مشکلات ایرپاد اپل

مشکلات رایج ایرپاد اپل و راه‌حل آن‌ها

ایرپاد شما آن‌طور که باید کار نمی‌کند؟ ایرپادها کوچکند و محافظه‌ی شارژ آن‌ها تنها یک دکمه و یک چراغ LED دارد. اگر مشکلی برای ایرپاد پیش بیاید نمی‌توان به راحتی تشخیص داد که ایراد از کجاست. اما ایرپاد اپل جزو کم‌اشتباه‌ترین‌هاست و کمتر پیش می‌آید که مشکلات غیرقابل‌تشخیص و غیرقابل حل داشته باشد. کسانی که به خرید هندزفری و ایرفون این برند پرداخته‌اند، با کمتر مشکلاتی رو به رو شده‌اند.

اما همیشه راهی برای این ایرادات وجود دارد. ما در ادامه چند ترفند و راهکار برای حل مشکلات ایرپاد اپل را نوشته‌ایم. البته گاهی اوقات مشکل از خود ایرپاد نیست. ممکن است منبع صوتی مشکل داشته باشد یا عمر باتری رو به اتمام است. در هر صورت برخی ایرادات قابل حل نیستند و یا ربطی به خود ایرپاد ندارند.

نحوه ریست کردن ایرپاد

ریست کردن ایرپاد اپل

این همان روش کلاسیک حل تمام مشکلات جهان است. یک بار خاموش کنید و دوباره روشن کنید. با ریست کردن ایرپاد اپل تنظیمات آن به روز اولش تغییر می‌کنند و برخی باگ‌ها و ایراداتی که در طول این مدت به وجود آمده‌اند شناسایی و برطرف می‌شوند. برای ریست کردن ایرپاد:

  1. هر دو ایرپاد را داخل محفظه‌ی شارژر قرار دهید.
  2. دکمه‌ی دایره‌ای پشت کیس را فشار دهید و 15 ثانیه نگه دارید تا LED شروع به چشمک زدن کند.
  3. حالا داده‌های ایرپاد پاک شده‌اند و باید دوباره گوشی و ایرپاد خود را با هم جفت کنید.

پیدا کردن ایرپاد گم شده

پیدا کردن ایرپاد گم شده

شما می‌توانید از طریق ابزار Find My iPhone لوکیشن ایرپادهایتان را شناسایی کنید. اما دو نکته‌ی مهم اینجا وجود دارد: اگر فقط ایرپادها را گم کرده باشید و محفظه‌ی شارژ گم نشده باشد و هنوز شارژ داشته باشند می‌توانید آن‌ها را به صورت دقیق مکان‌یابی کنید. اما اگر شارژ آن‌ها تمام شده باشد آخرین نقطه‌ای که به آیفون و گوشی خود متصل بوده‌اید را به شما نشان می‌دهد.

برای مکان‌یابی ایرپادها:

  • وبسایت com را در مرورگرتان باز کنید.
  • وارد شوید و روی Find iPhone کلیک کنید.
  • بالای صفحه روی گزینه‌ی All Devices کلیک کنید.
  • حالا نام دستگاه‌های متصل را می‌بینید و می‌توانید ایرپادتان را انتخاب کنید تا لوکیشن آن را ببینید.

اگر ایرپادهای شما داخل خانه هستند و یا نزدیک آن‌ها هستید روی گزینه‌ی Play Sound کلیک کنید تا صدای بیپ روی ایرپاد پخش شود و راحت‌تر بتوانید آن‌ها را پیدا کنید. البته اگر ایرپادها داخل کیس شارژر باشند و یا خاموش شده باشند این قابلیت پخش صدا کار نمی‌کند.

حل مشکلات مربوط به تداخل صدایی

اگر با صدای ایرپاد به مشکل خورده‌اید اولین احتمال این است که از منبع صوتی دور شده‌اید. یا اینکه بین منبع صوتی و ایرپاد دیوار و یا مانع‌هایی وجود دارند که اجازه نمی‌دهند صدا به خوبی تبادل شود. راه‌حل نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری برای این مشکل وجود ندارد. برد بلوتوث اپل ایرپادز در دامنه‌ی خاصی است و نمی‌توان آن را تغییر داد. تنها راه‌حل این است که گوشی‌تان را داخل جیب‌تان قرار دهید تا همیشه در یک فاصله استاندارد قرار داشته باشد.

