مشکل قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری و هدفون

دلایل کم یا قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری و هدفون

هیچ چیز آزاردهنده‌تر از کم شدن صدای یک طرف هندزفری نیست. وقتی هر دو طرف هندزفری سطح صدای مشابه ندارند به جای اینکه از موزیک لذت ببرید اذیت می‌شوید و ترجیح می‌دهید بدون هندزفری سر کنید.

اگر یک هندزفری گران‌قیمت دارید مشکل بدتر است. احتمالا به چندین جا هم سر می‌زنید تا این هندزفری را برای شما تعمیر کنند. اما واقعیت این است که کیفیت هندزفری بعد از تعمیر مثل سابق نخواهد بود. البته راه‌هایی هم برای تعمیر وجود دارد. اما ساده‌ترین راه خرید هندزفری جدید است. کمی ناامیدکننده است. اما قبل از ناامید شدن از تعمیراتی‌های هندزفری و خرید یک مدل جدیدتر خودتان هم سعی کنید تا این راه‌حل‌های مشکل قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری را  دنبال کنید و نتیجه را ببینید.

ما در اینجا در مورد کم قطع شدن صدای یک گوشی هدفون و هندزفری صحبت خواهیم کرد. دلایل آن را خواهیم گفت و روش‌هایی هم برای درست کردن هندزفری وایرلس به شما خواهیم گفت. چون هدفون وایرلس معمولا قیمت بیشتری دارد و هیچ‌کس دوست ندارد به همین راحتی آن را رها کند و دنبال یک هدفون دیگر بگردد در مورد این مشکل آزاردهنده در هندزفری بیسیم هم اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد.

دلایل کم یا قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری و هدفون

معمولا سه دلیل اصلی برای کم شدن صدای یک طرف هدفون وجود دارد.

  • شکستن یا آسیب دیدن جک هندزفری

سری هندزفری

اگر مراقب هندزفری‌تان نباشید آسیب دیدن جک (محل اتصال به گوشی) حتمی است. مثلا اگر عادت دارید گوشی را داخل جیب‌تان بگذارید و جک تحت فشار باشد معمولا اولین جایی که آسیب می‌بیند جک است. چون جک هدفون نقطه‌ی اتصال به گوشی و سیستم صوتی است ممکن است سیم‌های مربوط به یک طرف هندزفری آسیب ببینند و تنها یک طرف هندزفری کار کند.

  • سیم یا کابل آسیب دیده

سیم هندزفری

به نظر می‌رسد یکی از دلایل اصلی کم شدن صدای یک طرف هندزفری آسیب دیدن سیم باشد. با اینکه سیم هندزفری منعطف است و معمولا مشکلی از این بابت وجود ندارد اما در اثر فشار یا در تماس با اجسام تیز امکان پارگی سیم وجود دارد. این عوامل باعث می‌شوند تا صدای یک گوشی هندزفری کم شود و یا کلا قطع شود. گاهی اوقات هم صدا کم یا قطع نمی‌شود و یک طرف هندزفری نویز زیادی ایجاد می‌کند که بسیار بدتر از قطع شدن صدای هندزفری است.

  • آسیب دیدن ایرباد یا سری هندزفری

اگر یک سری هدفون و یا هندزفری ضربه ببیند احتمال آسیب دیدن آن وجود دارد. سری هندزفری بسیار حساس است و یک برد الکترونیکی مخصوص هم دارد که کیفیت صدا را تنظیم می‌کند و اگر به این برد کوچک و ظریف آسیب برسد احتمالا تعمیر شدن آن تقریبا صفر است مگر اینکه نمایندگی هندزفری بتواند هندزفری را به کارخانه‌ی تولیدی برگرداند تا مجددا تعمیر شود.

دلیل قطع شدن صدای یک طرف هندزفری وایرلس

هدفون و هندزفری وایرلس و مخصوصا ایربادهای بی‌سیم مانند گلکسی بادز و ایرپاد اپل اخیرا بسیار محبوب شده‌اند. این ایربادها از طریق بلوتوث به گوشی وصل می‌شوند و ممکن است به دلیل نرم‌افزاری دچار مشکل شوند.

نکته 1: تعمیر هندزفری وایرلس در خانه تقریبا غیرممکن است.

نکته 2: اپل ایرپادهای شکسته شده را در ازاری 60 دلار پس می‌گیرد. اگر ایرپاد اپل شما آسیب دیده است می‌توانید روی این گزینه هم حساب کنید.

ایرپاد اپل

اگر از هندزفری وایرلس استفاده می‌کنید بهتر است مراقب باشید چون احتمال افتادن آن‌ها بسیار زیاد است. می‌توانید از لوازم جانبی هدفون و هندزفزی مانند بند نگهدارنده استفاده کنید که دور گوش یا داخل قرار می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند ایربادها داخل گوش تکان بخورند.

هندزفری‌های فیک بیشتر دچار این مدل آسیب می‌شوند. چون بعد از ضربه حتما آسیب می‌بینند. اما ایرپاد اپل و هندزفری‌های بیسیم سایر برندهای معروف مانند جبرا، سنهایزر، سامسونگ و … مقاومت خوبی در برابر ضربه دارند. هر چند باید همچنان مراقب باشید.

حل مشکل قطع شدن صدای یک گوشی هدفون و هندزفری به صورت نرم‌افزاری

حل نرم افزاری قطع یا کم شدن صدای یک طرف هدفون

شما می‌توانید این دستورالعمل‌ها را اجرا کنید اگر مشکلی از نظر نرم‌افزاری در دستگاه‌ها وجود داشته باشد به راحتی برطرف می‌شوند و نیازی به خرید یا تعمیر هندزفری نیست.

  1. اگر هندزفری وایرلس دارید و امکان ریست کردن آن وجود دارد این کار را انجام دهید. در اینجا نحوه ریست کردن ایرپاد به سادگی توضیح داده شده است. در راهنمای استفاده از گلکسی بادز هم می‌توانید راه‌های برگرداندن ایرباد به تنظیمات کارخانه را بخوانید.
  2. بلوتوث را مجددا وصل کنید یا جک هندزفری را خارج کنید و دوباره وصل کنید. بعضی اوقات کم شدن صدای یک طرف هندزفری به خاطر اختلالات امواج وای‌فای یا بلوتوث است. و حتی ممکن است باگ‌هایی هم در سیستم گوشی وجود داشته باشد که اجازه نمی‌دهد هر دو طرف هندزفری یک سطح صدای مشابه داشته باشند.
  3. دقت داشته باشید که موزیکی که پخش می‌کنید حتما در حالت مونو باشد. در حالت استریو هر طرف فرکانس‌های صوتی مختلف دریافت می‌کنند و حتی صدایی که از هر طرف می‌شنوید هم متفاوت است.
  4. بالانس صوتی هدفون را چک کنید. اگر از هدفون و هندزفری روی کامپیوتر استفاده می‌کنید حتما تنظیمات صوتی و هدفون کامپیوتر را چک کنید چون ممکن است سطح صدای تنظیم شده برای هر دو طرف گوشی هندزفری یکسان نباشد.
  5. موزیک را پخش کنید و مجددا تست کنید. اگر صدای یک گوشی هندزفری کم است و یا کاملا قطع شده است به راحتی متوجه می‌شوید.

ویدیو آموزش راه‌حل سخت‌افزاری

اگر سررشته‌ای از تعمیر هندزفری ندارید بهتر است روش‌های سخت‌افراری را فراموش کنید. چون هم به ابزار خاصی نیاز دارد و هم اگر مراقب نباشید به هندزفری‌تان آسیب می‌زنید. تعمیرکاران هندزفری معمولا ابزارهای لازم را دارند و می‌توانند این عملیات را انجام دهند.

چون آموزش این مراحل از طریق متن امکان‌پذیر نیست. 3 ویدیو برا تعمیر سیم، ایرباد و همچنین برطرف کردن مشکلات احتمالی برای شما قرار داده می‌شود که می‌توانید به راحتی مشاهده کنید و این مراحل را در خانه انجام دهید. اگر کسی را دارید که می‌تواند کمک‌تان کند و مهارت‌های فنی لازم را دارد حتما از او کمک بگیرید.

ویدیو اول:

اگر مشکل از جک هدفون است در این ویدیو راه‌حل‌هایی را مشاهده می‌کنید که نحوه تمیز کردن جک و جاگذاری صحیح هندزفری را به شما نشان می‌دهد. همچنین اگر علامت هندزفری بالای گوشی شما ظاهر شده است این ویدیو می‌تواند یک راه‌حل خوب باشد. نحوه تمیز کردن ایرپاد اپل را هم بخوانید.

مشاهده این ویدیو در یوتیوب

ویدیو دوم:

اگر سری هندزفری به مشکل خورده است. با این ویدیو می‌توانید این مشکل را حل کنید البته به ابزارهای برش و کیت لحیم‌کاری هم نیاز دارید که باید قبل از انجام تعمیرات تهیه کنید. این آموزش هم طبق معمول توسط هندی‌های یوتیوب تهیه شده است.

مشاهده در یوتیوب

ویدیو سوم:

در این ویدیو آموزش مرحله به مرحله با توضیحات کامل برای حل مشکل قطع شدن صدای یک گوشی هدفون داده شده است و می‌توانید تا حد زیادی این مشکلات را برطرف کنید. همچنان به ابزار تعمیر نیاز دارید.

مشاهده در یوتیوب

جمع بندی

اگر کم شدن صدای یک طرف هندزفری و یا قطع شدن کامل آن شما را اذیت می‌کند. با این راه‌حل‌ها تا حد زیادی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید. سایر مشکلات انواع هندزفری و هدفون هم در اینجا بررسی شده‌اند و یک مرجع خوب محسوب می‌شود.

اگر از تعمیر هندزفری خسته شدید و دنبال یک هندزفری مناسب برای موسیقی دلخواه‌تان هستید این آموزش می‌تواند به شما کمک کند یک هندزفری متناسب با سبک موسیقی دلخواه‌تان پیدا کنید. از دست ندهید.

0 دیدگاه برای دلایل کم یا قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری و هدفون

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دلایل کم یا قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری و هدفون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.