خالی شدن ناگهانی شارژ باتری گوشی

علت خالی شدن ناگهانی باتری موبایل و چند راه‌حل کاربردی

فرقی نمی‌کند گوشی آیفون دارید و یا از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنید. این مشکل برای همه پیش می‌آید. تمام شدن شارژر گوشی به صورت ناگهانی و حتی بدون اینکه از گوشی استفاده کنید مشکل بزرگی است. اعصاب خرد کن است و هیچکس این وضعیت را دوست ندارد.

اما علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی چیست؟ گاهی اوقات حتی بدون اینکه از گوشی‌تان استفاده کنید از شب تا صبح باتری گوشی شما تقریبا خالی می‌شود. بیایید دلایل و راه‌حل‌ها را بررسی کنیم. در اینجا چند ترفند و راهکار یاد خواهید گرفت و احتمالا بتوانید این مشکل را حل کنید. البته اگر باتری گوشی‌تان خراب نشده باشد.

نکته:  یکی از دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ ، هواوی و یا سایر گوشی‌های اندرویدی و گوشی‌های آیفون خراب شدن باتری گوشی است. چک کنید و ببینید که آیا باتری گوشی باد کرده است یا نه. اگر باد کرده باشد قطعا باید باتری را تعویض کنید.

دلایل تمام شدن سریع شارژ گوشی

سایر روش‌های تشخیص خراب شدن باتری هم عبارتند از:

 • خیلی سریع شارژ شدن باتری
 • پرش چند درصدی حین شارژ یا حین تخلیه باتری
 • داغ کردن بیش از حد باتری حین شارژ و یا حین استفاده کنید.
 • بوی کم سوختگی حین داغ شدن باتری

اگر باتری گوشی شما خراب شده است خرید باتری اورجینال گوشی بهترین راه‌حل است. که امیدواریم خراب نشده باشد و بتوانید با این راه‌حل‌ها مشکلات باتری را برطرف کنید. حالا سراغ دلایل تمام شدن سریع شارژ گوشی خواهیم رفت.

1. نور صفحه نمایش زیاد است.

روشنایی صفحه

بخش عمده‌ای از شارژ گوشی صرف صفحه نمایش می‌شود. اگر نور صفحه نمایش بیشتر از حالت عادی باشد ممکن است خیلی سریع باتری گوشی را خالی کند. شاید بتوان گفت بیش از 60 درصد باتری گوشی صرف روشن ماندن صفحه می‌شود. بهتر است نور صفحه را در حالت اتوماتیک قرار دارید گوشی‌های جدید اندرویدی و آیفون نور محیط را اندازه می‌گیرند و نور صفحه را متناسب آن تنظیم می‌کنند تا هم چشم‌تان آسیب نبیند و هم صفحه نمایش باتری زیادی مصرف نکند.

2. وای‌فای در حال اسکن کردن است.

وقتی وای‌فای گوشی روشن باشد هر چند دقیقه یک‌بار وای‌فای‌های در دسترس را جستجو می‌کند تا به یک وای‌فای وصل شود. این کار باعث می‌شود تا باتری زیادی مصرف شود. اگر نیازی به وای‌فای ندارید همیشه آن را خاموش کنید.

3. نوتیفیکیشن‌های بی‌اهمیت مدام روی صفحه گوشی ظاهر می‌شوند.

ممکن است شما چندین اپلیکیشن و پیام‌رسان و سوشال مدیا داشته باشید. تمام فعالیت‌های شما در حالت پیش‌فرض برای شما ارسال می‌شود. هر بار هم گوشی یک زنگ هشدار کوتاه دارد. صفحه روشن می‌شود و گوشی ویبره می‌خورد. این تعداد نوتیفیکیشن باعث زود تمام شدن شارژ گوشی می‌شوند. بهتر است نوتیفیکشن‌های اضافی را خاموش کنید.

4. اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه فعال می‌مانند.

اپ هایی که باتری زیادی مصرف می‌کنند.

اپلیکیشن‌ها به محض خارج شدن متوقف نمی‌شوند بسیاری از این اپلیکیشن‌ها همچنان در بک‌گراند فعال می‌مانند. حتی ممکن است اینترنت مصرف کنند. اما چیزی که مهم است مصرف باتری است. اپ‌های نیمه‌فعال همچنان بخشی از رم گوشی را به خود اختصاص می‌دهند و کار کردن رم یعنی مصرف باتری. هر چقدر تعداد این اپ ها بیشتر باشد خالی شدن ناگهانی باتری هم زودتر اتفاق می‌افتد. اگر نمی‌خواهید شاهد خالی شدن باتری از شب تا صبح باشید قبل از خواب اپ‌های نیمه‌‌فعال را متوقف کنید.

5. اپلیکیشن‌های پرمصرف روی گوشی‌تان دارید.

اپلیکیشن پرمصرف باتری

برخی اپلیکیشن‌ها در حالت طبیعی باتری زیادی مصرف می‌کنند. مثلا Google Maps یکی از آن‌هاست. چون همزمان از اینترنت و GPS گوشی استفاده می‌کند. این اپ‌ها برای گوشی ضروری هستند اما می‌توانید کمتر از آن استفاده کنید و به محض اینکه کارتان تمام شد لوکیشن را خاموش کنید و اپ‌ها را هم متوقف کنید. بازی‌های سنگین که گرافیک قوی دارند و یا حتی استفاده بیش از حد از دوربین گوشی باعث تمام شدن سریع شارژ گوشی می‌شوند.

6. اپ‌هایی که اتوماتیک سینک می‌شوند.

سینک شدن اتوماتیک اپ‌ها روی گوشی بخش زیادی از رم را درگیر می‌کند. معلوم نیست در طول روز چند بار این عملیات سینک انجام می‌شود. برخی اپ‌ها برای بک‌آپ‌گیری به صورت روزانه و حتی ساعتی عمل می‌کنند و این کار در پس‌زمینه باتری زیادی مصرف می‌کند. خیلی راحت از پنل ابزارها می‌توانید قابلیت سینک را خاموش کنید.

آیا روشن ماندن بلوتوث و لوکیشن تاثیری روی خالی شدن ناگهانی باتری موبایل دارند؟

بلوتوث و لوکیشن تنها زمانی که مصرف باتری بالایی دارند که از آن‌ها استفاده می‌کنید. اما روشن ماندن بی‌دلیل این قابلیت‌ها به این معناست که آن‌ها در حالت آماده به کار هستند. بلوتوث هم مانند وای‌فای حتی اگر به هیچ دستگاه دیگری وصل نباشد هر چند دقیقه یک‌بار اسکن می‌کند تا بلوتوث‌های در دسترس را پیدا کند.

فعال بودن لوکیشن هم به این معناست که سنسور GPS در حالت آماده به کار است و همزمان اینترنت هم مصرف می‌کند. پس بهتر است اگر نیازی به این قابلیت‌ها ندارد آن‌ها را خاموش کنید و هر بار که نیاز پیدا کردید روشن کنید.

آیا هندزفری بلوتوث باعث زود تمام شدن شارژ گوشی می‌شود؟

هندزفری بلوتوثی

هندزفری بلوتوث مستقیما با بلوتوث گوشی در ارتباط است و فعال بودن و کار کردن بلوتوث به معنای مصرف باتری است. اما می‌دانید که هندزفری اسپیکر و میکروفن مخصوص دارد. یعنی موزیک به جای اینکه از اسپیکر گوشی پخش شود از اسپیکر هندزفری پخش می‌شود و اسپیکر گوشی کار نمی‌کند. در نتیجه باتری صرف روشن شدن و کار کردن اسپیکر نمی‌شود.

برخی اسپیکرها و دستگاه‌های بلوتوثی هم به بلوتوث کیبرد گوشی وصل می‌شوند که مصرف باتری بسیار کمتری دارد. پس نگران استفاده از هندزفری بلوتوثی نباشید. اما اگر با مشکلات باتری مواجه هستید هندزفری سیمی پیشنهاد می‌شود.

حالت Battery Saver یا Power Saving را فعال کنید.

حالت پاور سیوینگ

گوشی‌ها سه مدل مصرف باتری دارند. در مدل Ultimate تمام امکانات پرمصرف گوشی خاموش می‌شوند و گوشی در حالت Dark Mode فعالیت می‌کند و بسیاری از برنامه‌ها و امکانات گوشی در دسترس نیستند. این حالت برای زمانی است که شما به کابل شارژر و یا برق دسترسی ندارید و می‌خواهید مدت زمان زیادی گوشی‌تان را روشن نگه دارید.

اما حالت متوسط یا Mid و Average گوشی را در حالت عادی قرار می‌دهد اما نور صفحه را کمتر می‌کند. بسیاری از نوتیفیکیشن‌های غیرضروری را می‌بندد. امکاناتی که باتری را مصرف می‌کنند متوقف می‌کند و حالت Always On صفحه نمایش را هم غیرفعال می‌کند. این حالت برای اکثر گوشی‌ها ایده‌آل است و جلو مصرف سریع و زود تمام شدن شارژ باتری گوشی را می‌گیرد.

بهتر است همیشه گوشی‌تان را در این حالت قرار دهید. اول اینکه هیچ مشکلی در استفاده از گوشی نخواهید داشت و تمام امکانات گوشی در دسترس شما هستند و ثانیا حتی اگر خودتان هم برخی نکات مهم در مراقبت از باتری گوشی را فراموش کرده‌اید گوشی شما در این حالت خودبخود این کار را انجام می‌دهد.

شارژر بی‌کیفیت بلای جان باتری گوشی

یکی از دلایل اصلی خراب شدن باتری گوشی استفاده از شارژرهای بی‌کیفیت است. چون:

 • این شارژرها جریان و ولتاژی کمتر و یا بیشتر از باتری دارند و باعث می‌شوند تا باتری در حالتی کاملا غیراستاندارد شارژ شود.
 • معمولا باعث داغ شدن باتری گوشی می‌شوند و دمای بالا به سلول‌های باتری آسیب می‌زند.
 • در درازمدت باعث باد کردن گوشی می‌شوند.
 • قطع و وصلی دارند و به باتری آسیب می‌زنند.
 • خیلی زود و یا خیلی دیر باتری را شارژ می‌کنند.

تمام این عوامل همزمان باعث می‌شوند تا باتری گوشی شما کم کم خراب شود و دیگر مثل سابق کار نکند.

حتما و حتما باید از شارژر اورجینال استفاده کنید. (در اینجا راهنمای تشخیص شارژر اصلی و تقلبی را بخوانید.) شارژرهای‌ تقلبی کابل‌های بی‌کیفیت دارند و یا آداپتورشان از نظر تامین شارژ ضعیف عمل می‌کند و به باتری آسیب می‌زنند.

آیا فست شارژ باتری گوشی را سریع خالی می‌کند؟

قابلیت فست شارژ که در گوشی‌های جدید و شارژرهای نسل جدید وجود دارد نمی‌تواند دلیلی برای خالی شدن سریع باتری گوشی باشد. چون باتری‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با سیستم فست‌شارژ سازگارند و دقیقا مثل یک شارژر معمولی در حالتی ایده‌آل شارژ می‌شوند. فست شارژ برای گوشی ضرری ندارد و تحقیقات هم نشان می‌دهند که کم شدن ظرفیت باتری به قابلیت فست شارژ آن‌ها مرتبط نیست.

آیا کالیبره کردن عمر باتری را بالا می‌برد؟

کالیبره کردن باتری

کالیبره کردن باتری به این معناست که شما اجازه بدهید باتری گوشی کاملا خالی شود و خودبخود خاموش شود. بعد گوشی را در حالت خاموش به شارژ بزنید تا فول‌شارژ شود. اما این کار عمر باتری را بالا نمی‌برد. فقط درصد باتری گوشی را کالیبره می‌کند. یعنی باتری را دوباره درجه‌بندی می‌کند. اگر گوشی شما ناگهان از 40 درصد به 10 درصد می‌رسد به این دلیل است که درجه‌بندی درصد باتری به هم خورده است. با کالیبره کردن باتری این درصدها مجددا تنظیم می‌شوند. اما عمر باتری به همان میزان سابق باقی می‌ماند.

سایر راهکارها و راه‌حل‌ها برای گوشی‌های مختلف

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید اطلاعات کامل در مورد باتری آیفون را بخوانید. در اینجا هر چیزی که در مورد باتری گوشی آیفون نیاز دارید را پیدا خواهید کرد. همچنین راهکارهای بهبود عمر باتری آیفون ایکس را هم بررسی کرده‌ایم که تقریبا برای تمام گوشی‌های آیفون جواب می‌دهند. برای افزایش عمر باتری گوشی اندرویدی هم این مطلب را از دست ندهید. مشکل تمام شدن سریع شارژ گوشی سامسونگ و هواوی و سایر گوشی‌های اندرویدی بسیار آزار دهنده است و در این مطلب آینده‌ی گوشی‌های اندرویدی و راه‌حل‌های سخت‌افزاری آن آورده شده است.

ما در استایل آپ باتری‌های اورجینال انواع مدل‌های گوشی را عرضه می‌کنیم و شما با خیال راحت می‌توانید این باتری‌ها را با ضمانت اصالت کالا از استایل آپ تهیه کنید. همچنین انواع لوازم جانبی گوشی مانند قاب و کیف و گلس و هندزفری و … هم با کیفیت اورجینال شرکت تولیدکننده موجود هستند و هر چیزی که نیاز دارید را می‌توانید اینجا پیدا کنید.