اگر به یک منبع دیگر مانند مک‌بوک وصل شده‌اید هم سعی کنید لپ‌تاپ را جایی قرار دهید که فاصله‌ی آن از ایرپاد همواره در حالت بهینه باشد. اما اگر احساس می‌کنید همچنان با مشکلات کیفیت صدا مواجه هستید یک راه وجود دارد. اینکه وای‌فای گوشی یا مک‌بوک را غیرفعال کنید. چون وای‌فای با چیپ W1 موجود در ایرپاد تداخل پیدا می‌کند و باعث می‌شود کیفیت آن افت پیدا کند و یا نویز ایجاد شود.

اگر صدای ایرپادتان کم شده است این راه‌‌حل‌های ضعیف شدن صدای ایرپاد اپل را هم انجام دهید. هم برای اندروید و هم برای آیفون این راه‌حل‌ها جواب می‌دهند.

خاموش کردن قطع و وصل اتوماتیک موزیک

سنسور تشخیص گوش ایرپاد ا

ایرپاد‌های شما سنسورهای خاصی برای پلی یا پاز کردن موزیک دارند. وقتی ایرپاد را داخل گوش‌تان قرار می‌دهید خودبخود شروع به پخش موزیک می‌کنند و وقتی آن‌ها را از گوش خارج می‌کنید موزیک قطع می‌شود. اما اگر با این قابلیت چندان راحت نیستید و دوست دارید موزیک همچنان به صورت پیوسته پخش شود می‌توانید آن‌ را غیرفعال کنید. مسیر Settings > Bluetooth > Airpods را دنبال کنید. روی i کلیک کنید و Automatic Ear Detection را غیرفعال کنید. البته این کار باعث می‌شود ایرپاد شما باتری بیشتری مصرف کند چون موزیک قطع نمی‌شود و چه داخل گوش‌تان باشد و چه نباشد همچنان پخش می‌شود و باتری مصرف می‌کند.

قطع و وصل اتوماتیک موزیک کار نمی‌کند.

حالا چکار باید کرد؟ اگر ایرپاد را از گوش‌تان خارج می‌کنید و موزیک قطع نمی‌شود در وهله‌ی اول باید مسیر Settings > Bluetooth > Airpods را دوباره چک کنید و ببینید که آیا Ear Detection فعال است یا نه. اگر غیرفعال باشد آن را دوباره روشن کنید.

اما اگر فعال باشد و همچنان ایراد دارد احتمالا سنسورها ایراد پیدا کرده‌اند. اول آن‌ها را خوب تمیز کنید. اگر چربی روی این سنسورهای قرار بگیرد فعالیت آن‌ها مختل می‌شود. با یک دستمال نرم و ترجیحا نم‌دار این چربی‌ها را از روی بدنه‌ی ایرپاد پاک کنید تا دوباره بتواند به صورت اتوماتیک پلی یا پاز کردن موزیک را تشخیص دهد. در مبحث چطور اپل ایرپاد را تمیز کنیم، تمام نکات لازم برای تمیز کردن این هدفون وایرلسی برای شما بیان شده است.

ایرپادها به آیفون وصل نمی‌شوند.

اگر نمی‌توانید ایرپادها را به آیفون وصل کنید آن‌ها را داخل کیس شارژر قرار دهید. 15 ثانیه منتظر بمانید و دوباره امتحان کنید. اگر به صورت اتوماتیک وصل نمی‌شوند می‌توانید از Control Center به صورت دستی اقدام کنید. روی آیکن کوچک بالای قسمت Now Playing کلیک کنید و ایرپادتان را انتخاب کنید و دوباره عملیات جفت‌سازی را انجام دهید.

