاد از این گلس افراد کناری شما که خارج از زاویه دید گلس هستند چه چیزی می‌بینند؟ فقط یک صفحه‌ی تاریک! حالا شما به راحتی می‌توانید از گوشی خود استفاده کنید.

بهترین گلس‌های محافظ صفحه با قابلیت Glass Privacy کدامند؟

گلس‌های مختلفی وجود دارند که داری قابلیت گلس پرایوسی هستند. تکنولوژی گلس پرایوسی هم صرفا محدود به یک نوع نیست، بنابراین گلس پرایوسی‌های مختلف برای محافظت بهتر و بیشتر از حریم خصوصی شما وجود دارند. قبل از خرید گلس بهتر است به چند نکته مهم دقت داشته باشید.

  • تکنولوژی Micro Louver: حین خرید گلس دقت داشته باشید که گلس دارای تکنولوژی میکرو لوور باشد. برخی گلس‌های ارزان‌قیمت موجود در بازار صرفا یک لایه‌ی سیاه‌رنگ و مات دارند که روی گلس قرار گرفته است. با اینکه می‌تواند حریم خصوصی شما را تا حد زیادی حفظ کند اما روی شفافیت و کیفیت صفحه نمایش هم تاثیر منفی دارد. در حالی که با استفاده از تکنولوژی Micro Louver، بدون تاثیر در کیفیت صفحه، می‌توانید از گوشی خود استفاده کنید.
  • گلس یا فیلم حرارت دیده با قابلیت گلس پرایوسی: گلس پرایوسی می‌تواند روی گلس‌های حرارت‌دیده یا Tempered هم پیاده شود. این نوع گلس‌ها از نظر مقاومت در سطح بالایی قرار دارند و با اضافه شدن Glass Privacy می‌توانند گزینه‌ی ایده‌آلی برای شما باشند.
  • پرایوسی دوطرفه یا 4 طرفه: این شکل از پرایوسی به نحوه‌ی در دست گرفتن گوشی مرتبط است. گلس دوطرفه صرفا در حالت Portrait استفاده می‌شود و نمی‌تواند از بالا یا پایین حریم خصوصی شما را حفظ کند. گلس 4 طرفه مراقبت همه‌جانبه دارد و فرقی نمی‌کند افراد کناری شما از چه زاویه‌ای گوشی شما را ببینند. در هر حالت یک صفحه‌ی تاریک خواهند دید.
  • زاویه دید: زاویه دید عامل مهمی است. اگر زاویه دید بیش از اندازه بزرگ باشد عملا کاربردی ندارد و افراد کناری شما می‌توانند صفحه نمایش شما را ببینند. اگر بیش از اندازه تند باشد ممکن است روی تجربه‌ی کاربری خود شما تاثیر گذارد و ممکن است خودتان هم نتوانید به راحتی از گوشی استفاده کنید. معمولا 60 درجه زاویه‌ی مناسبی است و از هر نظر ایده‌آل است.

مزایای استفاده از گلس پرایوسی

مهم‌ترین مزیت استفاده از گلس با قابلیت Glass Privacy در نام آن مشخص است. پرایوسی به معنای حفاظت از حریم خصوصی شما می‌باشد. اگر از گوشی خود برای انجام کارهای اداری و بانکی استفاده می‌کنید یا فعالیت شما به گونه‌ای است که دوست ندارید افراد در مکان‌های عمومی و یا حتی در خانه و محل‌کارتان اطلاعات شخصی شما را ببینند، با استفاده از این گلس خیال شما از هر نظر راحت می‌شود و آرامش خاطر خواهید داشت.

یکی دیگر از مزیت‌های آن استفاده در شب است. اگر در تاریکی از گوشی خود استفاده می‌کنید نور صفحه نمایش شما افراد کنار شما را اذیت نخواهد کرد. در ضمن گلس‌های حریم خصوصی همان مزایای گلس‌های معمولی در محافظت از صفحه نمایش را دارند و از ضربه و فشار و خط و خراش روی صفحه نمایش جلوگیری می‌کنند.

گلس پرایوسی

مزایای دیگر این گلس‌ها بیشتر به تولیدکننده‌ی آن‌ها بستگی دارد و برخی گلس‌ها قابلیت‌های خاص خودشان را دارند. برخی از این گلس‌ها قابلیت آنتی‌رفلکس دارند. فیلتر نور آبی، فیلترهایی برای محافظت از چشم و همچنین قابلیت چربی‌گریزی سایر امکاناتی هستند که این گلس‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

معایب گلس پرایوسی

گلس‌هایی که قابلیت گلس پرایوسی دارند روی کاغذ فوق‌العاده هستند اما در واقعیت کمی فرق دارد. اکثر شرکت‌های سازنده می‌گویند که این گلس‌ها هیچ تاثیری در میزان وضوح و روشنایی صفحه نمایش ندارند اما معمولا تاثیر کمی روی وضوح صفحه نمایش دارند. شما می‌توانید این مشکل را با بیشتر کردن نور صفحه نمایش حل کنید اما باتری گوشی شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد و زودتر خالی می‌شود.

اگر از این نوع گلس‌ها استفاده کنید باید گوشی را همیشه در راستای چشم خود قرار دهید در غیر این صورت نمی‌توانید کیفیت و کارایی لازم را با گوشی خود داشته باشید. اینکه بخواهید چیزی را روی گوشی خود به دیگران نشان دهید هم سخت‌تر می‌شود. یعنی عملا نمی‌توانید دو نفری به صفحه نمایش گوشی نگاه کنید. البته نوع دوطرفه این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده است. یعنی می‌توانید عکس‌ها و ویدیوها را به صورت Lansdscape‌ به دیگران نشان دهید. در ضمن زاویه دید 90 درجه هم تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرده است.

نکته پایانی

گلس پرایوسی قابلیتی هیجان‌انگیز با مزایا و معایب خاص خودش است. حریم خصوصی شما را حفظ می‌کند و راحت‌تر می‌توانید از گوشی خود در مکان‌های عمومی استفاده کنید. اگر قصد خرید گلس دارید تمام مزایا و معایب آن را به دقت بخوانید و سپس تصمیم بگیرید. بهتر است این گلس‌ها را به صورت اورجینال تهیه کنید. گلس‌های حریم شخصی ارزان‌قیمت موجود در بازار با اینکه ادعای پرایوسی دارند عملا کیفیت و کارایی لازم را ندارند و استفاده از آن‌ها به تجربه‌ی کاربری شما ضربه می‌زند. محافظ صفحه شیشه ای بوف 5D کارایی مشابه با این نوع گلس را داشته، پس با خرید آن می‌توانید خیال خود را بابت حفظ حریم خصوصی خود راحت کنید. گلس اورجینال و باکیفیت بالا تهیه کنید تا از این تکنولوژی هیجان‌انگیز روی گوشی خود استفاده کنید و لذت ببرید.

0 دیدگاه برای گلس پرایوسی از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “گلس پرایوسی از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.