بهبود عمر باتری آیفون ایکس

15 راهکار برای بهبود عمر باتری iPhone X

باتری آیفون ایکس 2716 میلی‌آمپرساعت ظرفیت دارد. برای استفاده‌ی روتین و معمولی مناسب است. نمی‌توان گفت با یک بار فول شارژ دقیقا چند ساعت روشن می‌ماند. چون استفاده‌ی هرکس از این گوشی متفاوت است. کارایی باتری گوشی معمولا در گذر زمان افت پیدا می‌کند. فقط مختص به آیفون نیست. تقریبا همه‌ی اسمارت‌فون‌ها چنین مشکلی دارند.

اگر چنین اتفاقی برای باتری iPhone X شما هم رخ داده است و زیاد شارژ نگه نمی‌دارد. چند راه‌حل خوب و کاربردی در ادامه آورده شده‌اند که به شما کمک می‌کنند تا بخشی از این مشکلات را حل کنید. هر چند اگر اوضاع باتری وخیم‌تر است با این راه‌حل‌های نرم‌افزاری و جانبی نمی‌توان کاری کرد. بهتر است با خرید باتری آیفون ایکس این مشکل را به طور کامل حل کنید. ارزشش را دارد. چون دوباره بالاترین کیفیت و کارایی را با گوشی هوشمندتان خواهید داشت. خالی شدن ناگهانی باتری موبایل بسیار آزاردهنده است و به نظر می‌رسد راه‌حل نرم‌افزاری برای آن وجود ندارد.

حالا سراغ راه‌حل‌ها خواهیم رفت. در ضمن این راه‌حل‌ها برای بقیه‌ی گوشی‌های آیفون هم جواب می‌دهد. حداقل بعضی از آن‌ها.

راه‌حل 1: چک کنید باتری آیفون ایکس چگونه مصرف می‌شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است. باید بببنید باتری گوشی شما به چه شکل مصرف می‌شود. از تنظیمات گوشی گزینه‌ی Battery را انتخاب کنید. در قسمت پایین می‌توانید نحوه‌ی مصرف باتری گوشی و میزان مصرف اپلیکیشن‌های مختلف را ببینید. در 24 ساعت گذشته و یا 4 روز گذشته هر اپلیکیشن چه مقدار باتری مصرف کرده‌ است؟

نحوه مصرف باتری آیفون ایکس

اپلیکیشن‌هایی که بیشتر از بقیه استفاده می‌کنید بیشترین میزان مصرف باتری را دارند. اما احتمالا در میان این اپ‌ها مواردی را پیدا کنید که بیشتر از حد انتظار باتری مصرف می‌کنند. اپلیکیشن‌هایی که زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌کنید اما همچنان مصرف زیادی دارند. اگر نیاز جدی به این اپ‌ها ندارید می‌توانید آن‌ها را پاک کنید. یا حداقل آن‌ها را پاک کنید و دوباره نصب کنید.

در iOS 11 شما می‌توانید به صورت دستی بدون نیاز به پاک کردن تنظیمات و یا داده‌های اپ‌ها آن‌ها را Offload کنید تا باتری کمتری مصرف کنند. بعد از اینکه دوباره آن‌ها را نصب کردید می‌توانید دوباره داده‌ها و تنظیمات قبلی را برگردانید.

راه‌حل 2: راه‌اندازی مجدد یا Hard Reboot

به نظر می‌رسد اولین کاری که هر کس حین مواجهه با مشکلات در گوشی‌های مختلف انجام می‌دهد ری‌استارت کردن گوشی است. اما Hard Reboot در گوشی‌های آیفون واقعا جواب می‌دهد. می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند. برای Hard Reboot آیفون ایکس این مراحل را انجام دهید: دکمه بالا بردن صدا را فشار دهید و رها کنید. سپس دکمه‌ی کم کردن صدا را فشار دهید و رها کنید و در نهایت دکمه‌ی کناری گوشی را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که لوگو اپل ظاهر شود. با این کار گوشی شما حین راه‌اندازی مجدد بسیاری از مشکلات را شناسایی و حل می‌کند.

راه‌حل 3: صفحه نمایش گوشی را رو به زمین قرار دهید.

هم در گوشی‌های آیفون و هم در دستگاه‌های اندرویدی معمولا بیشترین میزان مصرف باتری مربوط به صفحه نمایش است. اما می‌توان این مصرف را کمتر کرد. هر وقت شما یک نوتیفیکیشن جدید دریافت می‌کنید صفحه نمایش آیفون ایکس روشن می‌شود و برای چند ثانیه در این حالت قرار می‌گیرد. روزانه تعداد زیادی نوتیفیکیشن‌ دریافت می‌کنیم و هر بار بخشی از باتری مصرف می‌شود.

برای اینکه این مصرف را کمتر کنید باید عادت کنید که گوشی را برعکس روی زمین یا میزتان قرار دهید. وقتی گوشی را رو به صفحه نمایش قرار می‌دهید سنسورهای کنار دوربین می‌فهمند که گوشی در حالت Face Down است. در نتیجه صفحه نمایش در حین تماس و یا دریافت نوتیفیکیشن روشن نمی‌شود و صرفا صدای زنگ و ویبره آن کار می‌کند. با این ترفند به راحتی می‌توانید عمر باتری iPhone X را بالاتر ببرید.

