اکسسوری ساعت هوشمند

اکسسوری‌های ضروری و جالب برای ساعت‌های هوشمند

زمانی که کاربران یک گوشی هوشمند برای خود تهیه می‌کنند، لوازم جانبی و اکسسوری‌های متنوعی وجود دارند که به آن‌ها نیاز پیدا خواهند کرد. از جمله‌ این لوازم جانبی می‌توان به قاب‌های محافظ، محافظ صفحه نمایش، باتری‌های یدکی و بسیاری از لوازم دیگر اشاره کرد. بازار لوازم یدکی و اکسسوری گوشی‌های هوشمند در واقع بازار پر سودی است. با یک سرچ کوچک در اینترنت صدها اکسسوری ویژه‌ گوشی‌های هوشمند ظاهر خواهند شد که البته مورد نیاز نیز خواهند بود!

لوازم جانبی‌های مورد نیاز پس از خرید ساعت‌ هوشمند چطور؟ منطقی به نظر می‌رسد که ساعت‌های هوشمند نیز نیازمند اکسسوری و لوازم جانبی ویژه‌ خود باشند. اگر چه ساعت‌های هوشمند از نظر محبوبیت به گوشی‌های هوشمند نمی‌رسند اما همچنان برای افرادی که به آن‌ها علاقه دارند اکسسوری‌های ضروری و غیر ضروری‌ای در بازار وجود دارد که می‌توانند تهیه کنند.

اگر فردی یک ساعت هوشمند دارد و یا می‌خواهد تهیه کند و نمی‌داند چه لوازم جانبی‌ای برای آن تهیه کند می‌تواند با یک سرچ در اینترنت پاسخ‌های مناسبی بیابد. در این عنوان به همین موضوع می‌پردازیم و برخی از این اکسسوری‌های ویژه را با هم بررسی می‌کنیم.

تهیه‌ یک محافظ صفحه

برخی افراد دوست ندارند بر روی ساعت‌های هوشمندشان هیچ گونه کاوری وجود داشته باشد و این موضوع مشکلی نیز محسوب نمی‌شود، البته اغلب قطعات این گجت‌ها مانند ساعت هوشمند سامسونگ Samsung Gear S3 Frontier امروزه شامل محافظ‌های شیشه‌ای سخت برای جلوگیری از ایجاد خط و خش‌ها هستند. علاوه بر این هیچ نکته‌ بدی در رابطه با استفاده از این کاورها وجود ندارد. از آنجایی که محافظ‌های صفحه نمایش، صفحه‌ اصلی ساعت را سالم و تمیز نگه می‌دارند، از جمله مهم‌ترین لوازم جانبی مورد نیاز در بازار هستند.

اگر فردی به استفاده از محافظ صفحه تمایل داشته باشد، می‌تواند برای ساعت هوشمند خود درست همانند یک گوشی هوشمند کاور تهیه کند. به این منظور بسته‌هایی وجود دارند که شامل محافظ‌های صفحه‌ با سایزهای مختلف برای انواع متفاوت ساعت‌های هوشمند هستند. همچنین محافظ صفحه‌های بزرگ و بدون سایز نیز وجود دارند که می‌توان آن‌ها را تهیه کرد و درست همانطور که کاورهای گوشی‌ها را روی آن‌ها نصب می‌کنند بر روی نمایشگر اسمارت واچ چسباند.

قیمت محافظ‌های صفحه بسته به برند یا کیفیت نوعی که تهیه می‌شود از بسیار پایین تا قیمت‌های کمی بالا موجود است. اغلب بسته‌های محافظ صفحه دارای چند عدد کاورهستند. بنابرین با خرید یک بسته می‌توان بر روی بیش از یک دستگاه آن‌ها را نصب کرد و یا کاورهای اضافی را برای جایگزینی کاور قدیمی در آینده نگه داشت.محافظ صفحه نمایش ساعت هوشمند

جایگزین کردن بند ساعت

اغلب ساعت‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی می‌توان بند حاضر و آماده‌ آن‌ها را با بندی که خود شخص تهیه کرده است جایگزین کرد. این مساله‌ مهمی در زمینه‌ نگه‌داری از یک ساعت هوشمند محسوب می‌شود زیرا اگر بند ساعت کهنه یا فرسوده شود احتمال پاره شدن ناگهانی آن و آسیب وارد شدن به ساعت وجود دارد.

هر فرد می‌تواند یک بند معمولی یا سفارشی برای ساعت هوشمند خود تهیه کند؛ توجه به انتخاب بند با سایز مناسب حائز اهمیت است. همچنین باید به این نکته نیز دقت کرد که همه‌ انواع ساعت‌های هوشمند این بندها را ساپورت نمی‌کنند و در برخی موارد تنها می‌توان از بندهای اورجینال استفاده نمود.بند‌ ساعت مچی هوشمند

نصب کردن قاب محافظ

انواع خیلی متنوعی از قاب‌های محافظ برای ساعت‌های هوشمند وجود ندارد. ولی انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک با افزایش استفاده‌ از این ساعت‌ها، قاب‌های موجود برای آن‌ها نیز متنوع‌تر شود. از میان گزینه‌هایی که هم اکنون موجود است نیز می‌توان قاب‌های درخور و مناسب پیدا کرد.

نصب کردن جلد و کاور

می‌توان انواع متفاوتی از جلدها را نیز برای ساعت‌های هوشمند یافت. کاربرد جلد همانند کاربرد محافظ صفحه است با این تفاوت که جلدها تمام قسمت‌های ساعت به جز صفحه‌ نمایش را پوشش می‌دهند.

جلدهای ساعت نه تنها نقش حفاظتی دارند بلکه با طرح‌های مختلف می‌توانند سلیقه‌ شخصی افراد را نیز نشان داده و استایل اختصاصی آن‌ها را به وجود آورند. افراد با سلیقه‌های مختلف می‌توانند انواع جلدها را با طرح‌های مختلف برای مثال راه راه سفید و مشکی، طرح‌های مردانه‌‌ ساده، دارای عکس اسکلت یا شعله و انواع دیگر بیابند. برندهای مختلفی وجود دارند که این جلدها را تولید می‌کنند بنابرین منطقی است که طرح‌های خیلی متنوع نیز موجود باشند.

وصل کردن آویز تزیینی به ساعت

احتمالا همه افراد تمایل به وصل کردن یک آویز به ساعت خود ندارند؛ هرچه باشد این آویزها نوعی زیورآلات محسوب می‌شوند. شاید باورکردنی به نظر نرسد اما واقعا آویزهای ویژه‌ ساعت‌های هوشمند امروزه تولید و روانه‌ بازار می‌شوند. بر روی ساعت‌ها یک فضای 3.5 میلی متری وجود دارد که حلقه یا گیره بر آن نصب می‌شود و به این وسیله به راحتی می‌توان اکثر آویزهای موجود در بازار را بر روی این گونه ساعت‌ها نیز نصب کرد. اگر فردی بخواهد سلیقه‌ شخصی یا استایل خود را به وسیله‌ ساعت خود نشان دهد بهتر است سری به آویزهای فراوان موجود در بازار بزند.

تهیه‌ قلم فراموش نشود.

درست همانطور که برای گوشی‌های سری گلکسی نوت از یک قلم ویژه استفاده می‌شود، برای ساعت‌های هوشمند نیز قلم مخصوصی طراحی شده است. این قلم‌ها ابزارهای ضروری نیستند و استفاده از آن‌ها کاملا سلیقه‌ای است. برای افرادی که انگشتان بزرگی دارند ممکن است گاهی سخت باشد که المان‌های بسیار ریز روی صفحه‌ ساعت را فعال کنند. قلم‌ها اغلب دارای نوک‌هایی گرد و کوچک هستند که اجازه می‌دهند چنین افرادی به راحتی گزینه‌های مختلف روی صفحه را انتخاب و فعال کنند. در نتیجه کار با ساعت برای آن‌ها راحت‌تر و دلپذیرتر می‌شود.

همچنین اگر ساعت هوشمند یک فرد دارای برند خاصی می‌باشد، ضروری نیست که حتما قلم خود را نیز از همان برند تهیه کند و می‌تواند به سراغ انواع متنوع قلم‌های موجود در بازار برود.

وصل کردن تسمه یا طناب می‌تواند جالب باشد!

برای برخی افراد شاید ایده‌ وصل کردن دستبند اضافی به ساعتی که قرار است امن و امان بر روی مچ دست آن‌ها باشد مسخره به نظر برسد. بله اغلب مردم در ابتدا این گونه فکر می‌کنند زیرا طنابی کوتاه یا تسمه به نظر چیزی اضافی و بدون کاربرد می‌رسد. خیلی وقت‌ها می‌توان ساعت هوشمند را بنا به دلایل مختلفی بند مچی آن باز کرد. برای مثال برای گرفتن عکس از موارد ضروری، برای گوش دادن به یک فایل صوتی و یا حتی برای این که بتوان با دو دست بر روی صفحه‌ آن تایپ کرد. در چنین مواقعی ساعت دیگر همانند وقتی که به مچ فرد چسبیده امن نیست. اگر به صورت تصادفی بر زمین پرتاب شود چه اتفاقی می‌افتد؟

تسمه می‌تواند میزان محافظت از ساعت‌های هوشمند را یک پله بالاتر ببرد. اگر به صورت اتفاقی یا بر اثر ضربه، صفحه‌ نمایش ساعت از بند مچی آن جدا شود، به جای پرت شدن روی زمین تنها از تسمه‌ای که از یک طرف به صفحه‌ ساعت وصل است و از طرف دیگر دور دست فرد بسته شده است، آویزان می‌ماند. بنابرین برای افرادی که می‌خواهند ساعت‌های هوشمند خود را تضمینی سالم نگه دارند، تهیه‌ تسمه باید منطقی به نظر برسد. 

تهیه‌ هدفون هماهنگ با ساعت

بسیاری از انواع ساعت‌ مچی هوشمند پخش‌های رسانه‌ای مثل آهنگ، ویدیو، برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها و همچنین تماس‌های تلفنی یا اینترنتی را ساپورت می‌کنند. اگر فردی در بیرون و در فضای عمومی بخواهد برای چنین مواردی از ساعت هوشمند خود استفاده کند، احتمالا بدش نمی‌آید که یک جفت هندزفری یا هدست برای خود تهیه کند. قطعا هر فردی امروزه دارای هدفون شخصی برای خود می‌باشد اما احتمالا آن‌ها از نظر رنگ و استایل با ساعت فرد هماهنگ نیستند. اگر شخص برای استفاده‌ روزانه از ساعت به هدفون نیاز داشته باشد، بد نیست هدفونی هماهنگ با استایل ساعت خود تهیه کند.

پکیج‌های شارژر وایرلس برای ابزارهای سازگار وجود دارد.

اگر ابزار الکترونیکی تنها شارژری که ویژه‌ آن‌ها ساخته شده است را ساپورت کنند، طبیعتا شارژر دیگری را پشتیبانی نخواهند کرد. پکیج‌ها یا بسته‌های شارژر وایرلس متنوعی در بازار موجود هستند که می‌توان از آن‌ها برای لوازم الکترونیکی‌ای که سیستم شارژر وایرلس Qi را پشتیبانی می‌کنند استفاده نمود. منظور از Qi قدرت القایی استانداردی است که اجازه می‌دهد دستگاه‌های الکترونیکی‌ای که آن را ساپورت می‌کنند از طریق سیگنال‌های بی سیم یا وایرلس شارژ شوند.

خوشبختانه ساعت‌های هوشمند از سیستم وایرلس Qi پشتیبانی می‌کنند. ابزارهای دیگری نیز که این سیستم را ساپورت کنند هم اکنون وجود دارند و در آینده‌ای نزدیک نیز تولید خواهند شد. بنابرین اگر فردی تمایل به خرید بسته‌ شارژر وایرلس دارد ولی هنوز تصمیم به خرید ساعت هوشمند نگرفته است می‌تواند با خیال راحت این بسته‌ را تهیه کند و از آن برای شارژ گوشی هوشمند یا ابزار الکترونیکی دیگر خود استفاده کند. از نکته‌های جالب درباره‌ شارژرهای وایرلس این است که نیازی نیست حتما مطابق با برند گوشی یا ساعت هوشمند فرد تهیه شوند. هر شارژر وایرلسی با هر برندی می‌تواند هر ابزار الکترونیکی‌ای را با هر برند دیگری شارژ کند، البته به این شرط که ابزار مورد نظر سیستم Qi را ساپورت کند.

و در آخر

از میان انواع اکسسوری ساعت هوشمند موجود در بازار، موارد ضروری و جالب را معرفی کردیم. در صورت ساخته شدن ابزار جانبی جدید و جالب حتما آن‌ها را به لیست خود اضافه و معایب و مزایای آن‌ها را در وبلاگ فروشگاه اینترنتی استایل آپ بررسی خواهیم کرد.

0 دیدگاه برای اکسسوری‌های ضروری و جالب برای ساعت‌های هوشمند

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “اکسسوری‌های ضروری و جالب برای ساعت‌های هوشمند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.