153 دیدگاه برای علت خالی شدن ناگهانی باتری موبایل و چند راه‌حل کاربردی

153 دیدگاه برای این محصول

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

 • 0 4

  سلام من گوشی رو حدود سه ماهه خریدم ولی چند روز پیش مجبور شدم که به گوشی فلش بزنم الان چندروزه که خیلی زود شارژ تموم میکنه ، یعنی دیشب قبل از خواب ۵۰ درصد بودصبح ۱۲ درصد شده بود ، نمیدونم مشکل چیه؟؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   به احتمال خییلی زیاد اون فلش و فایل‌هایی که جدیدا روی گوشی زده شده باعث می‌شه که باتری زودتر خالی شه. شاید هم فایل‌ها به درستی نصب نشدن.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 1 3

   گوشی را بزارید تا خالی بشه تا خاموش بعد دوباره تا ۳یا۴ بزن شارژ و روشن کن

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 6

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من دیشب که گوشیم رو گزاشتم زمین تا صبح ۳درصد کم کرده بود.
  مثلا بعضی موقع ها هم تو یک ساعت یک درصد یا دو درصد کم میکنه حالا میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 4

   3 درصد برای یک شب تقریبا طبیعی محسوب می‌شه.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 2

   سلام بنظر من طبیعی

   ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   گوشی شما مشکلی نداره
   شب قبل از خواب گوشی را در حالت پرواز بزارید تا کمکی بشه

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  سلام خسته نباشید من همین یه هفته ای میشه گوشی سامسونگ m31s گرفتم باتریش 6000 اما وقتی میزنم تو شارژ 100 میشه در ک میارم یهو میشه 96یا95 این مشکل کالیبره کردن حلش می‌کنه یا خرابه باید برم گارانتی؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   احتمالا با کالیبره کردن حل بشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 1

  سلام من ایفون ۶اس دارم و گوشیم شب تا صبح از ۶۰٪یا ۵۰٪ صفر میشه این اتفاق هر شبه لطفا کمک کنین

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   احتمالا باتری گوشی‌تون خراب شده.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  ببخشید اشتباه گفتم 30 دقیقه تو 91 درصد مونده بود

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 3

  سلام امروز گوشی من به مدت 20 دقیقه در 91 درصد باقی مونده بود در حالی ک باهاش کار میکردم مشکل چی میتونه باشه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 2

  سلام گوشی من بعد 90 درصد سرعت شارژ شدنش بسیار کاهش میابه یعنی تازه 90 درصد بود و وقتی ک شارژر رو قطع و وصل کردم اونن وقت شد 91.
  میشه راهنمایی کنید مشکلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 2 3

  هم ببخشید من دیشب گوشیم 17 درصد بود صبح ک بیدار شدم خود به خود 9 درصد شده بود باتری مشکل داره آیا؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 3

   با یک بار اتفاق نمی‌شه نظر دقیق داد.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 4

  سلام
  من گوشییم رو دیشب به شارژ زدم صدش کامل شد بعد از یه مدت کوتاه به ۸۰ درصد رسید کاری باهاش نداشتم اما صبح وقتی بیدار شدم دیدم ار ۸۰ درصد رسیده به ۴۰ درصد!!!!
  واقعن برام عجیبه
  میشه راهنمایی کنید….

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 3 5

   راهکارهایی که اینجا گفتیم رو امتحان کنید و ببینید که آیا باز هم به مشکل می‌خورید یا خیر.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 2

  سلام گوشی من a6پلاس نمیدونم وقتی ک از گوشی استفاده نمیکنم از شارژ کم میشه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 3

   درصد زیادی کم می‌شه؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 1

  تقربیا نصف پره 60 گیگابایت پره

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 2

   خب. پس نباید مشکلی ایجاد کنه. دقیقا نمی‌دونم مشکل از کجاست.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 1

  سلام من گوشیمglxهستدنزدیک 2روز الان سی و شش درصد فقط شارژ میشه.چکار کنم

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   به احتمال خیلی زیاد شارژرتون مشکل داره.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 0

  خیر گوشی من HUAWEI Y9 PRIME هست قابلیت Alway on رو نداره

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   حافظه گوشی‌تون هم پره یا معمولیه؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  لام من گوشیم رو وقتی برای مدت مثلا یک ساعت کنار میزارم و باهاش کار نمیکنم و بعد روشنش میکنم در عرض یک دقیقه همیشه 2 الی 3 درصد خالی میکنه.
  بنظرتون چیکارش کنم خیلی اذیت می‌کنه
  لطفا جواب بدین عادیه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   قابلیت Always On گوشی‌تون فعاله؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  سلام. من گوشیم ردمی ۹ هست . وقتی که میذارم سارژبشه زود شارژ میشه اما شب تا صبح حدود۱۰ تا ۱۲ درصد یا حتی گاهی اوقات بیشتر شارژ کم میکنه . ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 2

   این مواردی که اینجا گفتیم رو رعایت می‌کنید؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 0

  سلام من گوشیم رو وقتی برای مدت مثلا یک ساعت کنار میزارم و باهاش کار نمیکنم و بعد روشنش میکنم در عرض یک دقیقه همیشه 2 الی 3 درصد خالی میکنه.
  بنظرتون چیکارش کنم خیلی اذیت می‌کنه.

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   این مشکل منه دقیقا برا منم همین میشه گوشی من هواوی y7p هست و دقیقا اینجوری میشه

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   مال منم اینجوریه، میشه بگین شما کاری کردین که درست بشه؟ ممنون میشم

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  من گوشیم A51 هست و تازه خریدم اولا شب تا صبح از ۱۰۰ میرسید به ۳۵ بعد که ذخیره باتری رو فعال کردم از ۱۰۰ میشه ۶۶ رفتم بعضی از برنامه هام هم گذاشتم تو حالت خواب به نظرتون باید چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   به نظر می‌رسه مشکلش خیلی حاده و بهتره ببریدش تعمیرات. یا اگه گارانتی داره تعویضش کنید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  بله حالت always on رو هم خاموش کردم فقط حالت دارک یا همون تاریک روشن هست

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 2

  سلام.گوشی من a51 هست من تمام قابلیت هاش مثل NFC,بلوتوث و… رو خاموش کردم من امشب شب دوم هست این گوشی رو خریدم از شب تا صبح ۸ درصد خالی کرده الکی و بدون کار کردن و چون تازه خریدم فقط واتساپ روش نصب کردم میشه یه راهنمایی کنید که مشکل داره یا نداره لطفا جواب بدید

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   قابلیت Always on رو هم خاموش کردید؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 3

  سلام گوشی من a۳۱ هستش و ۱ هفته میشود که گرفتم بعد از شارژ اولیه شب تا صب ۱۲ درصد و تازگیا بیشتر از ۱۲ درصد کم میکنه. شبا نتشو خاموش میکنم بلوتوث خاموش نورشم کم میکنم و به وای فا وصل نیستم
  و چون تازه گوشیمو خریدم برنامه ایی نریختم به غیر از واتس اپ
  بنظرتون دلیل چیه لطفا کمکم کنید
  ممکن از خود گوشی خراب باشد یا دلیل دیگه ایی داشته؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   اگه تازه گرفتید تنها چیزی که ممکنه باعث این مشکل شده باشه یک بدافزار باشه. نرم‌افزارهای ایرانی ناشناس رو غیرفعال کنید. حتی نرم‌افزارهایی مثل تقویم ایرانی.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 1

  واس من a۳۱ هستش از همون روز اول فقط شب تا صبح ۱۲ درصد شارژ کم میکنه

  بنظرتون چیکارکنم مشکل از خود گوشی است لطفا راهنماییم کنید؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام ببخشید من گوشیم A30S هستش چرا من با گوشیم کار میکنم زیاد داغ نمیکنه ولی موقع شارژ داغ میکته زیاد نه ولی باز خنک میشه لطفا کمکم کنید ۲ ساعته هم گوشیم شارژ میشه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   یا شارژرتون مشکل داره یا اینکه پورت شارژ به مشکل خورده. فعلا از یه شارژر دیگه استفاده کنید ببینید باز هم داغ می‌کنه یا نه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  باتریش ۴۰۰۰ میلی آمپره اشتباه نوشتم

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  میگین بهمدل گوشی بستگی داره گوشیم A30S حافظشم ۶۴ باتریشم ۴۰۰ میلی آمپر نصب کنم به باتری آسیب نمیرسونه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   به نظر می‌رسه مشکلی ایجاد نمی‌کنه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  ببخشید آیا پابجی نصب کنیم به باتری گوشی آسیب میرسونه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   به مدل گوشی‌تون بستگی داره. اگه سیستمش قوی باشه زیاد نه. البته همه بازی‌ها آسیب‌های خودشون رو دارند ولی اونقدری نیست که متوجه بشید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  سلام گوشی من A30S هستش ۸ ماهی میشه خریدمش چرا من گوشیمو انگلیسی میکنم بیشتر از فارسی شارژ مصرف میکنه لطفا کمکم کنید

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 2

   واقعیتش به نظر نمی‌رسه به خاطر انگلیسی بودن شارژ بیشتری مصرف کنه احتمالا دلیل دیگه‌ای داره.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 2

  سلام من آیپدم شب ک میزنم ب شارژ ۵ یا ۶ ساعت طول میکشه شارژ بشه و در یک شبانه روز خالی میشه میشه بگید از چی هست ؟ مدلش سامسونگه ..

