لوازم جانبی گیمینگ موبایل

تهجیزات گیمینگ موبایل و لوازم جانبی گیم گوشی 

با پیشرفت گوشی‌های هوشمند و بالا رفتن سرعت و حجم اینترنت‌های همراه، بازی‌های قابل انجام روی گوشی موبایل هم روز به روز پیشرفته‌تر شده و صدالبته رقابت برای حرفه‌ای شدن و بردن در این بازی‌ها هم سخت‌تر می‌شود. حالا دیگر حرفه‌ای‌ها از ابزار و تجهیزات گیمینگ موبایل برای بازی کردن کمک می‌گیرند و مثل کنسول‌ها و کامپیوتر‌ها،‌ برای بازی با موبایل هم اکسسوری‌های متنوعی وارد بازار شده‌اند. تجهیزات گیم گوشی شامل دسته‌های زیر است:

دسته بازی موبایل

هرچند شاید دسته بازی را بیشتر برای کنسول‌های بازی دیده باشید، اما روی گوشی هم می‌توانید با گیم پد بازی کنید. این نوع کنترلرهای مخصوص از مهم‌ترین لوازم جانبی گیم موبایل هستند و برای بازی‌های خاصی مثل پابجی، Rules of Survival، Knives Out، Survivor Royale، Call of Duty طراحی شده‌اند.

مشکل بزرگ استفاده از گوشی برای بازی کردن این است که تلفن همراه اصولا برای گیمینگ طراحی نشده، علی‌الخصوص برای نگه داشتن بصورت افقی و برای ساعت‌های طولانی. از طرفی برای اینکه بتوانید از دکمه‌های مجازی استفاده کنید، بخش بزرگی از صفحه نمایش گوشی توسط دستانتان اشغال می‌شود و هم لذت بازی را از دست می‌دهید، هم جزئیات زیادی از نظرتان مخفی خواهد ماند. گیم پد به ما اجازه می‌دهد کنترل بیشتری روی بازی داشته باشیم، همچنین ساختار ارگونومی آن اجازه می‌دهد ساعات طولانی با آن بازی کنیم و خسته نشویم. با استفاده از گیم‌پد می‌توانید جزئیاتی را اجرا کنید که ممکن است در حالت دستی توانایی آن را نداشته باشید، مثلا شلیک همزمان از دوطرف همراه با تغییر زاویه و … .

کنترلرهای گیمینگ انواع مختلفی دارند، تعدادی از آن‌ها دقیقا همان دسته ‌بازی‌های آشنای کنسول‌ها هستند که میتوانند توسط کابل به پورت شارژ گوشی متصل شوند. نوع بعدی آن‌هایی هستند که توسط بلوتوث و به صورت وایرلس وصل می‌شوند. این نوع معمولا شارژی هستند و باید قبل از بازی آن‌ّها را شارژ کنید. نوع سوم این گیم پدها مکانیکی هستند، یعنی به هیچگونه شارژ و بلوتوث یا کابل برای اتصال نیاز ندارند و تنها به وسیله گیره‌های مخصوص روی گوشی فیت می‌شوند. این مدل کنترلر بدلیل قیمت نسبتا پایین‌تر و کاربرد مناسب بین کاربران محبوبیت زیادی دارد.

گلس مخصوص گیم

شاید تاکنون این مسئله را در نظر نگرفته باشد، اما گلس محافظ مناسب صفحه گوشی هم از لوازم جانبی گیم موبایل است که می‌تواند تاثیر زیادی روی کیفیت بازی‌تان داشته باشد. گلس‌ مناسب برای بازی باید مات باشد، گلس‌های مات نور را بازتاب نمی‌کنند و دید شما را مختل نخواهند کرد. ویژگی دومی که یک گلس مناسب برای بازی لازم دارد این است که در تاچ گوشی کوچک‌ترین مشکلی به وجود نیاورد و به سرعت حرارت انگشتتان را به صفحه منتقل کند تا ری‌اکشن‌هایتان در بازی با بالاترین دقت عمل کند. نماندن اثر انگشت روی گلس از دیگر نکات مهم است، در غیر این صورت صفحه به سرعت تار شده و دید مناسب را از دست می‌دهید.

عینک واقعیت مجازی

تجربه دنیایی دیگر و غرق شدن در محیط بازی یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که عاشق آن می‌شویم و نمیتوانیم از آن دست برداریم. هدست‌های واقعیت مجازی کمک می‌کنند این محیط هرچه بیشتر واقعی شود، آن هم به نوعی که تاکنون تجربه نکرده بودیم. این هدست‌ها محلی برای قرار گرفتن گوشی موبایل دارند و روی چشم فیکس می‌شوند. این محصولات که برای انجام بازی‌های فراگیر و 360 درجه طراحی شده‌اند، تجربه انجام بازی با حرکات گردن و سر را در محیطی سه بعدی را فراهم می‌کنند. هدست‌های واقعیت مجازی ممکن است از نوع ساده و ابتدایی باشند که از لحاظ سخت‌ افزاری تکنولوژی چندان پیشرفته‌ای ندارند و تنها به لنزها و اپلیکیشن مخصوص وابسته‌اند، یا اینکه پیشرفته‌تر باشند و امکانات متنوعی از جمله سنسورهای لمسی، ورودی کنترلر و دسته بازی و ردگیری حرکات سر، چشم و دست داشته باشند. البته فراموش نکنید برای استفاده از عینک واقعیت مجازی به عنوان تجهیزات گیم گوشی شما باید سنسور ژیروسکوپ را داشته باشد. هدست واقعیت مجازی جرو لوازم جانبی گیمینگ موبایل در سطح پیشرفته است.

استند و هولدر گوشی

استند گوشی یکی دیگر از تجهیزات گیمینگ موبایل است که به آن نیاز داریم. با ساختار ظریف و شیشه‌ای گوشی‌های جدید، در دست نگه داشتن آن‌ها برای مدت طولانی ممکن است باعث سر خوردن آن‌ها شود و بازی با آن‌ها دشوار باشد. از طرفی وقتی دارید بوسیله کنترلرهای بلوتوثی یا کابلی بازی می‌کنید، نیاز به جایی برای ثابت نگه داشتن گوشی دارید.

استفاده از یک نگهدارنده یا هولدر موبایل مناسب می‌تواند در این مورد کمک بزرگی برای شما باشد. می‌توانید با استفاده از هولدر ارتفاع مناسب و زاویه خوب برای گوشی را تنظیم کنید، همچنین قرار دادن گوشی در نگهدارنده سبب می‌شود مدام سر خود را برای دیدن گوشی پایین نگیرید و در ساعات طولانی از آسیب رسیدن به گردن و کمرتان جلوگیری خواهد کرد. استندهای موبایل می‌توانند از نوع رومیزی و ساده باشند یا نوع مخصوصی باشند که به خود دسته بازی متصل می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند به راحتی با گوشی خود بازی کنید.

خرید تجهیزات و لوازم جانبی گیمینگ موبایل

با خرید تجهیزات گیمینگ موبایل مناسب گوشی خود، نه تنها تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر از بازی خواهید داشت، بلکه می‌توانید با سرعت و دقت هرچه بیشتر بازی کنید و به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید. فراموش نکنید قبل از خرید لوازم جانبی گیم موبایل، تطابق گوشی و بازی مدنظرتان را با اکسسوری هدف بررسی کنید و مدل‌های مختلف را با هم مقایسه کنید تا به بهترین کاربرد با بهترین قیمت دست پیدا کنید.