گلس نانو مایع چیست

گلس نانو مایع چیست؟ مزایا، معایب و مقاومت گلس نانو

یکی از بحث‌های هیجان‌انگیز دنیای تکنولوژی در سال‌های اخیر نانو و محصولات مرتبط با این حوزه بوده است. حالا محافظ صفحه نمایش نانو هم به عنوان یکی از نتایج شگفت‌انگیز نانو در بازار وجود دارد. اما گلس نانو مایع که هر روز در جاهای مختلف می‌بینیم و یا افراد زیادی به ما معرفی می‌کنند چیست؟

اولین زمزمه‌های این گلس جدید گوشی ویدیویی در یوتیوب بود که با چکش روی صفحه نمایش گوشی خود می‌زدند اما صفحه هیچ آسیبی نمی‌دید. البته ما پیشنهاد نمی‌کنیم که شما هم با چکش روی صفحه گوشی‌تان بکوبید. اما این نشان می‌دهد که مقاومت گلس نانو یا محافظ نانو در برابر ضربه بسیار زیاد است. ساده‌تر بگوییم گلس نانو مایع نمی‌شکند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت محافظ صفحه نانو چیست، چه ویژگی‌هایی دارد و مزایا و معایب آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

گلس نانو مایع چیست؟

Nano-Liquid یا نانومایع یک نوع شیشه‌ی مایع است. که از ترکیب سیلیکون دی‌اکسید (شیشه) و حلال‌های شیشه به وجود آمده است. این ترکیب به گونه‌ای که ساخته شده است که وقتی روی یک سطح خشک قرار می‌گیرد و خشک می‌شود سخت‌تر از قبل می‌شود. اولین بار از این شیشه در فعالیت‌های فضایی استفاده شده است. مهندسین برای سخت کردن سطوح از این نوع شیشه استفاده می‌کردند. 

گلس نانو مدل جامد هم وجود دارد که با این نام شناخته می‌شود. این گلس مشابه گلس شیشه‌ای است. اما از الیاف نانوپلیمری جامد ساخته شده است و با گلس نانو مایع متفاوت است. این دو مدل را با یکدیگر اشتباه نگیرید. 

نانو مایع بسیار سبک است. اگر بخواهیم روی گوشی‌مان یک محافظ صفحه نصب کنیم قطعا سبک وزن بودن آن بسیار مهم است.

 • این گلس به راحتی روی گوشی نصب می‌شود. شاید از خودتان بپرسید چطور یک چیز مایع را روی صفحه گوشی نصب می‌کنید. به سادگی مثل ریختن یک قطره آب روی گلس گوشی و یا صفحه نمایش گوشی ریخته می‌شود و سختی صفحه را بالا می‌برد.
 • از نظر لمس مشکلی برای صفحه ایجاد نمی‌شود. به خوبی با تماس و لمس واکنش نشان می‌دهد. البته برخی مدل‌های بی‌کیفیت ممکن است تاچ گوشی را تحت تاثیر قرار دهند. مطلب تاثیر گلس بر تاچ گوشی را مطالعه کنید. 
 • محافظ صفحه نانو از نوع پلیمری است. یعنی مولکول‌های آن به صورت زنجیره به هم وصلند و همین قابلیت پلیمری باعث شده است تا این گلس حین ضربه بسیار سنگین هم تکه تکه نشود و نشکند.
 • از نظر وضوح و شفافیت هیچ مشکلی ایجاد نمی‌ند. چون ضخامت کمی هم دارد هیچ تاثیری روی وضوح و شفافیت تصویر ایجاد نمی‌کنند.
 • هیچگونه حباب و خلأیی زیر گلس ایجاد نمی‌شود. تنها کافیست محلول نانو را روی سطح بریزید و آن را صاف کنید.
 • گلس نانو مایع از صفحه گوشی جدا نمی‌شود. این نکته بسیار مهم است و قبل از خرید حتما به آن فکر کنید. 

برخی گلس‌های نانو قابلیت آنتی‌باکتریال هم دارند و باکتری‌ها روی سطح گلس زنده نمی‌مانند.

چرا گلس نانو انقدر محکم است؟

آیا گلس نانو خوب است

در فیزیک دوران دبیرستان فهمیدیم که شیشه در مقیاس مولکولی جامد نیست. یعنی می‌تواند حرکت کند. البته با چشم انسان دیده نمی‌شود و باید مسلح باشید. در ابعاد میکروسکوپی می‌توانید حرکت مولکول‌ها را ببینید. از طرفی شیشه همیشه صاف نیست. اگر با یک میکروسکوپ سطح شیشه را ببینید پستی و بلندی‌های زیادی به چشم شما خواهند خورد. به همین دلیل شیشه معمولی زود می‌شکند. همه‌ی ما بارها شیشه‌ی خانه‌ی همسایه‌ها را با توپ شکسته‌ایم. اما گلس نانو مایع بسیار محکم‌تر است و مقاومت گلس نانو در برابر ضربه اصلا قابل مقایسه با شیشه معمولی نیست.