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   احتمالا مشکل از باتری باشه. باید باتریش رو تعویض کنید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 1

  منم همین مشکل رو دارم مال من قبلا ۱۵ بود الان به ۲۵ رسیده خیلی میترسم لطقا یکی کمک کنه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 3

  سلام خسته نباشید
  من گوشیمو یک هفتس ک خریدم سامسونگ a51 هستش
  مصرف زیادی از گوشی ندارم درطول روز فقط شبا ک بیکارم استفاده میکنم
  با اینحال باید روزی یکبار شارژش کنم
  شبا تا صب ک برنامه ها بستس و نت خاموشه ۴ درصد کم میکنه باید چیکار کنم ؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   عزیزم بخاطر آنتن گوشیه مال همه همینجوریه با استفاده از حالت پرواز این مشکل برطرف میشه

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 2

  سلام من یه مشکلی دارم باتری گوشیم خیلی عادیه و دیر شارژ کم میکنه از این لحاظ ازش راضیم ولی وقتی به ۱۵ درصد میرسه حتی شده در ۳۰ ثانیه هم سریع اخطار میده ۱۰ درصد بعدش سریع ۵ درصد و بعد خاموش میشه
  به طوری که نمیتونم اونو به شارژر برسونم انقدر سریع خاموش میشه
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   یک بار باتری گوشی رو کالیبره کنید مشکل حل می‌شه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام ببخشید میتونم بپرسم فست شارژر ها همون آپ های فست شارژر هستند یا شارژر های مخصوص خود را دارند؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   خیر. شارژهای فست‌شارژ با شارژر معمولی فرق دارن و اگه گوشی‌تون فست‌شارژ نباشه هیچجوره نمی‌شه کاری کرد که سریع‌تر شارژ شه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام خسته نباشید
  گوشی من A30s هست چند روزیه وقتی شارژش به ۱۸ تا ۱۵ درصد میرسه وقتی میذارمش تو شارژ خود به خود شارژش کم میشه تا به صفر برسه بعد شروع میکنه به شارژ گرفتن
  متاسفانه من وقتی گوشیم تو شارژ هست باهاش کار میکنم به نظرتون این باعث شده که این مشکل براش پیش بیاد یا علت دیگه ای داره؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   یک بار باتری گوشی رو کالیبره کنید. یعنی باهاش کار کنید تا خودش خاموش شه. بعد در حالت خاموش شارژ شه تا به 100 درصد برسه. این مشکل حل می‌شه. کار کردن با گوشی حین شارژ هم زیاد مسئله مهمی نیست ولی بهتره که کمتر باهاش کار کنید یا حداقل بازی و نرم‌افزار سنگین باز نکنید حین شارژ.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام، گوشی من ایفون ، تا حالا مشکل خاصی نداشتم اما دیشب که با شارژ ۵۰ تمام برنامه هارو بستم و گذاشتم حالت پرواز مثل همیشه، صبح دیدم خاموشه گوشیم، تو ستینگ نگاه کردم دیدم کم کم تاصبح خالی شده بدون هیچ استفاده ای، ینی چی شده

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   اگه اولین بار این اتفاق افتاده فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشه. اما اگه باز هم این اتفاق افتاد مجددا کامنت بذارید تا بتونیم یه راه‌حلی براش پیدا کنیم.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام
  گوشی منم m30هست.ی هفته شده که شب با ۳۰ درصد میبندم صبح از ۱۰ درصد کمتره
  چن بار هم خاموش شده که بخاطرش گوشی خاموش بود و دیر به محل کارم رسیدم
  دیشب با دقت تمام Gpsو وای فای و همه چیو بستم رو ۲۷ درصد صبح ۹ درصد بود چیکار کنم اخه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   این کارایی که اینجا گفتم رو انجام بدید. اگه هنوز این مشکل وجود داره احتمالا باید باتریش رو عوض کنید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  شب تا صبح ۱ یا ۲ درصد کم میکنه کمک کنید

