وسایل پپوشیدنی آمازون

گجت پوشیدنی آمازون با قدرت تشخیص احساسات

آمازون در حال ساخت یک وسیله پوشیدنی است که با صدا فعال می‌شود و قادر به شناسایی احساسات انسان می‌باشد.

با توجه با اطلاعاتی که منتشر شده است، این گونه تصور می‌شود که شرکت برنامه‌هایی برای وارد شدن به فضای وسایل پوشیدنی دارد. این سخت افزار توسط همان تیمی توسعه پیدا کرده است که مسئول کار بر روی اسپیکر هوشمند اکو (Echo) و  فایور فون بوده‌اند. لازم به ذکر است تیمی که بر روی دستیاز هوشمند الکسا فعالیت می‌کرد نیز در این پروژه شرکت دارد.

این پروژه که در حال حاضر Dylan نام گرفته است، یک ویژگی مشابه با گجت‌های پوشیدنی مانند ساعت مچی دارد. این دستگاه بر روی مچ دست بسته می‌شود و در اصل یک ابزار سنجش سلامت به شمار می‌رود. در ساخت این وسیله پوشیدنی از میکروفون‌هایی استفاده شده است که هماهنگ با یک اپلیکیشن اسمارت فون کار می‌کند و قادر است حالت احساسی فردی که آن را پوشیده است را از روی صدا تشخیص دهد. باور می‌رود این تکنولوژی بتواند فردی که آن را پوشیده است را راهنمایی کند که چطور با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنند. می‌توان حدس زد که باید در انتظار یک نوع مچ بند هوشمند در آینده باشیم.

یک منبع ناشناخته که با پروژه آشنایی دارد، ادعا می‌کند که اکنون بر روی این پروژه آزمایش بتا در حال اجرا است. با این وجود هنوز مشخص نیست که آیا سخت افزار یا نرم افزار یا هر دو آن‌ها در این فرایند آزمایش شامل شده‌اند یا خیر.

کاربرد الکسا در وسایل پوشیدنی

این اولین باری نیست که ما می‌بینیم آمازون سخت در تلاش است تا وسایل پوشیدنی خود را بسازد. آمازون به این زمینه کاملا آشنایی دارد و این موضوع را در برخی از محصولات خود از قبیل دستیار صوتی الکسا که در حال حاضر بر روی ساعت‌های هوشمند دیده می‌شود به اثبات رسانده است.

لازم به ذکر است آمازون به طور باورنکردنی اطلاعاتی که مجله خبری بلومبرگ توانسته است به آن دست پیدا کند را تکذیب کرده است. بنابراین می‌توان گفت مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ، پروژه‌های زیادی وجود دارد که بر روی مواردی کار کرده‌اند که هیچ وقت تحقق پیدا نکرده‌اند.

آشکار است دستیار صوتی الکسا یک راهنمای کلیدی در خانه هوشمند بوده است. با وجود چنین دستیار هوشمندی که واقعا بر روی مچ دست موفق بوده است، قطعا فرصتی برای مسئولین آمازون وجود دارد که یک کار بهتر از الکسا ارائه دهند. شاید آمازون کسی باشد که این کار را در آینده نزدیک محقق خواهد کرد.

منبع: wareable

0 دیدگاه برای گجت پوشیدنی آمازون با قدرت تشخیص احساسات

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “گجت پوشیدنی آمازون با قدرت تشخیص احساسات”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.