گلس نانو مایع در وهله‌ی اول باعث می‌شود که سطح روی شیشه کامل صاف شود. در نتیجه ضربه نمی‌تواند به پستی و بلندی‌های روی سطح شیشه آسیب بزند. شیشه نانو بسیار صاف‌تر از شیشه معمولی است. از طرفی این پوشش یک مولکول دراز ایجاد می‌کند که اصطلاحا به آن پلیمر می‌گویند. شکستن پیوند پلیمرها سخت است. مخصوصا نانو مایع که حرکت مولکولی شیشه را هم بالاتر می‌برد. فرض کنید شما روی سطح یک شیشه مقدار زیادی عسل ریخته باشید. اگر ضربه کوچکی به روی عسل بزنید مقاومت بالای عسل اجازه نمی‌دهد فشار ضربه به شیشه برسد. مقاومت گلس نانو هم به همین دلیل زیاد است.

جالب است بدانید شرکت‌های بیمه که گوشی‌ها را بیمه می‌کردند به عنوان یک هدیه برای صاحبان گوشی‌ها گلس نانو مایع ارسال کرده‌ بودند تا مجبور نشوند در صورت آسیب به صفحه نمایش هزینه زیادی را به بیمه‌شونده بدهند.

آیا گلس نانو خوب است؟ پیشنهاد می‌شود؟

مزایا و معایب گلس نانو

ما انواع مختلف گلس داریم. از گلس شیشه حرارت دیده گرفته تا گلس سرامیکی (گلس سرامیکی چیست؟) گلس ضدضربه داریم و گلس‌هایی که حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنند. (گلس پرایوسی چیست؟) هر کدام از این گلس‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

چند نکته مهم در اینجا وجود دارند. اینکه بگوییم آیا گلس نانو مایع خوب است یا نه بستگی به نیاز شما دارد.

 • اگر به دنبال امنیت بالای صفحه نمایش‌تان هستید این گلس می‌تواند گزینه مناسبی باشد.
 • گلس نانو از صفحه نمایش گوشی جدا نمی‌شود. برخی‌ها این قابلیت را یک عیب می‌دانند. اما مقاومت بالایی دارد و هیچ تاثیری روی وضوح و کیفیت گوشی دارد. اگر می‌خواهید مقاومت آن را بالا ببرید می‌توانید یک دیگر و یا چند بار دیگر دوباره روی همان پوشش قبلی از نانو مایع استفاده کنید. 
 • قیمت این گلس نسبت به گلس‌های ایمن دیگر کمتر است. مثلا بهترین گلس گوشی سامسونگ که مدل CP+ MAX است قیمت بیشتری نسبت به این مدل گلس دارد.
 • چون گلس نانو حین ضربه تکه تکه نمی‌شود روی ضدضربه بودن آن تاثیر منفی گذاشته است. اگر گوشی از دست‌تان بیفتد احتمال دارد خود گلس نشکند اما صفحه نمایش که زیر گلس قرار دارد آسیب ببیند. پس امنیت بالای آن همیشه مثل ویدیوهای تبلیغاتی نیست و باید در این زمینه منطقی به قضیه نگاه کنیم. در حقیقت این یکی از معایب گلس نانو مایع است.
 • در برابر فشار مقاومت خوبی دارد.
 • مثل تمام گلس‌های باکیفیت تمام قسمت‌های صفحه نمایش را پوشش می‌دهد. خود گلس ضد خش نیست. مقاومت خوبی در برابر خط و خراش دارد اما  کاملا ضدخش نیست و این هم یکی از معایب نانو مایع است. در حالی که گلس نانو جامد و یا گلس نانو جامد چنین مشکلی ندارند. 

به طور کلی این نیاز شماست که تعیین می‌کند یگ گلس از نظر کیفیت مناسب است یا نه. راهنمای خرید گلس گوشی موبایل را بخوانید تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.

آیا گلس نانو قابل تعویض است؟

گلس نانو (جامد) که از الیاف جامد پلیمری در ابعاد نانو ساخته شده است دارای چسب خودکار است و می‌توانید هر موقع که دوست دارید آن را جدا کنید و یک گلس دیگر جایگزین کنید. اما گلس نانو مایع یا NanoLiquid مثل سایر گلس‌ها قابلیت جدا کردن و شستشو و نصب مجدد را ندارد. مثلا برخی گلس‌ها را می‌توان جدا کرد و شست و دوباره استفاده کرد. اما گلس نانو مایع چنین قابلیتی ندارد. گلس نانو مایع جذب صفحه نمایش می‌شود. امکان جدا کردن آن وجود ندارد. چون ضخامت کمی دارد. کامل روی صفحه نمایش پخش می‌شود و بخشی از صفحه‌ی گوشی حساب می‌شود.

گلس نانو بهتر است یا گلس شیشه‌ای؟

گلس نانو مایع چیست؟

وبسایت iGeeksBlog این دو مدل را با هم مقایسه کرده است و به ما می‌گوید که گلس بهتر است یا نانو.