اتصال به ایرپاد

این ایراد در اکثر مواقع از طرف خود گوشی است. می‌توانید بلوتوث را خاموش کنید یا اینکه یک بار گوشی را خاموش روشن کنید و دوباره امتحان کنید. یا اینکه برای چند ثانیه Airplane Mode را فعال کنید. این کار باعث می‌شود آیفون دوباره کانکشن‌ها را بررسی کند.

اگر همچنان مشکل دارید ایرپاد را ریست کنید. نحوه‌ی ریست کردن را بالا توضیح داده‌ایم. در ضمن باتری ایرپاد را هم چک کنید. ممکن است دلیل وصل نشدن ایرپاد به آیفون خالی شدن باتری باشد.

ایرپاد به مک وصل نمی‌شود.

مک به ایر

قبلا نحوه اتصال اپل ایرپاد به مک بوک، کامپیوتر و دیگر دستگاه‌های بلوتوثی برای شما آورده شده است. اما این مشکل معمولا در اتصال با مک‌های ورژن قدیمی به وجود می‌آید که چیپ‌های بلوتوث‌شان قدیمی است. روی آیکن بلوتوث در منو بار کلیک کنید. یک بار بلوتوث را کامل خاموش کنید. کمی منتظر بمانید و دوباره آن را روشن کنید. اگر همچنان این مشکل حل نشده است باید تمام تنظیمات پیش‌فرض را هم حذف کنید. برای این کار یک پنجره‌ی Terminal باز کنید و تایپ کنید:

Sudo pkill blued

بعد اینتر را بزنید و پسورد ادمین را وارد کنید و دوباره اینتر بزنید. دو ثانیه منتظر بماید و دوباره ایرپاد را با مک جفت کنید. هنوز هم مشکل حل نشده است؟ کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان را ریستارت کنید و راهنمای TroubleShooting بلوتوث را باز کنید و دوباره عملیات جفت‌سازی را به صورت دستی انجام دهید.

شارژ ایرپاد زود تمام می‌شود.

همانظور که گفتیم قابلیت Ear Detection را فعال کنید تا سنسورهای شناسایی گوش فعال باشند. این کار تاثیر زیادی روی عمر باتری ایرپاد دارد. اما یک چیز را فراموش نکنید. باتری‌های استفاده شده در کیس شارژر و خود ایرپاد دقیقا مثل باتری گوشی هستند و هر چقدر تعداد سیکل‌های شارژ آن‌ها بیشتر شود عمر آن‌‌ها هم کمتر می‌شود و ظرفیت کمتری دارند. پس انتظار نداشته باشید بعد از یک سال استفاده مداوم ظرفیت باتری آن مثل روز اولش باشد. احتمالا بعد از یک سال تنها 80 درصد از ظرفیت آن باقی مانده باشد. 

برای استفاده بهینه از شارژ ایرپادها می‌توانید آن‌ها را به صورت تکی و جداگانه استفاده کنید. یکی از آن‌ها را داخل کیس بگذارید و از یکی از آن‌ها استفاده کنید. مخصوصا اگر برای مکالمه و تماس از آن استفاده می‌کنید بهترین کار همین است. در صورتی که در زمان استفاده از اپل ایرپاد خود با مشکلات دیگری رو به رو شده‌اید، می‌توانید نکات تکمیلی را در بخش ترفندها و راهکارهای استفاده از اپل ایرپاد ببینید. حتما و حتما از شارژ اصل ایرپاد استفاده کنید تا به باتری آن آسیبی نرسد. 

این‌ موارد تنها بخشی از مشکلات و ترفندها و راه‌حل‌های ایرپاد اپل بودند. راه‌حل‌های کامل و جامع را در مطلب مشکلات انواع هندزفری و مخصوصا ایرپاد ببینید. تمام اطلاعاتی که لازم دارید را اینجا پیدا خواهید کرد. 

0 دیدگاه برای مشکلات رایج ایرپاد اپل و راه‌حل آن‌ها

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “مشکلات رایج ایرپاد اپل و راه‌حل آن‌ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.