راه‌حل 4: از حالت Low Power Mode استفاده کنید.

این حالت می‌تواند عمر باتری گوشی را به وضوح بالاتر ببرد. وقتی که فعال است قابلیت‌هایی نظیر دانلود اتوماتیک، سینک ایمیل، Hey Siri ، افکت‌های گرافیکی، رفرش اپ‌ها در بک‌گراند و … غیر فعال می‌شوند. برای روشن کردن آن کافیست این مسیر را طی کنید: Setting > Battery > Turn On Low Power Mode

Low Power Mode در آیفون

راه‌حل 5: از وال‌پیپرهای متحرک استفاده نکنید.

وال‌پیپرهای متحرک آیفون 10 خیلی جذاب و وسوسه‌انگیزند. این وال‌پیپرهای انیمیشنی با اینکه برای هر چشمی خوشایند هستند اما مصرف باتری ناخوشایندی دارند. خیلی زیاد انرژی مصرف می‌کنند و خودتان هم می‌توانید با فعال یا غیرفعال کردن آن‌ها این تغییر در مصرف باتری را حس کنید.

راه‌حل 6: پایشگرهای سلامتی را غیرفعال کنید.

ریزپردازنده‌ی M11 استفاده شده در آیفون ایکس به شما این امکان را می‌دهد تا قدم‌ها، حرکت بدن و سایر فعالیت‌ها را رصد کنید. حکم یک پایشگر سلامتی را دارد. اما اگر از این امکانات گوشی‌تان استفاده نمی‌کنید و یا دوست ندارید استفاده کنید بهتر است آن را خاموش کنید چون این قابلیت همیشه در پس‌زمینه فعال است و باتری شما را زودتر از حالت معمول خالی می‌کند. برای خاموش کردن قابلیت فیتنس ترکینگ این مسیر را دنبال کنید: Setting > Privacy > Motion & Fitness > Turn Off Fitness Tracking

فیتنس ترکینگ در آیفون ایکس

راه‌حل 7: لوکیشن را غیرفعال کنید.

وقتی نیازی به مکان‌یابی و لوکیشن ندارید غیرفعال کردن آن بهترین کار است. هم امنیت بالاتری دارد و هم مصرف باتری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. رصد کردن دائم لوکیشن توسط گوشی بار زیادی روی گوشی ایجاد می‌کند و حتی ممکن است داغ کند. چرا که از GPS و سایر جی‌پی‌اس‌های تعبیه‌شده استفاده می‌کند و پیشنهاد می‌شود فقط در مواقع نیاز آن را فعال کنید.

برای غیرفعال کردن لوکیشن این مسیر را دنبال کنید: Setting > Privacy > Location Services

لوکیشن در آیفون ایکس

راه‌حل 8: نرم‌افزارهای پس‌زمینه را کامل ببندید.

وقتی از یک اپلیکیشن استفاده می‌کنید و کارتان با آن تمام می‌شود بهتر است از اپلیکیشن به صورت کامل خارج شوید. بستن برنامه راه‌حل خوبی نیست. چون برنامه در پس‌زمینه همچنان فعال است و باتری مصرف می‌کند.

راه‌حل 9: Background App Refresh را غیر فعال کنید.

بعضی اپلیکیشن‌ها همواره فعالند و باتری مصرف می‌کنند. مثلا اپ‌های پیام‌رسان باید همیشه در پس‌زمینه فعال باشند تا بتوانید نوتیفیکیشن‌ها را در لحظه ببینید. ایمیل و برخی اپ‌های دیگر هم نیاز به ریفرش در پس‌زمینه دارند. ناگفته پیداست که این قابلیت باعث می‌شود تا باتری گوشی شما همیشه در حال مصرف باتری باشد. اما می‌توان این قابلیت را به طور کامل غیرفعال کرد و یا برخی از اپلیکیشن‌ها را از لیست آن خارج کرد.

این مسیر را دنبال کنید: Setting > General > Background App Refresh

Background App Refresh

در ادامه می‌توانید این قابلیت را به طور کامل غیرفعال کنید یا اینکه اپ‌های غیرضروری را از لیست خارج کنید تا مصرف باتری شما کمتر شود.

راه‌حل 10: دانلود و آپدیت اتوماتیک اپ‌ها را خاموش کنید.

دانلود و آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن‌ها قابلیت مفیدی است. اما اگر دوست ندارید اپ‌ها بدون اجازه‌ی شما دانلود و آپدیت شوند، این قابلیت را غیرفعال کنید. هم از دانلود خودکار اپ‌ها جلوگیری می‌کنید و هم باتری شما کمتر مصرف می‌شود. برای خاموش کردن این قابلیت این مسیر را دنبال کنید: Setting > iTunes & App Store > Disable Automatic Download

دانلود و آپدیت اتوماتیک

راه‌حل 11: Auto-Fetch را غیر فعال کنید.

برخی داده‌های سیستمی و داده‌هایی که روی سایر دستگاه‌ها دارید به صورت اتوماتیک با دستگاه شما سینک می‌شوند. به طور مثال داده‌هایی که روی ساعت هوشمندتان دارید خودبخود با داده‌های گوشی کوپل می‌شوند. اما می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید و در مواقع نیاز مجددا آن را فعال کنید. هم باتری کمتر مصرف می‌شود و هم شما می‌توانید داده‌های روی آیفون ایکس‌تان را کنترل کنید.

Setting > Accounts & Passwords > Fetch New Data > Manually

این مسیر را دنبال کنید و قابلیت دریافت داد‌های جدید را در حالت دستی قرار دهید.

قابلیت Auto-fetch در آیفون ایکس

راه‌حل 12: Auto-Brightness را فعال کنید.

وقتی Auto-Brightness فعال است. نور صفحه متناسب با نور محیط تنظیم می‌شود. یعنی وقتی در یک جای تاریک هستید نور صفحه هم کمتر می‌شود. همچنین زیر نور آفتاب ماکزیمم نور را خواهید داشت. این قابلیت هم باعث می‌شود تا کارایی بهتری داشته باشید و هم از مصرف بیش از حد باتری جلوگیری می‌کند. از چشم‌های شما هم محافظت می‌کند.

مسیر زیر را دنبال کنید و این قابلیت را فعال کنید:

Setting > General > Accessibility > Display Accommodation > Auto-Brightness

Auto-Brightness در آیفون ایکس

راه‌حل 13: قابلیت True Tone را فعال کنید.

این قابلیت صفحه نمایش آیفون ایکس را با توجه به نور محیط تغییر می‌دهد. رنگ‌ها را کاملا منطبق با نور محیط در نظر می‌گیرد تا بهترین دید را تجربه کنید. از چشم شما در تاریکی محافظت می‌کند و صفحه نمایش را کاملا طبیعی می‌سازد. روشن کردن این قابلیت در مصرف باتری هم تغییراتی ایجاد می‌کند. برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید:

Setting > Display & Brightness > True Tone

راه‌حل 14: Dark Mode را فعال کنید.

Dark Mode‌ به طور ویژه روی عملکرد باتری iPhone X تاثیر دارد. چرا که برخی از پیکسل‌های صفحه نمایش را خاموش می‌کند و در حقیقت این پیکسل‌ها باتری مصرف نمی‌کنند. میزان مصرف باتری توسط صفحه نمایش تا 15 درصد کاهش می‌یابد. در ضمن برای محیط‌های تاریک که دوست ندارید صفحه نمایش شما نوری داشته باشد و برای بقیه مزاحمت ایجاد کند بهترین گزینه است.

در تنظیمات Display & Brightness را پیدا کنید و در تب Appearance قابلیت Dark را فعال کنید.

راه‌حل 15: به تنظیمات کارخانه برگردید

اگر روش‌های بالا را امتحان کردید و بعد از چند روز نتیجه‌ای نگرفتید آخرین مرحله این است که دوباره گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. تمام تنطیمات به صورت پیش‌فرض مثل روز اول خواهند شد. توجه داشته باشید که داده‌ها و فایل‌های شما حذف نمی‌شوند.

Setting > General > Reset > Reset All Settings

از اینجا می‌توانید دوباره تنظیمات کارخانه را اعمال کنید.

تنظیمات کارخانه در آیفون ایکس

به نظر شما شارژر سریع به باتری گوشی آسیب می‌زند؟ در اینجا بیشتر بخوانید. 

جمع بندی

راه‌های زیادی وجود دارند تا عمر باتری iPhone X را بالاتر ببرید. 15 مورد از آن‌ها در اینجا گفته شد. با اعمال کردن این راهکارها مصرف باتری شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و می‌توانید راحت‌تر از گوشی‌تان استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید مشکل را کامل و دقیق حل کنید می‌توانید به فکر خرید لوازم جانبی آیفون ایکس باشید. یکی از لوازم جانبی این گوشی، باتری است که در صورت آسیب جدی به آن، می‌توانید آن را تعویض کرده و همچون روز اول از گوشی خود استفاده کنید. بنابراین با قطعیت می‌توان گفت خرید باتری اورجینال iPhone X بهترین گزینه است تا دوباره با خیال راحت از گوشی قدرتمند‌تان استفاده کنید.

خرید باتری و سایر لوازم جانبی بسیار مهم است. باید خوب نگاه کنید. دقیق بررسی کنید. مقایسه کنید و در نهایت بهترین لوازم جانبی موبایل را انتخاب کنید. اگر قصد خرید اینترنتی لوازم جانبی موبایل را دارید استایل آپ لوازم جانبی اورجینال از برندهای معتبر را در اختیار شما قرار می‌دهد. از انواع باتری اورجینال گرفته تا قاب و گلس و هر چیز دیگری که نیاز دارید تا گوشی‌تان را باب میل‌تان تغییر دهید و امکانات جدیدی به آن اضافه کنید. 

0 دیدگاه برای 15 راهکار برای بهبود عمر باتری iPhone X

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “15 راهکار برای بهبود عمر باتری iPhone X”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.