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   کاملا عادیه. اتفاقا خیلی هم خوبه که فقط 1 یا 2 درصد کم می‌شه. تا 10 درصد هم برا بعضی گوشی‌ها نرمال محسوب می‌شه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام من گوشیم خاموشه اصلا شارژ خالی نمیکنه بازی نصب میکنم خابی میکنه من گوشیمو میزنم تو شارژ گوشیم ۲ ساعته شارژ میشه گوشیم فارسی باشه شارژ خالی میکنع یا انگلیسی کمک کنید لطفا

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام من گوشیم نوت 8 پرو هستش من شب تا صبح کار نمیکنم 10 درصد کم میکنه بعدش دوتا سیم کارت داره اگه یکیش رو درارم 2 درصد کم میکنه بعدش وقتی توی شارژ نگاه میکنم داغ کرده و بعد داغ شدن خود به خود دماش میاد پایین اگه مشکلی داره بگین توی 25میزنم 90میکشم هیچ برنامه یا چیزی رو روشن نگه نمیذارم ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   خب به نظر میاد که کاملا عادیه گوشی‌تون. هیچ مشکلی نداره. به هر حال گوشی حتی وقتی باهاش کار نمی‌کنید هم زنده‌ست و باتری مصرف می‌کنه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام چند روز هست که باطری گوشی من مدام خالی میشه
  همه برنامه و نوتیف و همه چی هم بسته هست
  حتی وقتی که خاموش هست هم شارژ خالی میکنه
  چکار کنم

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام من گوشیم ایسوس هست شب تا صبح ۱۵ درصد خالی میکنه و شارژ سریع هم نمیکنه همه ی برنامه هارو هم میبندم .دلیلش چیه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   علاوه بر برنامه‌ها حتما مواردی مثل بلوتوث، وای‌فای، اینترنت و لوکیشن رو هم حتما غیرفعال کنید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 1

  سلام.
  من گوشیم A11 هست تازه خریدم
  امروز صبح که بیدار شدم شارژش از 64 به 58 رسیده بود دلیلش چیه؟

  اولین اره انقدر زیاد کم کرده

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   احتمالا برنامه‌های زیادی باز بودن یا گوشی‌تون اینترنت و بقیه امکاناتش مثل GPS و بلوتوث و … باز موندن. قبل خواب این موارد رو خاموش کنید.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   نه زیاد کم نمیکنه عادیه24

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 5

  سلام من گوشیم شب تا صبح 7درصد شارژ خالی می‌کنه و نو هم هست دیروز خریدمش و نورش را هم کم میکنم و وای فای ،بلوتوث و …را هم خاموش میکنم می خواستم ببینم عادیه ؟گوشی من شیائومی نوت 9پرو هستش. ممنون

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   تقریبا عادی به نظر می‌رسه.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 1 0

   گوشی من هم همینه
   ولی پنج ماه هست خریدمش و جدیدا اینطوری شده

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 1

  سلام منم وقتی که گوشیم میشه ۱۰۰ درصد میزارمش زمین و می‌خوابم صبح که بلند میشم میبینم شده ۶۰ درصد تا العان هم تمامه برنامه هامو حذف کردم دیگه هیچ برنامه ای ندارم گوشیم هم تازه خریدم و مارکش هم ردمی نوت ۸ شما میتونید بهم کمک کنید؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   گوشی رو تو حالت Medium Battery Saver قرار بدید شاید به خاطر مصرف cpu و ram باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  سلام من تو اینترنت بودم تو سرچ‌ دیدید که تبلیغ میاد نمی دونم کدوم هکر مریضی تبلیغ داد که اینو تایید کنید تا شارژتون چند برابر روشن بنونه منم تایید کردم از اون موقع طوری شده که اگه گوشی به برق نباشه فوری با ۱۰۰ درصد شارژ کامل خالی میشه و گمونم هکر یک برنامه فرستاد که برعکس تند شارژ را تمام می کنه الهی خدا اینجور آدما را بگیره یا اصلا به دنیا نمیاورده بود

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   تو قسمت Setting و Apps تمام اپ‌ها رو می‌بینید. از اونجا سعی کنید از نصب درش بیارید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 4

  سلام من گوشیمو میزنم ب شارژ ۱۰۰ میشه بعد دوسال میشه ۹۷
  یا بعد یه ساعت ک میام نگاش میکنم از ۴۲ رسیده ب ۴۰
  چرا اخه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 1

   بعد دو ساعت
   ببخشید اشتباه تایپی بود

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   خب این کاملا منطقیه‌ها. به هر حال گوشی در پس‌زمینه برای ساعت و اپ‌های ضروری خود سیستم عامل باتری مصرف می‌کنه. این رو هم در نظر بگیرید. اینکه یه ساعت طول می‌کشه که از 42 برسه به 40 زمان خوبیه به نظرم.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 8

  سلام
  ببخشید گوشیه من بدون استفاده از شب تا صبح10الی15درصد شارژ کم میکند اسم گوشیممa30sهست میخواستم بدونم عادی هستش؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   مانه منم اینجوریه نه اصلا عادی نیست

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 8

  سلام خسته نباشید من تبلتم چند شب باتری خالی میکنه
  دیشب ۵۰ درصد بود وقتی صبح نگاهش ۱۷ درصد شده بود
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   به احتمال زیاد تعداد برنامه‌های باز تبلت شما زیادن. یا اینکه اینترنت و برنامه‌های اینترنتی رو باز می‌ذارید.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   کوشی رو ریست کن بعد بزار شارژ شه و نت وای فای همه چی ت رو خاموش کن بزار بمونه بازم خالی شد از آی سی Pf ته

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 1

  سلام گوشی من 90 درصد شارژ داره یکدفعه خالی می کنه و خاموش می شه بعضی اوقات 50 یا 60 درصدم این اتفاق براش می افته باید چی کار کنم؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 1 14

  سلام من‌گوشیم از شب تا صبح ۲۰درصد شارژ خالی میکنه این عادیه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   اگر باهاش کار نمی‌کنید. امکانات گوشی مثل وای فای و بلوتوث و لوکیشن و … رو استفاده نمی‌کنید و برنامه‌های در حال اجرا هم ندارید عادی نیست. معمولا در این حالت باید کمتر از 10 درصد شارژ بره در طول یک شب.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   سلام گوشی من A۱۱ هست و ی چند چند ماهی میشه خریدم و گوشی من شب تا صب ۲ در صد یا ۳ درصد شارژ خالی میکنه و من دیروز گوشیم رو خاموش کردم ۲۸ بود و همان موقع زدم شارژ ۲۶ شد و از شارژ کشیدم تا ببینم برنامه هام روشنم یا نه زود خالی شد و شد ۲۴ این عادی هستش؟؟؟؟؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 3

  خیلی‌ مقاله خوب و مفیدی بود
  عالی بود

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 5

  بنام آفریده نهان .
  از قسمت روشهای پیشگیری ار کوتاه شدن عمر باطری بسیار استفاده کردم . اما اولا این اندازه نوشتاری انقدر ریز است که باید بل لوپ یا ذره بین آن را نوشت ، یا خواند . فکر میکردم در فضای نامحدود مجازی هم تا این حد این محدودیتها اعمال میشود . همین الان شما اندازه کلمات بنده را که بنگارم ملاحظه بفرمائید . تازه اندازه نوشتن را متوسط قرار داده ام این است !
  مطلب دیگر اینکه چقدر عالی میشد برای تعمیر هر نوع گوشی ( مثلا من خودم تبلت افسوس دارم ) .اگر برای تعمیر قسمتهای مختلف آن ، با استفاده از کارشناس مجرب ، عکس ، فیلم ، و یا هر چیز دیگر ، تعمیر قسمتهای آن را آموزش میداد ، دیگر مجبور نبودیم برای یک تعویض سوک شارژ ، ۴ بار به ساختمان علا ٔ الدین رفته . با دو تعمیرکار صحبت کرده ، هر بلر مبلغ ۷۰ هزار تومن بدهیم و یکهفته بعد همان آش و همان کاسه . تعویض سوک شارژ کار سختی نیست ، متاسفانه تعمیرکاران آنها عمدا طوری درست میکنند که شما نهایتا یک ماه دیگر برگردید . ضمن اینکه مرتبا از قسمتهای دیگر ایراد میگیرند . زود میگویند باطری خراب است . میگویم به چه دلیلی ؟ میگویند که مشکل شارژ نکردن مال همین است . در صورتی که امسال پیش گفته بودند مشکل خرابی باطر ی است . اما هنوز داره کار میکنه . خیلی هم عالی .
  متاسفانه اغلبشان کلاهبردار و دزد ، و من خودم هفته پیش تبلتم رل بردم تا سوک شارژ اش را عوض کند ، ادبیات روی باطری را که از جنس مس است برداشته بود ، تا باطری داغ شده . تبلت ایراد پیدا کند . و من مجددا تبلتم را پیش ایشان ببرم . اما خیلی احمق تشریف دارد که فکر میکند من باز هم پیش آن دزد میروم .

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ: