راهنمای خرید رم گوشی

راهنمای خرید کارت حافظه گوشی و بهترین برندهای مموری کارت

سرعت پیشرفت انفجاری تکنولوژی بیش از هر چیز دیگری خود را بر روی گوشی‌های همراه نمایان کرد. تنها چند سال پیش بود که گوشی‌هایی با حافظه‌های چند صد مگابایتی به عنوان تکنولوژی برتر قرن در بازارهای جهانی جولان می‌دادند! اما با گذشت مدت اندکی از آن دوران و با افزایش کیفیت دوربین‌های تلفن‌های همراه، سیستم‌عامل‌های هوشمند و افزایش کیفیت محتوای چند رسانه‌ای، سبب شد تا حافظه چندین گیگابایتی گوشی‌های جدید نیز چاره‌ساز کاربران نباشد. درنتیجه این روزها بیش از هر زمان دیگری نیاز به خرید رم گوشی در کاربران تلفن‌های هوشمند جدید احساس می‌شود. اما برای خرید کارت حافظه تلفن همراه باید به چه نکاتی توجه کرد؟ راهنمای خرید کارت حافظه گوشی به شما کمک می‌کند بهترین مموری کارت را برای گوشی‌تان انتخاب کنید. 

در این مقاله به نکاتی که در هنگام خرید بهترین مموری گوشی باید مورد توجه قرار گیرند و همچنین به معرفی چند برند مطرح و معتبر در این زمینه خواهیم پرداخت. اگر قصد خرید کارت حافظه گوشی برای گوشی خود را دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال، می‌توانید با قسمت نظرات در انتهای این مقاله با ما در ارتباط باشید.

راهنمای خرید رم گوشی

همانند خرید هر وسیله الکترونیکی دیگری، انتخاب کارت حافظه موبایل نیز حساسیت‌های خاص خود را دارد. به خصوص با افزایش قیمت کالاهای وارداتی در روزهای اخیر، انتخاب یک گزینه با کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه دشوارتر از گذشته شده است. برای خرید بهترین کارت حافظه گوشی معیارهای مختلفی از جمله قیمت، سرعت انتقال داده، ظرفیت، سازگاری با گوشی و گارانتی مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی جزئی‌تر و کامل‌تر هر یک از معیارهای فوق می‌پردازیم.

میزان سرعت و عملکرد مموری

اولین نکته در راهنمای خرید کارت حافظه گوشی توجه به سرعت و عملکرد آن است. هنگامی که پای انتقال داده‌های بزرگ و همچنین ضبط فیلم و تصاویر با کیفیت به میان می‌آید، سرعت انتقال داده و عملکرد کارت حافظه موبایل به یک موضوع مهم و حیاتی تبدیل می‌شود. برای مثال چنانچه قصد فیلم‌برداری با کیفیت بالا را داشته باشید، کارت حافظه گوشی شما باید توانایی نوشتن با سرعت بالا را داشته باشد، در نتیجه در مواقع حساس، هر کارت حافظه‌ای نمی‌تواند عملکرد دلخواه شما را به نمایش بگذارد. امروزه کارت‌های حافظه در کلاس‌های متفاوتی نظیر کلاس 2، 6، 4 و 10 دسته‌‌بندی می‌شوند. این عدد نشانگر حداقل سرعت نوشتن داده بر روی کارت حافظه بر مبنای مگابایت بر ثانیه است. یعنی حافظه SD کلاس 2، حداقل سرعتی برابر با نوشتن 2 مگابایت در ثانیه را داراست. درنتیجه اگر شما قصد فیلم‌برداری با کیفیت و حجم بالا (برای مثال 5 مگابایت در ثانیه) را داشته باشید، باید به سراغ کارت حافظه با کلاس بالاتری بروید.

قیمت خرید رم موبایل

 

سرعت کارت حافظه در انتقال داده و به خصوص داده‌هایی با حجم بالا نیز تفاوت‌های بسیاری را رقم می‌زند. برای مثال برای انتقال چند گیگابایت داده بسته به کلاس حافظه شما ممکن است بین چند ثانیه الی چندین دقیقه انتظار بکشید. علاوه بر سرعت نوشتن، سرعت خواندن و بازیابی اطلاعات کارت حافظه نیز مهم است. برای مثال هنگام تماشای یک فیلم با کیفیت بسیار بالا، در هر ثانیه حجم بزرگی از اطلاعات از روی کارت حافظه خوانده می‌شوند. درنتیجه برای تجربه بهتر تماشای یک فیلم باکیفیت کارت‌های کلاس بالاتر مناسب هستند. با این حال باید توجه داشت که افزایش کلاس و سرعت انتقال داده یک مموری، با قیمت آن ارتباط مستقیمی دارد. درنتیجه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و انتخاب یک رم مقرون‌به‌صرفه‌تر از لحاظ اقتصادی، باید تعادلی بین کارایی دلخواه و بودجه مورد نظر خود برقرار کنید.

ظرفیت کارت حافظه

شاید اولین معیاری که در هنگام انتخاب بهترین کارت حافظه گوشی مورد توجه همگان قرار می‌گیرد، میزان ظرفیت کارت حافظه باشد. معمولا در راهنمای خرید کارت حافظه گوشی موبایل روی این نکته بسیار تاکید می‌شود. واضح است که ظرفیت‌های بالاتر قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات بیشتری را نیز خواهند داشت. با این حال در مورد این معیار یک سوال مطرح می‌شود: در هنگام خرید رم گوشی چه نکاتی را باید در مورد ظرفیت آن مد نظر داشته باشیم؟

ظرفیت مموری گوشی از سه جنبه اساسی قابل بررسی است. جنبه اول به سازگاری مموری با گوشی مربوط می‌شود. اگر اطلاعات فنی گوشی هوشمند خود را مطالعه کرده باشید، در قسمت اطلاعات کارت حافظه جانبی عددی را به عنوان حداکثر حافظه قابل پشتیبانی مشاهده خواهید کرد. درنتیجه در هنگام خرید کارت حافظه موبایل، باید از سازگاری آن با گوشی خود مطمئن باشید. جنبه دوم در مورد قیمت مموری گوشی است. طبیعی است که با افزایش ظرفیت کارت حافظه، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. اما اگر به جدول میزان ظرفیت با قیمت آن در مورد هر برند دقت کنید، به نکته جالبی می‌رسید: روند افزایش ظرفیت حافظه در برابر قیمت آن خطی نیست! در واقع در حافظه‌هایی با ظرفیت کمتر، افزایش ظرفیت متناسب با افزایش قیمت است. اما از یک نقطه به بعد افزایش قیمت کارت حافظه گوشی در برابر ظرفیت آن چند برابر می‌شود.

اگر به یک حافظه اکسترنال هم نیاز دارید می‌توانید از فلش استفاده کنید. با داشتن یک کابل OTG می‌توانید فلش را در هر لحظه به گوشی‌تان وصل کنید. (کابل OTG چیست؟)

قیمت خرید مموری گوشی

جنبه سوم مربوط به موارد مصرف و ظرفیت مورد نیاز شماست. پیش از انتخاب کارت حافظه گوشی بهتر است تا موارد استفاده آن را برای خود مشخص کنید. آیا تنها قصد ذخیره‌سازی تصاویر و برنامه‌هایتان را دارید؟ یا می‌خواهید روزانه چندین گیگابایت داده را بر روی مموری خود دانلود و ذخیره کنید؟ یا اصلا قصد دارید تا در مواقع مورد نیاز از گوشی خود به عنوان یک فلش مموری یا هارد استفاده کنید؟ انتخاب موارد مصرف باعث می‌شود تا پیش از خرید مموری مقدار حافظه حدودی مورد نظر خود را تعیین کرده و سپس به سراغ معیارهای دیگر بروید.

سازگازی با گوشی

همانطور که اشاره کردیم، سازگاری مموری با گوشی یک امر حیاتی و بسیار مهم است. چرا که در صورت عدم سازگاری، مموری خریده شده هیچ استفاده و ارزشی برای شما نخواهد داشت. سازگاری مموری با گوشی همراه از دو جنبه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بند قبلی یک مورد از آن را که مربوط به میزان ظرفیت با حداکثر ظرفیت پشتیبانی شده از طرف گوشی بود را مورد بررسی قرار دادیم. علاوه بر این مورد، کارت‌های حافظه در ابعاد مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که هر یک برای سری خاصی از گوشی‌ها در نظر گرفته شده است. در هنگام خرید رم گوشی با اطلاع از سایز قابل پشتیبانی توسط تلفن همراه خود، مموری با اندازه متناسب برای خود را خریداری کنید.

اگر برای دوربین‌تان کارت حافظه نیاز دارید هم باید به این سازگاری توجه داشته باشید. مطلب تجهیزات فیلمبرداری با موبایل را از دست ندهید. 

راهنمای خرید رم گوشی

گارانتی

افزایش قیمت کارت حافظه موبایل باعث شده تا بیشتر کاربران به دنبال برندهای نا‌آشنا و با گارانتی باشند. در وهله اول ممکن است تفاوت قیمت مموری‌های گارانتی‌دار با مموری‌های بدون گارانتی باعث شود تا از خیر این مزیت گذشته و گزینه ارزان‌تر را انتخاب نمایید! اما نباید فراموش کرد که هزینه‌ای که برای گارانتی می‌پردازید نه به عنوانیک هزینه اضافی، بلکه به عنوان یک بیمه برای تضمین سلامتی و اصالت و عملکرد سالم مموری شما در طولانی‌مدت است.

درنتیجه با توجه به قیمت رم موبایل خود اگر ترجیه می‌دهید تا خیال آسوده‌تری از جانب عملکرد و اصالت محصول خود داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که با تقبل اندک هزینه بیشتر گارانتی، مموری و البته بودجه خود را در برابر حوادث احتمالی بیمه کنید. اما چنانچه شرایط شما به گونه‌ای است که به دنبال خرید یک مموری باکیفیت و با صرف حداقل بودجه ممکن هستید، می‌توانید ریسک‌های احتمالی را به جان خریده و به سراغ گزینه‌های بدون گارانتی بروید.

مقاومت فیزیکی

معیار دیگری که در هنگام انتخاب بهترین رم گوشی مورد توجه برخی از خریداران قرار می‌گیرد، میزان مقاومت فیزیکی مموری است. برخی از مموری‌ها در برابر حرارت بالا، تشعشعات و همچنین در برابر آب مقاوم هستند. درنتیجه اگر محیطی که در آن قصد استفاده از گوشی خود را دارید، شرایط خاص و متفاوتی را داشته باشد که باعث تهدید سلامتی مموری گوشی شما شود، پیشنهاد می‌کنیم که در مورد اطلاعات مربوط به میزان مقاومت مموری مورد نظر خود نیز جویا شوید.

خرید کارت حافظه موبایل

برخی از معتبرترین برند‌های ارائه‌دهنده کارت حافظه (بهترین مارک مموری گوشی)

در این قسمت از مقاله به صورت خلاصه به معرفی معتبرترین برندهای تولید کننده مموری می‌پردازیم. بدون شک انتخاب و خرید رم گوشی از یک برند معتبر می‌تواند مطمئن‌تر و ارزشمندتر باشد. برخی از این برندهای نام‌آشنا عبارتند از:

  • مموری Silicone Power : برند سیلیکون پاور که با نام اختصاری SP نیز شناخته می‌شود، تجربه‌ای طولانی و سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید مموری و همچنین هاردهای اینترنال و اکسترنال دارد. این کمپانی تجربه و مهارت خود را در زمینه تولید مموری موبایل نیز به کار گرفته تا شاهد محصولات باکیفتی در این زمینه نیز باشیم.

  • Sandisk : کمپانی سندیسک نیز از جمله شرکت‌هایی است که به واسطه تولید فلش مموری و کارت حافظه گوشی شهرتی را برای خود دست و پا کرده است. رم‌های موبایل برند سندیسک در رده بهترین و باکیفیت‌ترین گزینه‌های موجود در بازار قرار می‌گیرند.

  • کارت حافظه Samsung : نام کمپانی سامسونگ به‌اندازه‌ای بزرگ و آشناست که هیچگونه احتیاجی به معرفی بیشتر آن نیست. لوازم الکترونیکی سامسونگ در سرتاسر جهان در اختیار مصرف‌کنندگان و علاقه‌مندان به این برند قرار گرفته است. از جمله محصولات پرطرفدار این برند، رم گوشی موبایل سامسونگ است که همانند دیگر محصولاتش دارای کیفیت خارق‌العاده‌ای هستند.

  • Transcend : رم موبایل ترنسند نیز نامی آشنا و قدیمی برای کاربران و خریداران است. کمپانی ترنسند با تکیه بر تجربه درخشان و موفق خود، رم‌های موبایل با کیفیت بالایی را به بازار ارائه می‌کند.

علاوه بر موارد معرفی شده، کمپانی‌های موفق و مشهور دیگری از جمله Apacer، Kodak، Toshiba و همچنین Vicco Man نیز در رده تولیدکنندگان رم موبایل باکیفیت بالا قرار دارند که در انتخاب بهترین مارک کارت حافظه گوشی می‌توانید با خیال راحت بر محصولات آن‌ها تکیه کنید.

حال با توجه به برندها و معیارهای معرفی شده و همینطور بودجه مورد نظر خود، می‌توانید انتخاب‌های دقیق‌تری در انتخاب و خرید رم گوشی داشته باشید. به نظر شما کدام یک از این معیارها اولویت بالاتری دارد؟ آیا تجربه استفاده از مموری‌های برندهای معرفی شده در این مقاله را دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران استایل‌آپ در میان بگذارید.

راهنمای خرید لوازم جانبی موبایل را هم از دست ندهید. اگر قصد دارید سایر لوازم جانبی گوشی مانند قاب، گلس، شارژر، استند و … را تهیه کنید در اینجا اطلاعات کاملی برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. 

0 دیدگاه برای راهنمای خرید کارت حافظه گوشی و بهترین برندهای مموری کارت

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای خرید کارت حافظه گوشی و بهترین برندهای مموری کارت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.