راهکارهای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمد

5 راهکار برای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند

یکی از بزرگترین مزایای ساعت‌های هوشمند ، طول عمر بالای باطری آن‌ها نسبت به گوشی‌های هوشمند است. گاهی نیاز خواهید داشت که حتی در مصرف باطری ساعت هوشمند خود نیز صرفه جویی کنید. برای مثال اگر قصد یک سفر چند روزه بدون امکان شارژ ساعت هوشمند خود را داشته باشید و یا حتی در صورتی که احساس می‌کنید باطری ساعت هوشمند شما زودتر از حد معمول خالی می‌شود، به احتمال زیاد نیاز به دانستن راهکارهای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند خواهید داشت. علاوه بر این، کاربران ساعت‌های هوشمندی که مبتنی بر سیستم‌عامل Android Wear هستند، از طول عمر کوتاه باطری ساعت‌های هوشمند خود شکایت دارند.

اگر شما نیز به دنبال افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند خود هستید، اصلا جای نگرانی نیست! چرا که در این راه تنها نیستید و مهم‌تر از همه، در این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی را در این مورد به شما ارائه کنیم. برای آشنایی با روش‌های افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

5 روش برای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند

هرچند که روش‌های افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند می‌تواند بسیار متنوع باشند، اما با این حال ما در این مطلب به 5 مورد از اساسی‌ترین راه‌ها را معرفی خواهیم کرد. اکثر کاربران با مورد توجه قرار دادن این موارد و عمل به آن‌ها توانسته‌اند کارایی باطری ساعت هوشمند خود را به میزان رضایت‌بخشی افزایش دهند. کابران این ساعت ها با خرید شارژر ساعت هوشمند و داشتن دو شارژر یکی در محل کار و یکی در خانه گاها مساله را حل می‌کنند ولی راه حل های ذیل نیز قابل بررسی است. در ادامه به معرفی و بررسی دقیق هر یک از این موارد می‌پردازیم.

1- مسدود کردن و یا مدیریت اعلان‌های برنامه‌ها

نوتیفیکیشن‌ها و اعلان‌هایی که از جانب برنامه‌های مختلف به ساعت هوشمند می‌رسند، یکی از اصلی‌ترین دلایل تخلیه سریع باطری آن هستند. هرچند که برخی از این اعلان‌ها ممکن است برای شما بسیار مهم و حائز اهمیت باشند، اما در این میان برخی از اعلان‌ها ممکن است کاملا بلااستفاده و حتی مزاحم باشند. خوشبختانه در قسمت تنظیمات اغلب ساعت‌های هوشمند، قسمتی برای مدیریت اعلان‌ها در نظر گرفته شده است. در این قسمت شما می‌توانید اعلان‌های اضافی و مزاحم را به سادگی مسدود کنید تا علاوه بر عدم ایجاد مزاحمت از جانب آن‌ها، به افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند خود نیز کمک شایانی کرده باشید.

راه های افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند

2- غیرفعال کردن قسمت تنظیم خودکار روشنایی و نور صفحه

یکی دیگر از راهکارهای افزایش طول عمر ساعت هوشمند، غیرفعال کردن تنظیم خودکار نور صفحه نمایش آن است. این قابلیت به این دلیل بر روی ساعت هوشمند تعبیه شده که ساعت شما در هر لحظه و براساس میزان نور محیط، نور صفحه نمایش را برای خوانایی بهتر آن تنظیم نماید. با این حال این گزینه ممکن است همیشه کاربردی و مناسب نباشد. از طرف دیگر، این گزینه به شدت بر روی کاهش عملکرد باطری تاثیر دارد. چرا که با فعال بودن این گزینه، ساعت هوشمند شما دائما در حال بررسی میزان نور محیط و تطبیق نور ساعت هوشمند با این میزان از روشنایی است. با غیر فعال کردن این گزینه، احتمالا شاهد افزایش طول عمر ساعت هوشمند خود به طور قابل توجهی باشید. در ساعت‌های مبتنی بر Android Wear، در قسمت تنظیمات با مراجعه به گزینه Adjust Brightness می‌توانید به غیر فعال کردن این گزینه بپردازید.

روش افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند

در این بخش قادر خواهید بود تا از بین 1 تا 5 درجه روشنایی، میزان نور مناسب خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که با غیر فعال کردن گزینه تنظیم نور خودکار، در هر زمان کافی است تا به این قسمت مراجعه نموده و در صورت نیاز اقدام به تغییر روشنایی صفحه کنید.

3- فعال کردن حالت سینما (cinema mode)

همانطور که می‌دانید، حالت سینما در ساعت‌های هوشمند به نوعی حکم حالت جلوگیری از مزاحمت در گوشی‌های هوشمند را دارد. با فعال کردن این گزینه، ساعت هوشمند شما به حالت نیمه‌خواب خواهد رفت و تمام گزینه‌های مزاحم مانند اعلان‌ها نیز غیرفعال خواهند شد. در این حالت سنسورهای گوشی (مانند قدم‌شمار) همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد ولی صفحه نمایش ساعت خاموش خواهد ماند. با فشردن دکمه ساعت و روشن شدن صفحه نمایش، حالت سینما نیز به صورت اتوماتیک غیرفعال خواهد شد. همانطور که مشخص است، این حالت می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر ساعت هوشمند شما داشته باشد.

افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند باطری اندرویدی

برای فعال کردن این حالت در ساعت‌های هوشمند مبتنی بر Android Wear، کافی است تا منوی بالای صفحه ساعت را به سمت پایین کشیده و بر روی آیکون ساعت ضربه بزنید. این حالت با غیرفعال کردن اغلب قسمت‌های صفحه نمایش، در کنار افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند شما، در مکان‌هایی مانند جلسات، قرارهای مهم و یا حتی سینما‌ها (همانگونه که از نام این حالت نیز مشخص است) کاربردهای فراوانی دارد.

4- محدود کردن اتصالات ساعت هوشمند

یکی دیگر از موثرترین روش‌های افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند، محدود کردن اتصالاتی مااند NFC و WiFi در آن است. این موارد در حالت عادی دائما به دنبال اتصال ممکن در اطراف ساعت هوشمند می‌گردند. پس بدیهی است که غیرفعال کردن آن‌ها می‌تواند افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند شما را در پی خواهد داشت. غیرفعال و محدود کردن این اتصالات بسیار ساده است. تنها کافی است تا با مراجعه به منوی تنظیمات ساعت هوشمند خود، به قسمت منوی connectivity  مراجعه نمایید.

5- غیرفعال کردن شناسایی حرکات مچ دست (یا همان wrist gestures)

یکی از پرکاربردترین قابلیت‌های ساعت‌های هوشمند، قدم‌شمار و در کل قابلیت‌های مبتنی بر سنسورهای حرکتی هستند. با این حال در شرایط خاص، می‌توانید با غیرفعال کردن این سنسورها به افزایش طول عمر باطری هوشمند خود بپردازید. غیرفعال کردن این گزینه هرچند ممکن است برخی قابلیت‌های ساعت هوشمند شما را محدودتر کند، اما تاثیر آن در مدت زمان کارایی باطری ساعت هوشمند شما به طور فوق‌العاده‌ای چشمگیر خواهد بود. حال سادگی می‌توانید با مراجعه به تنظیمات ساعت هوشمند و انتخاب گزینه wrist gestures، این قابلیت ساعت هوشمند خود را فعال و یا غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن سنسورهای اضافی ساعت هوشمند

عمر باطری ساعت هوشمند شما طولانی باد!

اکنون با توجه به هر یک از 5 موردی که در این مطلب ذکر شد، می‌توانید شاهد افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند خود باشید. همچنین شما می‌توانید با انجام هر یک از این کارها، میزان تاثیر آن را در طول عمر باطری ساعت خود ردیابی کنید. به عنوان مثال، ساعت‌های هوشمند مبتنی بر Android Wear با قرار دادن قابلیت سنجش میزان مصرف باطری در طول زمان، شما را در این امر یاری خواهند کرد.  برای ردیابی میزان مصرف، کافی است تا به منویی با نام ساعت هوشمند خود مراجعه نموده و بر روی گزینه Watch battery ضربه بزنید.

آیا راهکارهای ارائه شده برای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند برای شما مفید واقع شدند؟ به نظر شما کدام‌یک از این گزینه‌ها تاثیر بیشتری در افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند دارد؟ با توجه به اینکه خرید لوازم جانبی ساعت هوشمند و قطعات به خصوص باتری هزینه کمی ندارد، به غیر از این موارد، چه گزینه‌های دیگری می‌شناسید که بر طول عمر باطری ساعت شما تاثیرگذار هستند؟ نظرات مفید و کاربردی خود را با ما و سایر کاربران استایل آپ در میان بگذارید.

0 دیدگاه برای 5 راهکار برای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “5 راهکار برای افزایش طول عمر باطری ساعت هوشمند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.