نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن پاوربانک شیائومی

نحوه تشخیص پاوربانک شیائومی اصل و تقلبی

محبوبیت و کارایی بالا همواره برای بسیاری از سازندگان لوازم جانبی گوشی باکیفیت دردسرهایی نیز به همراه داشته است. پاوربانک‌های اصیل و بسیار حرفه‌ای شیائومی نیز به‌دلیل محبوبیت و اصالت بالا در زمره محصولاتی بودند که از آن‌ها نمونه‌های تقلبی فراوانی روانه بازار شده است. این مسئله تشخیص پاوربانک شیائومی اصل را برای بسیاری از کاربران سخت می‌کند.

یکی از نکاتی که کار تشخیص این پاوربانک‌ها را سخت کرده‌است، کیفیت ظاهری و اولیه بالای نمونه‌های فیک و تلقبی است. زمانی‌که به بازار و برای خرید این قبیل محصولات الکترونیک مراجعه می‌کنید، شاید به‌سختی قادر به تشخیص نمونه‌های اصیل باشید. مگرآنکه با خواندن مطالب مربوط و راه‌های تشخیص اصل از فیک توانایی شناخت این محصولات را داشته باشید.

قبل از هر چیز بهتر است راهنمای خرید پاوربانک را بخوانید. شاید اصلا به جای پاوربانک شیائومی برند دیگری را انتخاب کردید یا سراغ سایر پاوربانک‌ها بروید. 

چرا تشخیص پاوربانک شیائومی اصل اهمیت دارد؟

انواع پاوربانک شیائومی

جالب است بدانید از آنجایی‌که بازار فروش چنین محصولات تقلبی بسیار داغ است، شرکت‌های زیادی به تولید پاوربانک‌های تقلبی روی آورده‌اند. به‌همین دلیل بسته به اینکه کدام یک از این شرکت‌ها در طراحی و ساخت این قطعات فعالیت کرده باشند، حتی کیفیت نمونه‌های فیک نیز تفاوت‌های اساسی دارد.

این پاوربانک‌ها باید تا سال‌ها برای شما کار کنند. اما نمونه‌های تقلبی پس از چندین بار استفاده دچار مشکلاتی خواهند شد که رفع آن‌ها از توان شما خارج است. این اقلام در بسیاری از تست‌های رسمی و استاندارد پاوربانک شکست می‌خورند و شارژر همراه قابل‌اطمینانی برای شما نخواهند بود. به‌همین جهت تشخیص اصل بودن پاوربانک شیائومی مهم است.

معرفی پاوربانک‌های اصیل و رسمی تولید‌شده شیائومی

در نگاه اول بهتر است کمی با انواع اصل این پاوربانک‌ها آشنا شوید. هرچقدر با مشخصات این محصولات آشنا باشید، فرآیند تشخیص اصل یا تقلبی بودن پاوربانک شیائومی آسان‌تر خواهد شد.

به‌طور کلی شیائومی پاوربانک‌های حرفه‌ای خود را در 6 ظرفیت متنوع روانه بازارهای جهانی کرده است که عبارت‌اند از:

  • پاوربانک Mi 5,000 mAh
  • پاوربانک Mi 5,200 mAh
  • پاوربانک Mi 10,000 mAh
  • پاوربانک Mi 10,400 mAh
  • پاوربانک Mi 16,000 mAh
  • پاوربانک Mi 20,000 mAh

برخی از این مدل‌ها شاید دیگر در خطوط تولید شرکت شیائومی وجود نداشته باشند؛ اما مدل‌هایی از این ظرفیت‌ها همچون 5,200 میلی‌آمپری در بازار و در میان کاربران دست‌به‌دست می‌شود. اگرچه این قسمت تنها به معرفی نمونه‌های اصیل پاوربانک‌ها می‌پردازد، درواقع نکته مهمی برای تشخص پاوربانک شیائومی اصل است. درصورتی‌که هنگام خرید پاوربانک‌های منتصب به شیائومی، هیچ‌یک از ظرفیت‌های معرفی‌شده را مشاهده نکردید، از تقلبی‌بودن این محصولات اطمینان حاصل کنید.

کد 20 رقمی، عصای دست خریداران پاوربانک!

کد درج شده روی پاوربانک اورجینال شیائومی

یکی از راه‌هایی که به اصالت خرید شما کمک می‌کند، توجه به ارقامی است که روی بسته‌بندی این محصولات درج می‌شود. نکته اول آن است که معمولا نمونه‌های تقلبی چنین کدی ندارند! بنابراین پس‌از ورانداز کردن محصول و نیافتن چنین نشانه‌‌ای، از تقلبی‌بودن آن مطمئن شوید. در زیر نمونه‌ای از این کد را نشان داده‌ایم که بهتر است به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

البته این کد معمولا با پوشش خاصی پوشانده می‌شود که برای اطمینان از وجود این کدها باید آن را بخراشید. اما تنها مشاهده این ارقام برای تشخصیص اصل بودن پاوربانک شیائومی کافی است؟

شرکت‌های تولیدکننده نمونه‌های تقلبی گامی رو به جلو گذاشته‌اند و با انتشار ارقامی روی بسته‌بندی تلاش کرده‌اند که شما را هنگام خرید حتی در این مرحله نیز فریب دهند! حالا چاره چیست؟

کلید دیگری که شرکت شیائومی برای فرار از چنین دام‌هایی در اختیار شما قرار داده‌است، احراز هویت چنین کدهایی است. این شرکت برای هر محصول کد 20 رقمی منحصربه‌فردی را صادر می‌کند که اصالت این محصولات را تایید می‌کند.

آدرس صفحه استعلام کد پاوربانک شیائومی

پس‌از خراشیدن پوشش و مشاهده کد، به سایت رسمی شیائومی مراجعه کنید و از صفحه مربوطه، نسبت به استعلام اصالت این کدها اطمینان حاصل کنید. نمونه‌های تقلبی حتی اگر حاوی چنین اعداد و ارقامی باشند، امکان استعلام مثبت را از سوی سایت شیائومی نخواهند داشت. یا اینکه به شما خواهد گفت که این کد قبلا توسط بقیه استفاده شده است.

آدرس صفحه احراز اصل بودن محصولات شیائومی

 

 چاپ اطلاعات روی پاوربانک چگونه باید باشد؟

نام و مشخصات روی پاور بانک شیائومی

یکی دیگر از روش‌های تشخیص پاوربانک شیائومی اصل هنگام خرید آن است که به اطلاعات و مشخصات چاپ‌شده توجه کنید. این چاپ باید بسیار کم‌رنگ و خاکستری باشد. همچنین درشرایطی که روی این چاپ دست می‌کشید، احساس نرمی و راحتی بسیاری خواهید داشت.

این‌ درحالی‌است که چاپ توسط شرکت‌های فیک و تقلبی پررنگ‌تر است و معمولا با دست کشیدن روی آن‌ها احساس زبری دارد. با همین کار ساده این فرصت را دارید که تشخیص اصل‌ بودن پاوربانک شیائومی را به‌راحتی انجام دهید.

بازرسی کابل شارژر را از قلم نیندازید!

پاوربانک دارای کابل USB است که به‌عنوان رابطی برای شارژ کردن پاور یا انتقال باطری به ابزارهای الکترونیک کاربرد دارد. درصورتی‌که پاوربانک اصل یا اورجینال باشد، نام تجاری شرکت شیائومی روی بدنه کابل چاپ نمی‌شود. درحالی‌که کابل‌های فیک چنین ویژگی دارند. معمولا روی این کابل‌ها نماد Mi چاپ می‌شود. پاوربانک‌های جعلی یا تقلبی با داشتن چنین ویژگی به‌راحتی قابل‌تشخیص هستند.

راستی اگر پاوربانک دارید بهتر است آن را درست شارژ کنید تا آسیب نبیند. نحوه صحیح شارژ پاور بانک به شما کمک می‌کند. 

پورت‌ها به کمک شما می‌آیند.

به نوع پورت‌های موجود در پاوربانک هم توجه کنید. پورت‌های مختلف روی پاوربانک هریک برای کاربردهای فراوانی استفاده می‌شود. نمونه‌های اورجینال معمولا پورت‌هایی به رنگ سفید برنجی دارند. درواقع آن قسمت از پورت‌ها که به چشم می‌آیند باید چنین رنگ و ظاهری داشته باشند.

این درحالی‌است که مدل‌های فیک و تقلبی یک دست و یک رنگ نیستند. قسمت ورودی پورت به رنگ شیری است و اطراف آن به سیاه تمایل دارد. درصورتی‌که پورت یک پاوربانک اصل به‌صورت یک‌دست و کاملا سفید رنگ است و از حاشیه‌های مشکی خبری نیست!

چراغ‌های چشمک‌زن به شما هشدار می‌دهند!

چراغ‌های LED پاوربانک اصل

به نحوه فعالیت چراغ‌های چشمک‌زن آن دقت کنید. زمانی‌که پاوربانک شما اورجینال باشد، هنگام فعال‌بودن چشمک می‌زنند و به شما نشان می‌دهند که درحال انتقال شارژ هستند. همچنین هنگامی که قصد روشن یا خاموش‌کردن پاوربانک را دارید با نگه داشتن دکمه خاموش روشن تمامی چراغ‌ها همزمان روشن می‌شوند. دراین‌صورت شما متوجه می‌شوید که دستگاه روشن یا خاموش شده است.

از طرفی هنگامی که به این چراغ‌های LED نگاهی بیندازید، حتما متوجه جا‌گیری مناسب و بی‌عیب و نقص آن‌ها در دستگاه خواهید شد. این درحالی ‌است که چراغ‌های موجود در پاوربانک‌های غیر اصیل روی بدنه به صورت بدفرم قرار گرفته‌اند و گاهی بیرون‌زدگی آن‌ها به‌راحتی قابل ‌مشاهده است. همچنین نور این LED ها نباید از دیگر بخش‌های پاوربانک همچون پورت‌های آن به بیرون انتقال یابد. درغیراین‌صورت اورجینال نخواهد بود.

راه‌‌حل نهایی (باز کردن خود دستگاه)

با وجود تمام این راه‌های متعدد تشخیص اصل بودن پاوربانک شیائومی، همچنان ممکن است با ابهاماتی روبه‌رو باشید و قادر به شناسایی نمونه‌های اورجینال نباشید! دراین‌صورت راه دیگری نیز وجود دارد که به‌ نوعی تیر آخر محسوب می‌شود. بعد از انجام این کار تقریبا می‌توانید مطمئن باشید که پاوربانک موردنظر شما اصل یا تقلبی است.

باتری‌های داخلی پاوربانک که پس از باز کردن دستگاه قابل مشاهده است، راه دیگری برای تشخیص پاوربانک شیائومی اصل محسوب می‌شود. شرکت شیائومی معمولا از باتری‌های ساخت شرکت‌های پاناسوتیک، ال جی و سامسونگ به‌عنوان باتری‌های داخلی پاوربانک‌های خود استفاده می‌کنند که نمونه‌هایی قدرتمند از بهترین نوع باتری‌ها در بازار محسوب می‌شوند. معمولا مارک این شرکت‌ها روی باتری‌های داخلی پاوربانک حک می‌شود.

باتری‌های داخلی پاوربانک شیائومی

درصورت مشاهده مارک چنین باتری‌هایی از اصل بودن پاوربانک شیائومی مطمئن خواهید شد. در نقطه مقابل پاوربانک‌هایی که تنها نام شیائومی را یدک می‌کشند، به رنگ صورتی هستند و هیچ مارک معتبری را روی آن‌ها نمی‌بینید. البته بهتر است بازکردن پاوربانک را به یک متخصص در این حوزه بسپارید؛ چراکه ممکن است ناخواسته باعث بروز خرابی‌های دیگری در پاوربانک شوید.

در نهایت اگر قصد دارید برای شارژ گوشی خودتان کابل و شارژر مناسب خریداری کنید راهنمای تشخیص شارژر اورجینال و تقلبی را هم از دست ندهید. 

تشخیص اصل بودن پاوربانک شیائومی در یک نگاه!

اگر دوست دارید تمام این آموزش‌ها را به صورت تصویری ببنید این ویدیو یوتیوب را از دست ندهید:

در اینجا راه‌های متنوعی را برای تشخیص اصالت پاوربانک‌های شیائومی پیشنهاد دادیم که هریک به نکات ریز و درشتی درخصوص این لوازم جانبی دیجیتال اشاره داشتند. به‌عنوان مثال شرکت شیائومی معمولا مارک پاوربانک‌های خود یعنی Mi را روی بدنه کابل شارژر چاپ نمی‌کند. نمونه‌های غیر اورجینال با داشتن چنین مارک‌هایی کاملا مشخص هستند.

توجه به ظرفیت پاوربانک‌های اصل و همچنین وجود سریال‌های 20 رقمی روی بدنه این پاوربانک‌ها به شما در تشخیص پاوربانک شیائومی اصل کمک خواهد کرد. همچنین این امکان را دارید که با مراجعه به وب‌سایت شرکت شیائومی این کدها را استعلام کنید. کدهای نامعتبر خیلی زود شناسایی می‌شوند.

از طرفی نوع عملکرد چراغ‌های چشمک‌زن در پاوربانک‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی‌که این چراغ‌ها هنگام فعالیت، خاموش یا روشن‌شدن به‌درستی کار کنند، از اصیل‌بودن این تجهیزات اطمینان حاصل خواهید کرد. کابل شارژ اصیل دارای نمادهای شیائومی نیستند و همچنین پورت‌هایی دارند که کاملا سفید رنگ است. این درحالی است که پورت‌های شارژرهای فیک و تقلبی دارای حاشیه‌های مشکی هستند و با نمادهای Mi نشان از نامرغوب‌بودن دارند.

منبع: TECHMESTO

0 دیدگاه برای نحوه تشخیص پاوربانک شیائومی اصل و تقلبی

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نحوه تشخیص پاوربانک شیائومی اصل و تقلبی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.