قاب گوشی موبایل

خرید قاب گوشی موبایل (با بهترین گزینه‌های خرید کاور موبایل آشنا شوید)

خرید قاب گوشی موبایل یا بک کاور گوشی یکی از گزینه‌هایی است که بلافاصله پس از تهیه گوشی موبایل عموما به کاربران پیشنهاد می‌شود. انتخاب قاب مناسب و مورد نظر کاربر با توجه به تنوع بالا اعم از انواع قاب محافظ گوشی، قاب سخت گوشی، قاب ژله‌ای، قاب فانتزی و قاب عروسکی گوشی که برای سلایق مختلفی عرضه شده‌اند، امری دشوار است. برند‌های مطرحی همچون نیلکین (Nillkin)، اسپیگن (Spigen)، راک (Rock)، آی فیس (iFace) و … در زمینه تولید و طراحی قاب موبایل ، کاور و گارد گوشی فعالیت دارند. علاوه بر تعدد انواع قاب‌های گوشی و برندهای مختلف، انتخاب از بین قاب گوشی و کیف گوشی بر پیچیده‌گی این مساله می‌افزاید. البته قاب گوشی و کیف گوشی کارایی‌ها و طرفداران خاص خود را دارد. به صورت کلی تفاوت اصلی قاب گوشی با کیف گوشی در پوشش دادن صفحه نمایش دستگاه است. این تفاوت به معنای عدم محافظت گارد گوشی از صفحه نمایش نیست. برخی قاب‌ها با محافظت 360 درجه و داشتن لبه‌های برجسته کناری تا حدودی می‌توانند از آسیب‌های احتمالی به نمایشگر گوشی جلوگیری کنند.

دو نگاه متفاوت در هنگام خرید قاب برای گوشی وجود دارد: خرید کاور گوشی با قابلیت محافظت بالا از گوشی در برابر ضربه و خط و خش یا خرید قاب برای دست‌یابی به استایل مورد نظر کاربر. البته برخی از قاب‌های گوشی با کم و کیف متفاوت دارای هر دو ویژگی هستند. به تعبیری دیگر گزینه‌هایی برای خرید اینترنتی قاب گوشی موبایل که هم قدرت محافظت مناسبی دارند و هم از استایل خوبی برخوردارند، وجود دارد. قاب‌هایی که برای محافظت طراحی شده‌اند عموما ظاهر زمختی دارند و بیشتر به استایل اسپورت متمایل اند، که قاب آیفیس (iFace) از این دسته است. قاب‌های کلاسیک طراحی ظریف‌تری دارند و توجه اصلی بر طراحی ظاهری آنهاست – هرچند که قدرت محافظت قابل قبولی نیز دارند. قاب نیلکین فراستد (Nillkin Frosted) با طراحی کلاسیک از این دسته است. بنابراین مساله اصلی در خرید قاب گوشی موبایل سلیقه و انتظارات کاربر است. البته قیمت قاب گوشی هم در اینجا نقش مهمی دارد. برخی قاب‌های گران‌قیمت با اینکه از هر نظر کامل هستند اما به خاطر قیمت بالا طرفدارن کمتری هم دارند. البته قیمت بالا همیشه به معنای باکیفیت بودن قاب موبایل نیست. ممکن است یک قاب ارزان کارایی و دوام بسیار بالاتری نسبت به یک مدل قاب گوشی گران‌قیمت داشته باشد. 

تقسیم‌بندی انواع قاب گوشی از نظر شکل و ظاهر

احتمالا شما هم شنیده‌اید که به جای قاب گوشی از کاور گوشی، گارد گوشی، جلد گوشی و یا این گونه موارد گفته می‌شود. جلد گوشی خیلی کمتر استفاده می‌شود. اما همچنان قاب و کاور در رتبه‌های اول قرار دارند. حالا از طریق همین اسم‌ها هم می‌توان گفت که اصولا چه چیزهایی در میان افراد مختلف در مورد قاب موبایل و کاور وجود دارند. با اینکه قاب، کاور، گارد و جلد یک چیز هستند اما بیشتر افراد برای قاب‌های ضدضربه از کلمه گارد استفاده می‌کنند و برای قاب‌ها و یا بک‌کاورهای نازک از کلمه جلد گوشی استفاده می‌کنند. 

به طور از نظر ظاهری قاب گوشی را به چند دسته تقسیم می‌کنند:

قاب گوشی دخترانه و قاب گوشی پسرانه: ما در استایل‌آپ دوست نداریم قاب‌ها را به صورت جنسیتی دسته‌بندی کنیم و اصولا هم کار اشتباهی است. چون این تفکر نادرست که مثلا رنگ صورتی مختص دخترهاست کاملا از مد افتاده و اشتباه است. هر کس سلیقه‌ی خاص خودش را دارد و نمی‌توان گفت که این قاب گوشی دخترانه است و یا آن قاب گوشی پسرانه است. 

اصولا قاب های فانتزی گوشی را قاب دخترانه گوشی می‌دانند. اما این کاملا اشتباه است. بارها و بارها دیده‌ایم که پسرها هم از این مدل قاب‌ها استفاده می‌کنند. ما تا حد امکان از عبارات قاب گوشی مردانه، قاب گوشی زنانه و یا دخترانه و پسرانه در معرفی محصولات و قاب‌های سایت استفاده نمی‌کنیم تا این فرهنگ‌سازی کم کم اتفاق بیفتد. 

قاب فانتزی گوشی و قاب ساده: قاب یا کاور گوشی فانتزی به دسته‌ای از قاب‌ها گفته می‌شود که رنگ‌ها و طرح‌های خاصی دارند و یا از کاراکترهای کارتونی و سریالی و حتی کاراکترهای انیمه و گیم و … روی آن‌ها استفاده شده است. برخی از این قاب‌ها صرفا طراحی جالب توجهی دارند و به همین دلیل به این اسم خوانده می‌شوند. به قاب‌های تک رنگ هم قاب ساده گفته می‌شود. مثل قاب‌های ژله ای ساده و قاب‌های سیلیکونی تک رنگ و …

چطور بهترین قاب گوشی را انتخاب کنیم؟

در خرید قاب گوشی چیزی که اهمیت دارد اول سلیقه‌ی شما و دوم نوع کاربرد و استفاده‌ای است که از قاب دارید. به زبان ساده‌تر باید ببینید کدام کاور گوشی در همان لحظات اولیه چشم شما را می‌گیرد و دوست دارید که گوشی‌تان را به همان رنگ و طرح درآورید. بعد باید چک کنید که آیا این قاب با کاربرد و استفاده‌ای که دارید همخوانی دارد یا نه. 

  • آیا جنس باکیفیتی دارد و از متریال‌های خوب و بادوام در ساخت آن استفاده شده است یا خیر.
  • آیا با ابعاد گوشی شما همخوانی دارد؟ جلو دوربین، دکمه‌ها و پورت‌های گوشی را نمی‌گیرد؟
  • لبه‌های تیز و بی‌کیفیت دارد یا خیر؟
  • آیا خوش‌دست است و وقتی دست‌تان می‌گیرید استایل آن را دوست دارید؟
  • نصب و خارج کردن آن از گوشی راحت است یا خیر؟
  • رنگ ثابتی دارد؟ یعنی بعد از مدتی رنگ آن از بین نمی‌رود؟

اگر بتوانید به تمام این سوال‌ها به درستی پاسخ دهید مطمئنا بهترین قاب را برای گوشی‌تان انتخاب می‌کنید. ما اینجا در قسمت فروشگاه قاب گوشی استایل آپ انواع قاب گوشی جدید ، قاب گوشی فانتزی و قاب‌های مختلف ضدضربه و با امکانات کامل در اختیار شما قرار داده‌ایم. همین حالا می‌توانید وارد دسته‌ی مدنظرتان شوید و در این سایت قاب گوشی دلخواه‌تان را پیدا کنید. اگر سوالی هم در زمینه خرید و سفارش قاب گوشی دارید حتما زیر محصول موردنظرتان کامنت بگذارید و یا از طریق راه‌‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.