در این جدول می‌توانید خلاصه‌ای از نکات مثبت و منفی این دو مدل گلس را بخوانید.

گلس نانو مایع

گلس شیشه حرارت دیده

مزایا

معایب

مزایا

معایب

نمی‌شکند.

تاثیر حفاظتی کم در برابر ضربه

قدرت امنیتی بالا در برابر ضربه

در اثر ضربه می‌شکند.

شفافیت بالا

خود گلس ضدخش نیست. ممکن است روی گوشی‌تان گلس نانو بزنید و بعد از مدتی خش بیفتد. 

نسبتا امن‌تر

سطح آن صاف نیست و بعد از مدتی گیردار می‌شود.

واکنش سریع به تاچ

در برابر نور خورشید تغییر رنگ می‌دهد.

شیشه حرارت‌دیده 4 الی 6 مرتبه سخت‌تر از شیشه معمولی است.

 

بسیار سبک و صاف و نرم

 

حساس به تاچ

 

ضدحباب و نصب آسان با دستگاه

 

شفافیت بسیار بالا

 

جمع بندی

گلس نانو مایع یکی دیگر از چند مدل جالب گلس است که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. نظر نهایی برای انتخاب و خرید گلس نانو همچنان به شما بستگی دارد. اگر فکر می‌کنید با تمام مزایا و معایب گلس نانو مایع مشکلی ندارید این گلس دقیقا چیزی است که نیاز دارید. پس قبل از خرید تمام ویژگی‌های گلس را خوب مطالعه کنید. دقیق بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید. در نظر داشته باشید که گلس نانو جامد هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد چون دردسرهای نانو مایع و مشکلاتی که ممکن است مدل مایع به وجود بیارد را ندارد.

اگر قصد خرید سایر لوازم جانبی گوشی را دارید. در اینجا راهنمای خرید لوازم جانبی گوشی موبایل را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد انواع لوازم جانبی کسب کنید.

193 دیدگاه برای گلس نانو مایع چیست؟ مزایا، معایب و مقاومت گلس نانو

193 دیدگاه برای این محصول

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

 • 3 19

  با سلام
  ما سه تا گوشی با هم نانو کردیم گوشی من هنوز سالمه ولی اون دوتا از ارتفاع معمولی افتادن شکستن چون تمام صفحه یکنواخت سخت میشه اگه یه برجستگی کوچک هم رو زمین باشه مثل یه سنگریزه گوشی بیفته روش فشار به ال سی دی میاد و میشکنه بعد از اونا ترسیدم و گلس انداختم روش هیچ مشکلی نداره تاچ ش
  عاقلانه ترین کار گرفتن رسید از فروشنده س که ضمانت کنه جنس مرغوب استفاده کنه و لااقل سه ماه ضمانتش کنه
  البته ننداختنش خیلی بهتره
  به خدا اونا هر کدوم پنج شش سال گوشیا رو داشتن هزار بار افتاده بود با گلس چیزیش نشده بود ولی با نانو یک و نیم میلیون دادن تاچ و ال سی دی موفق و پیروز باشید فریب تبلیغات رو نخورید همیشه اول تحقیق کنید

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 8

   سلام من گلس نانو مایع انداختم روی گوشیم هونو8aاست روی گلس چند تا خش افتاده می خواستم بدونم میشه خش هارو پاک کرد؟؟

   ارسال شده در تاریخ:
  • 4 0

   متاسفانه هنوز راه‌حلی برای پاک کردن این خط و خش‌ها وجود نداره

   ارسال شده در تاریخ:
  • 3 9

   سلام بله مهدی جان حق با شماس من چندین گوشی رو نانو گلس کردم ولی هیچ کودومشون مقاوم در برابر ضربه و خش نبودن
   امیدوارم دکان این فریب ها و تبلیغات جمع بشه .

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 28

  اگه روی نانو مایع خت و خشی بیوفته هیچ کاری نمیشه کرد؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 4 12

   باید منتظر بمونید مدتی تا کم کم اثر نانو مایع بره از سطح گوشی.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 4 13

   آ قا میشه اول نانو کرد بعد یه گلس معمولی انداخت؟

   ارسال شده در تاریخ:
  • 3 3

   می‌شه ولی راهکار مناسبی نیست. چون ممکنه روی تاچ گوشی و وضوحش تاثیر منفی داشته باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 5 8

  ببخشید من نانو زدم خش افتاده گوشیم اگه اثرش بره خش ها هم میره؟ الان گلس بزنم که خش بیشتر نشه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 4 6

   اگه خش‌ها روی قسمت نانو باشن حتما می‌رن. ممکنه گلس بزنید و روی تاچ گوشی تاثیر منفی داشته باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 15

  من‌ گوشی ‌پنج‌ملیونی ‌را گلس‌ مایع ‌کردم ‌فروشنده ‌از ان‌ خیلی ‌تعریف ‌کرد و گفت ‌جنس‌ نانو اورجینال ‌است ‌و با کیفیت ‌عالی‌ اما باور کنید از سی ‌سانت ‌ارتفاع‌
  زمین خورد خیلی ‌ارام و سریع ‌تاچ‌ ان‌ صد تا ترک ‌برداشت ‌فقط ‌تاچ ‌شکسته‌ و گیر هم‌ نمباد توراخدا به ‌فروشند‌ه ها خیلی ‌اعتماد نکنید ولی ‌بازم ‌تصمیم ‌درست ‌با شماست ‌گلس ‌ضدضربه ‌و خش‌ بگیرید خیلی‌ بهتره ‌لااقل ‌واقعا ضدضربه است‌ ‌و کیفیت‌ جنس‌ را میتوان ‌دید اما گلس‌ مایع ‌معلوم ‌نیست‌ به ‌خصوص ‌که ‌اکثرا نانو ‌ارزان‌قیمت‌ میخرن ‌تا سود بیشتری‌ کنن ‌و با تلنگری ‌گوشی ‌میشکند.

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 6

  من گلس نانو مایع زدم اما بعد یه مدت روی صفحه گوشیم خط و خش افتاده می گن نمیشه که عوض کرد حالا باید چکار کنم؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 3

   امکان تعویض نانو مایع وجود نداره. احتمالا از گلس نانو غیراورجینال استفاده کردید. اثرش به مرور زمان می‌ره. یکم منتظر بمونید.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 2 8

   اگه خشها عمقی نیست یعنی وقتی ناخون روی صفحه میکشید و ناخون گیر نمیکند تنها راهش پولیش و از نو نانو کردن وبعدش حتما روی نانو باید از گلاس استفاده بشود خوده کارخونه ها شیشه موبایلهارو نانو گلاس مایع میکنند و این محصول مشابه ای از همون محصول پس چرا همه بعد از خریده گوشی آنرا گلاس میکنند این محصول برای کسانیکه که بدون گلاس از موبایل استفاده کردن و حالا که نانو گلاس کارخانه از بین رفته با پولیش شیشه و از نو نانو کردن جلوی چربی گرفتن بیش از حد برای روون شدن انگشت بر روی تاچ آسون تر بکنند ولی یک سری متاسفانه فکر میکنند این محصول برای ضد ضربه یا خش ور نداشتن

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 8

  سلام من ۴ماهه نانوگلس مایع زدن برام امروز گوشی ازدستم افتادوخیلی ترکای زیادی برده تاچم مشکلی نداره میشه تعویضش کرد؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 2

   گوشی‌تون رو به یک تعمیرکار یا متخصص نشون بدید. با این توضیحات نمی‌شه نظر قطعی داد که مشکل از کجاست.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 9 3

  ببخشید ینی نمیشه بعد یه مدت گلس نانو رو از گوشی جدا کرد؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 16

   بعد از یه مدت (معمولا 9 الی12 ماه) اثرش خودبخود از بین می‌ره.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 4 8

   برادر من اگه نانو گلاست مشکل نداره حتما روش از گلاس استفاده کن من فقط یه حرف به شما بگم خوده کارخونه های موبایل سازی روی شیشه های موبایل نانو گلاس میکنند و ضخامت این محصول در حده میکرون و شما با نانو کردن مجدد این کار رو تشدید کردی ومشکلی ام نیست و فقط یک سوال دارم شما اگه نانو گلاس مایع نمی‌کردی آیا روی شیشه موبایلت گلاس هم نمی انداختی پس الان هم همون کار رو بکن خوده نانو کارخونه ام بعد از یک مدت بدون گلاس از بین می‌ره برای همینه که همه گلاس میندازن و خاصیت نانو بیشتر به خاطره ضد آب و ضد چربی بودنش برای روون کار کردن تاچ نه ضد ضربه شدن والا که کارخونه همین کار رو کرده گلاس بنداز روش خیال خودت راحت کن نانو گلاس مایع برای زمانیه که که بدون گلاس با موبایل کار کنی و نانو گلاس کارخونه از بین بره و شما دوباره مجدد روی موبایل نانو کنی ولی متاسفانه یک سری طریقه صحیح این محصول به اشتباه تبلیغ میکنند موبایل در هر شرایطی که باشه حتما گلاس میخواد نگران نباش شما کاره کارخونرو تشدید کردی

   ارسال شده در تاریخ:
 • 5 9

  سلام دوستان، اگر از نانو گلس سرامیکی اورجینال المانی استفاده کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد. بستگی به نوع مایع گلس داره. اکثرا از مایع نانو های چینی استفده میکنن به خاط. قیمت پایینش، قطره چینی 60هزارتومان خریداری میشه ولی قطره المانی750هزارتومان خودتون حساب کنید. کسی تو مترو و خیابان از قطره المانی استفاده میکنه. من به گوشیم زدم خداییش راضیم.متاسفانه ماهمش به ارزونی نگاه میکنیم نه به کیفیت

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 4 0

  سلام
  اگه روی گلس نانو گلس شیشه ای بندازیم مشکلی ایجاد میشه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 7 1

   به نظر میاد مشکل چندانی ایجاد نمی‌کنه ولی احتمالش هست که روی تاچ گوشی تاثیر منفی داشته باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 8 2

   وات چرا باید بزاری

   ارسال شده در تاریخ:
 • 4 9

  با سلام نظر دوستان خوندم من استفاده کردم عالیه حدود ۳۰۰ هزار تومان بشتر گلس گرفتم شکست یا هوا گرفت اخرش رفتم گلس مایع استفاده کردم راضیم گلس های تو بازار مشکلی که داره دورش حاشیه مشکی داره که مقداری از صفحه نمایش میگیره اصلا به درد نمیخوره ولی الان دیگه راحت شدم نانو هم کیفیت خوبی داره هم صفحه کامل گوشیم دیده میشه همه صفحه خیلی لیز شده که جون میده برا بازی کردن من که راضیم

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 3 8

  ینی هیچ راهی برای جدا کردن نانو نیستش؟؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 3 2

   در حال حاضر هیچ روشی وجود نداره.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 4 5

  سلام من الان سه ماه دارم هیچ مشکلی نداشته

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 9 1

   سلام من واسه گوشی گلکسی زد فلیپ گلس نانو انداختم میخواستم بدونم واسه گوشی مشکل پیش نمیاد چون تاشو هست؟؟

   ارسال شده در تاریخ:
  • 1 1

   به نظر نمیاد مشکلی ایجاد کنه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 5

  سلام من گلس نانو انداختم ولی با دست که کار میکنم خش میفته روش تازه هم خریدم ارزان هم شد چربی هم گرفته خیلی هم گلس نازکه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 0 0

  روی گوشی من اثر انگشت نرفته پاک ام میکنم نمی ره یا میره چربی وسط صفحه گوشی جمع میشه یکیم به صفحه یکم خد و خش افتاده‌ای نانو گلش از بین رفت اینان درسا میشه.

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 1

   اگر اثرش کامل از بین بره و بعدش خوب و درست تمیزش کنید احتمالا درست می‌شه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 3

  سلام من الان دو روزه گلس رو نانو کردم و متوجه شدم که وقتی نت موبایل رو روشن میکنم گوشی داغ میکنه مخصوصا بالای گوشی و یه اختلاف دمایی بین بالا وپایین گوشی هستش البته وقتی هم که با نت مودم میرم این اتفاق میفته ولی با شدت کمتر یعنی مشکل از گلس نانوست یا از قبلا هم بوده من متوجه نشدم در ضمن این گلس رو تاچ موبایل هیچ تاثیری نزاشته و من کاملا راضی ام تنها مشکلم فعلا همون داغ کردن گوشی هنگام روشن کردن نت هستش

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   سلام لطفا مطلب داغ کردن بیش از حد گوشی رو که قبلا نوشتیم مطالعه کنید. شاید مشکل از جای دیگه‌ای باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 1

  گلس نانو مایع قیمتش کم نیست و تو خیابون و مترو یا مغازه ده متری انجام نمی‌دهند با دستگاه انجام میشه مراقب باشید سود جوها کلاه سرتون نزارن

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 3 3

  سلام گلس نانو قابل تعویض است؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 5

   سلام. بنا به چیزی که دوستان گفتن بعد از یکسال اثرش می‌ره و می‌تونید یک گلس دیگه بزنید یا مجددا گلس نانو روی گوشی‌تون استفاده کنید.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 9

  با سلام من خودم نزدیک به ۴ماه هست که گوشی خودمو نانو کردم وخیلی خیلی راضی هستم ،عالی عالی،

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 9 10

  دقیقا درست میگین من یک گوشیa51خریدم فروشنده ۳دفعه ازاین مایعها زد به گوشی هرچی بهش گفتم داداش توروخدا گوشی خراب نشه گفت نه که نه خوب به سلامتی بعد از مدتی LCDگوشی به پِرپِر افتاد و خودش خودبه خودخاموش روشن میشد توروخدا به کسی اجازه ندهید که باگوشیتون ازاین کارها بکنن چون خود فروشنده هم مسئولیت این کارو به گردن نمیگیره

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 3 7

  اقا من روی نانو گلس سرامیکی یه گلس شیشه ای زدم
  کار درستی کردم

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 5

   البته نیازی هم نبود ولی اگه مشکلی ندارید و تاچ گوشی‌تون درست کار می‌کنه حتما کارتون درست بوده دیکه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 1

  سلام ببخشید خیلی از دوستان گفتن گلس نانو گذاشتن ولی گوشیشون خط افتاده میخواستم بدونم میشه روی همین گلس نانو مایع کاش دیگه ای گذاشت برای احتیاط آیا به لمس گوشی آسیب نمیرسونه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 2

   دوستان زیادی این کار رو کردن و به نظر میاد مشکلی پیش نمیاد. می‌تونید از یه محافظ صفحه غیرشیشه‌ای هم استفاده کنید روش که ضخامت خیلی کمتری داره.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 12 10

  سلام. آقا گلس نانو مایع نزنید توروخدا. آشغال آشغال. من دوتا گوشی آکبند یکی سامسنونگ یکی هواوی. دادم نانو مایع زد با دستگاه. تا یکی دو هفته خوب است ولی بعد از اون تاچش خیلی خیلی ضعیف شده عمل نمیکنه قاطی میکنه.اگر کمی روی صفحه روطوبت باشه کلان قاطی میکنه. و روی اینترنت هم تاثیر میزاره ضعیف میکنه. چون السیدی گوشی.زیرش یک ورقه مسی داره که هم برای تقویت آنتن و هم اینترنت..این گلس نانو مایع وقتی میزنی جلوی دریافت امواج اینترنت میگره و ضعیف میکنه…درضمن من خودم تعمیرکار موبایل هست . و تعقیر شغل دادم. ..و خلاصه نزنید.

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 3 16

   اولا که lcd هیچ ربطی به آنتن نداره.
   دوما اگر تو تعمیر کار بودی(کارتو خوب بلد بودی) الان سر کارت بودی
   درسته، نانو گلس خوب نیست اما نه به دلایلی که گفتی
   فقط چون اگر خش بیفته قابل تعویص نیس. و اگر زیاد در معرض خورشید باشه تغییر رنگ میده

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   دوست عزیز ربطی به آنتن دهی گوشی نداره و میخاستم بگم که دستگاهی هستش که دوستان اگه خواستن میتونن به خوبی همین گلس نانو را نیز باهاش پاک میکنن و گوشی را عین روز اول تقدیم میکنن خدمتتون ،منتهی در بیشتر جاها پیدا نمیشه ما که اردبیل هستیم یک یا دو تا مغازه دارن که پرسیدم گفتن قیمت خود دستگاه سی میلیون بوده که گرفتن،موفق باشین

   ارسال شده در تاریخ:
 • 4 23

  دستگاههای موجود در بازار ایران اکثریت تقلبین مایع نانو بسیار گران قیمته و تهت شرایط آزمایشگاهی ودر فضای خلع مانند باید انجام بشه نه در خیابان و مکان پراز دود و خاک اینا عمشون الکل و مایع شستشو دهنده هستند مثل شیشه پاککن این حرکت باعث ضعیف شدن تاچ به مرور زمان و جداشدن فلت تاچ از خود تاچ و گاهی جداشدن فلت تصویر میشه این یک ترفند برای خراب کردن ال سی دی گوشی های مردمه که خود چینی ها برای فروش بیشتر ال سی دی به این مردمان انجام دادن. چون دولتهای کمونیستی مخصوصا چین که هیچ منابع درامدی بغیر از نیروی کارگر ندارن خلاصه کلاهبرداری هستش من خودم تعمیرات موبایل دارم اکثر گوشیهایی که نانو گلس انجام دادن تاچ و السیدیشون بدون هیچ ضربه و آبخوردگی بعداز یه مدت خراب شده اول تحقیق بعد انجام. ای مردم یه چهارتا کتاب و مغاله علمی بزنین بابا بیچارمون کردین تا کی خرافه پرستی. عمرمون تلف شد ای داد

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 9

   من تو مغازه زدن الان ۸ ماه دستمه عالی عالیه

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 0

   بله درست گفتید دوست عزیز من هم همین جمشکل پیدا کرد تاچم غاطی میکنه وظاهرا خراب شده ایا راه حلی داره یا باید تاچ عوض کنم چون تونوشتن حروف قاطی میکنه اذیتم کرد

   ارسال شده در تاریخ:
 • 5 11

  منم تو مترو زدم بعد از ۱ ماه گوشیم پور خط خش شد نندازی اصلان خوب نیست

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 3 3

   من توی مترو زدن برام الان هشت ماهه راضی راضیم

   ارسال شده در تاریخ:
 • 4 12

  سلام
  من یه چند روزی هست گوشیمو نانو کردم و الان خیلی پشیمونم
  چون از اون موقع لمس گوشیم خراب شده

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 14

   بعضی مدل‌های بی‌کیفیت نانو وجود داره که روی لمس تاثیر منفی می‌ذارن.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 23

  من چندروز پیش گوشیمو تو مترو گلس نانو زدم اصلا هیچی معلوم نیس نمیدونم اصلا گلس نانو روش هست یا نه از کجا بفهمم شاید نزده اصلا شایدم رده

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 6

   سلام ببین وقتی رو صفحه ال‌سی دی دست میزنی نسبت به گوشی های قبلی که دست زدی لیز هست بدون که گلی نانو هست

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 13

  سلام اقای ابراهیمی من ۵ماه پیش گوشیم رو نانو کردم ولی دیروز خورد زمین و الانم صفحش شکسته الان واقعا صفحه شکسته یا گلسه چیکار کنم و اینکه الان دوباره برم نانو کنم خراب تر میشه یا نه؟؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 1

   سلام. صفحه‌ گوشی شکسته یا فقط نانو شکسته؟

   ارسال شده در تاریخ:
  • 0 3

   ااحتمال زیاد صفحه گوشیتونه

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 1

  سلام ببخشید من یه ۳ یا ۴ ماهه گلس نانو گزاشتم دیروز گوشیم افتاد میخواستم بدونم گلس نانو هم میشکنه؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 3

   به کیفیت گلس نانو شما بستگی داره. اما چون گلس نانو از جنس پلیمره احتمال شکستنش خیلی کمه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 2

  ممنونم اقای ابراهیمی از توضیحاتتون

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 1 7

  سلام و درود وقت بخیر
  چند روزی هست گلس نانو زدم به گوشیم
  ولی خط و خش افتاد رو صفحه
  اصلا راضی نیستم و پیشنهاد نمیدم
  فقط آقای ابراهیمی به نظرتون امکانش هست روی همین صفحه گلس معمولی بزارم؟!

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 2

   اگه خط و خراشش زیاد باشه احتمالا زیر گلس هم معلوم باشه. دقیق نمی‌شه نظر داد. احتمالا جنس نانویی که گرفتید اونقدر خوب نبوده.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 10

  سلام مجدد ممنون اقای ابراهیمی بابت پاسخ(بعد یک روز شارز انجام شد)
  اماالان گوشیم خاموش روشن میشه و دایم وسط مکالمه ام قطع میشه قبلن اینطوری نبود
  ((میخام بدونم کلا این گلس نانو مایع به گوشی اسیب میزنه؟؟؟؟))
  اخه مغازه دار ه من گفت هیچ اسیبی نمیبینه ولی عملکرد گوشیم بهم ریخته.من که خیلی پشیمونم.
  گوشی خریدن که به این راحتی نیس

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 3 4

   بهتره که یه سری به همون فروشگاه بزنید و ببینید که مشکلش کجاست. اگه خاموش روشن می‌شه و قبلا شارژ نمی‌شد شاید مشکل از پورت شارژ باشه. گلس نانو مشکلی روی گوشی نداره. اگه درست نصب بشه هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 3

  من از گلس نانو مایع استفاده کردم وقتی گوشیمو زدم شارژ .متاسفانه گوشیم شارز نمیشه؟چکار باید انجام بدم؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 4

   دقت کنید ببینید گلس داخل پورت شارژر نریخته باشه. گلس نانو اگه درست نصب بشه چنین مشکلی ایجاد نمی‌کنه. تنها دلیلی که می‌تونه داشته باشه اینه که گلس نانو داخل پورت شارژر خشک شده باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 21

  ببخشید آیا بعد از شش ماه استفاده از گلس نانو مایع میشه گلس معمولی رو گوشی گذاشت

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 4 3

  سلام عالی هست

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 9 3

  راست میگن گلس نانو گوشی ضد آب را غیر ضد آب میکنه ؟؟ میگن بخاطر حرارتی که گلس نانورو میزنن باعث می شود ال سی دی گوشی یکم بلند میشه و دیگه گوشی ضد آب نمی ماند !! واقعا درسته ؟؟؟؟؟!!!

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 2 10

  سلام گوشیم یه خراش افتاده روش ایا امکان داره از گلس نانو مایع استفاده کنم؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 4 6

  من یک ماه پیش به تبلتم نانومایع زدم ولی الان میبینم روی گوشی خط افتاده الان میتونم گلس بندازم ایافروشنده گلس مایع نزده لطفاً راهنمایی کنید100تومن بابت این گلس مایع گرفت

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 2 15

  چه ربطی به سرعت اینترنت داره

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 10 5

  گلس نانو خط هم میافته و ایا بعد سه ماه یا ۴ ماه تموم میشه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 53 11

  من دیروز گلس نانو نصب کردم از نوع مایع
  خیلی پشیمونم یک لمس گوشی رو کند میکنه دو گوشی هنگ میکنه سه قدرت و سرعت اینترنت و شبکه گوشی رو ضعیف میکنه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 6 41

   ربطی به سرعت اینترنت نداره داداش شاید لمس رو ضعیف کنه ولی هنگ و سرعت اینترنت خنده داره

   ارسال شده در تاریخ:
  • 4 7

   سلام داداش گوشیتون ایراد داشته یا قطره نانو خوبشو استفاده نکردین ،برای مطمئن شدن پیشنهاد میکنم درگوگل نصب نانو گلس رو سرچ کنید صدرصد عالیه برای گوشی

   ارسال شده در تاریخ:
  • 5 15

   سلام
   من هم گلس مایع زدم خلاف گفته ی شما هم لمسش بهتر شده
   هم صفحه نمایش گوشی شفافیت اصلی خودش رو نشون میده و هیچ ارتباطی به هنگ کردن گوشی و … ندارن
   گوشی شما مشکل دیگری پیدا کرده و حتماً به تعمیرگاه مراجعه بفرمایید.با تشکر

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 18

  آیایا نانو گلس بعد چه مدتی از بین میره؟آیا بعد اینکه ابین رفت صفحه گوشی رو مات میکنه؟ لطفا سری پاسخ بدید لطفا

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 19

   بعد از یکسال از بین میره و هیچ آسیبی به صفحه گوشی نمیزنه

   ارسال شده در تاریخ:
  • 3 6

   سلان خدمت دوستان ،بله به مرورزمان خاصیت نانو کمترشده بعداز 6 تا 8 ازاینرو توصیه میشه که حتما بازم هم نانو کرده گوشی رو تااززیبایی گوشی لذت ببرین

   ارسال شده در تاریخ:
 • 2 11

  این گلس اگه بشکنه تاج خراب می سه یا نه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 6

   اگه بدون مشکل از گوشی استفاده می‌کنید احتمالا تاچ آسیبی ندیده باشه و فقط خود لایه گلس شکسته باشه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 2

  من گلسم شکست حالا چیکار کنم

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 1 9

  خط و خش ریز خود گلس نانو مایع چیکار کنیم ؟ ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
 • 3 6

  سلام من یه سوال داشتم حط ریزی که روی گلس نانو مایع میفته باید چیکار کنیم اگه گلس مایع رو تمدید نکنیم اینا خودشون میرن یا نه

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 7

   سلام. اینجا چند روش برای از بین بردن خش صفحه موبایل معرفی کردیم. احتمال می‌دم که برای گلس نانو هم جواب بده. هیچ راهی برای این مشکل پیدا نکردم.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 18 5

  اقا مواظب کلاهبر دارای مترو باشید گلس نانو یه تکنولورژی پیشرفته اس اگه یکی اومد با کلی تعریف ضربه زدن رو صفحه گوشی خودش ادعا کرد بعد گلس نانو ضد ضربه میشه قبول نکنید همون ضربه به گوشی خودتونم بزنید نمیشکنه اینا فیلمه
  برای من پیش اومده گه میگم چون واسه من انجام داد حتا خراش های ریزی که صفحه گوشیم از قبل داشت پر نشد منم گفتم مرتیکه کلاهبردار بزن به چاک چهل هزارتومن هزینه درخاست کرد منم ندادم گفتم گوشیمو همینجا میشکنم تا کلاهبرداری تو رو ثابت کنم. دمشو گذاشت رو کولشو رفت

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 2 19

   درود
   اگر نمیخواستی نباید میزاشتی انجام بده که پس از آن پولی ندی

   ارسال شده در تاریخ:
  • 2 3

   گوشی من بعد ۶ماه از نصب کلاس نانو‌ از دستم افتاد یه ترک برداشته صفحه م نمیدونم ال سی دی گوشیمه یا‌ محافظه‌ ست؟چطور میتونم‌ بفهمم؟

   ارسال شده در تاریخ:
 • 4 5

  من دی ماه سال قبل از این مدل استفاده کردم. چربی روی صفحه نمیفتاد. خیلی هم جواب خوبی به تاچ می داد. الان مقداری چربی میفته. معمولا بعد از چه مدت باید مجدد استفاده کرد؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   احتمالا به مرور روکش چربی گریزش ساییده شده، عموما این اتفاق کم پیش میاد و زمان دقیقی براش نداریم.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 2 0

   سلام ۶ماه

   ارسال شده در تاریخ:
 • 1 10

  شما اول نوشته بودید که جدا نمیشه ولی آخرش نوشتید که میشه جداش کرد!

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 11

   گلس نانو (جامد و مشابه گلس‌های دیگه) جدا می‌شه ولی گلس نانو مایع که شما روی سطح می‌مالید جدا نمی‌شه.

   ارسال شده در تاریخ:
 • 0 20

  سلام ببخشید من برای گوشیم گلس نانو زدم و صاحب مغازه گفتن بعد یک سال خودش از بین میره.الان سه ماهه که رو گوشیم هست.گوشبم از دستم افتاد و ترک برداشت میخواستم بدونم صفحه گوشیم شکسته؟!

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 0 1

   منم همین مشکل دارم حالا جوابش چیه

   ارسال شده در تاریخ:
 • 3 11

  سلام ببخشید من جایی ک گلس نانو رو زدم رو گوشیم بهم گفتن ک اصلا جدا نمیشه و فقط میشه ی بار دیگه و هر چند بار دیگه روش زد این حقیقت داره؟

  پاسخ دادن
  ارسال شده در تاریخ:
  • 1 18

   سلام. درسته. گلس نانو مایع جذب اسکرین گوشی می‌شه. امکان جداشدنش وجود نداره.

   ارسال شده در تاریخ:
  • 6 15

   بله بعداز یه سال خودش بخار میشه اگه تمدید نکنید

   ارسال شده در تاریخ: