بهترین هدفون و هندزفری برای ورزش و باشگاه

بهترین هدفون و هندزفری برای ورزش و باشگاه

ورزش کردن همراه با موزیک خوب و قوی احساسی فوق‌العاده هیجان‌انگیز دارد. پلی‌لیست محبوب‌مان را پلی می‌کنیم و ورزش می‌کنیم و این موزیک‌ها انرژی درونی قدرتمند‌تری به ما می‌دهند. یک هدفون و هندزفری خوب برای ورزش کردن هم جزو مواردی است که روی این انرژی و احساس درونی تاثیر دارند. در اینجا بهترین هدفون برای ورزش کردن و بهترین هندزفری برای باشگاه و تمرین را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای اینکه بهترین هندزفری برای ورزش و باشگاه را انتخاب کنید باید ابتدا با ویژگی‌ها و قابلیت‌های جانبی هدفون‌ و هندزفری که مخصوص ورزش کردن طراحی شده‌اند آشنا شوید. قبلا در مورد بهترین هدفون برای موسیقی صحبت کرده‌ایم و ویژگی‌های مهم هدفون و هندزفری را برای سبک‌های مختلف موسیقی گفته‌ایم. حالا سراغ ویژگی‌های مهم برای بهترین هدفون ورزشی می‌رویم.

هدفون روگوشی برای ورزش بهتر است هندزفری و ایرباد؟

بهترین هدفون بلوتوثی ورزشی

معمولا هر کس انتخاب خودش را برای ورزش کردن دارد. یک نفر هدفون را بهتر می‌داند و ممکن است یک نفر دیگر هندزفری را ترجیح دهد. در حقیقت اینجا همیشه دو تیم وجود دارند. تیم هدفون و تیم هندزفری. حالا ببینیم کدام گزینه برای شما بهتر جواب می‌دهد.

  • هدفون روگوشی

هدفون‌های بزرگ که روی گوش قرار می‌گیرند و سایز بزرگتری دارند برای ورزش کردن خوب جواب می‌دهند. چون قطر درایور در هدفون بسیار بیشتر است در نتیجه کیفیت صوت بالایی دارد. گوش را به طور کامل پوشش می‌دهد و سری‌های نرم آن گوش‌تان را اذیت نمی‌کنند. هندزفری‌هایی که داخل کانال گوش قرار می‌گیرند ممکن است برخی مواقع حین ورزش کردن آزاردهنده ‌شوند اما هدفون‌های روگوشی باکیفیت از این نظر مشکلی ندارند.

چون تمام گوش را پوشش می‌دهند صدا را حجیم‌تر و با قدرت بالاتر به گوش شما می‌رسانند و معمولا به خاطر این پوشش کامل نویزهای محیطی کمتری را هم تجربه می‌کنید. این هدفون‌ها برای فضای باشگاه که معمولا پر از نویز و سروصداست عملکرد خوبی دارند. اما برای محیط بیرون و ورزش در طبیعت که دوست دارید صداهای بیرون رو هم بشنوید شاید چندان باب میل شما نباشند.

بهترین هدفون ورزشی

یک عیب دیگر که برای هدفو‌ن‌ها وجود دارد تعریق زیاد هدفون‌هاست. چون کل گوش را پوشش می‌دهند. دمای سر هم حین ورزش کردن بالاست و ذرات عرق روی قسمت داخلی هدفون به دام می‌افتند و احساس ناخوشایندی دارد. اما خوش‌استایل هستند. جذابیت ظاهری خوبی به شما می‌دهند. مشکل دیگری که شاید برای برخی افراد مهم باشد جابجا کردن هدفون‌هاست. شما به راحتی می‌توانید هندزفری‌ها را داخل جیب یا کیف‌تان بگذارید. اما هدفون‌ها حجم زیادی را اشغال می‌کنند.

  • هندزفری یا ایرباد توگوشی

هندزفری‌ها چون سایز کوچک‌تری دارند در نتیجه قطر درایور آن هم کوچکتر است و کیفیت صدای آن به پای هدفو‌ن‌های روگوشی قدرتمند نمی‌رسد. این نقطه ضعف ایرفون در مقابل هدفون است. هر چند در حال حاضر هندزفری‌های ورزشی با کیفیت صوت بالا هم تولید و عرضه شده‌اند. (نکته اینکه حین ورزش کردن بخشی از تمرکز شما صرف ورزش کردن و انجام حرکات ورزشی است. در نتیجه متوجه این ضعف ایربادها نمی‌شوید.)

هندزفری سیمی ورزشی

بهترین هندزفری‌های ورزشی عمدتا قابلیت نویزکنسلینگ فعال هم دارند یعنی اجازه نمی‌دهند نویزهای محیطی را بشنوید. هدفون گلکسی بادز سامسونگ دو حالت نویزکنسلینگ و Ambient Sound دارد و می‌توانید به انتخاب خودتان صداهای محیط را فعال یا غیرفعال کنید. (با بهترین هندزفری‌ نویزکنسلینگ هم آشنا شوید.)

اگر هندزفری سیمی دارید ممکن است سیم هندزفری حین ورزش کردن مشکل‌آفرین باشد. می‌توانید از هندزفری و یا هدفون بی سیم ورزشی استفاده کنید که با بلوتوث به گوشی شما وصل می‌شوند. (یک ترفند کوچک: اگر دوست دارید گوشی تلفن همراه‌تان باشد و به گوشی وصل شوید می‌توانید از بازوبند ورزشی گوشی استفاده کنید.)

ایربادهای بی‌سیم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون داخل گوش می‌مانند و حین دویدن یا ورزش‌های سنگین از گوش نمی‌افتند. هندزفری‌ها معمولا یک بندنگهدارنده یا یک گوش‌بند نرم مخصوص هم دارند که از بالای گوش رد می‌شود یا داخل غضروف‌های گوش قرار می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند که هندزفری حین تحرک زیاد از گوش خارج شود.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های بهترین هندزفری و هدفون های ورزشی

برای اینکه بتوانید بهتر ورزش کنید و همزمان موزیک خوب و باکیفیت گوش کنید به امکانات جانبی هم نیاز دارید که هدفون‌های باکیفیت عمدتا این قابلیت‌ها را دارند.

  • هدفون روگوشی باید سبک باشد تا حین ورزش کردن روی سرتان احساس سنگینی نکنید. در ضمن هدفون‌های سنگین حین تحرک خیلی زودتر از گوش جدا می‌شوند چون تکانه بیشتری دارند.
  • قابلیت نویز کنسلینگ بسیار مهم است. اگر ورزش کردن در آرامش و بدون سروصداهای اضافی را ترجیح می‌دهید بهتر است هندزفری یا هدفونی تهیه کنید حتما این قابلیت را داشته باشد.
  • سری‌های ضدتعریق در هدفون و هندزفری بسیار مهمند. چون حین ورزش کردن عرق می‌کنید و این عرق داخل گوش یا کناره‌های آن آزاردهنده است.
  • بند نگهدارنده یا کاور دورگوش که جزو لوازم جانبی هندزفری است هندزفری را حین ورزش کردن داخل گوش نگه می‌دارند.

گیره نگهدارنده هندزفری

  • فیت بودن ابعاد هندزفری و هدفون با آناتومی سر و گوش بسیار مهم است. اگر هدفون یا هندزفری بیش از حد بزرگ یا کوچک باشند مزاحم ورزش کردن شما می‌شوند.
  • اگر هدفون روگوشی خریداری می‌کنید قابلیت مموری خور بودن مهم است. چون بدون نیاز به گوشی می‌توانید موزیک گوش کنید.
  • ضد آب بودن ویژگی مهمی است تا حین باراش باران و یا تعریق زیاد و خیس شدن، آب وارد هدفون یا هندزفری نشود.
  • بهترین هدفون و هندزفری بلوتوثی ورزشی باید باتری قدرتمندی هم داشته باشد و مدت زمان زیادی شارژ نگه دارد تا بتوانید بیشتر از آن استفاده کنید. در مورد مدت زمان شارژ انواع هندزفری بیسیم اینجا بیشتر توضیح داده‌‌ایم.

این نکات را در نظر بگیرید و حین خرید بهترین هندزفری و هدفون ورزشی لحاظ کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. حالا سراغ معرفی چند هندزفری و هدفون برتر برای ورزش و باشگاه می‌رویم.

بهترین هدفون و هندزفری برای باشگاه و ورزش

وبسایت t3 بهترین هندزفری‌ و هدفون‌های ورزشی را معرفی کرده و ویژگی‌های هر کدام از این هدفون‌ها را بررسی کرده است که در این جدول‌ها به صورت خلاصه خواهید خواند.

1. Beats By DRE Powerbeats

نوع هندزفری و هدفون

ایرفون توگوشی بلوتوثی با قلاب‌های نگهدارنده با حالت سیمی دور گردن

عمر باتری

15 ساعت

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

کیفیت صوت بالا

متناسب با ابعاد گوش

عمر باتری بسیار بالا

2. Beats By DRE Powerbeats Pro

نوع هندزفری و هدفون

ایرباد توگوشی بلوتوثی با قلاب‌های نگهدارنده

عمر باتری

9 ساعت

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

کیفیت صوت بالا

متناسب با ابعاد گوش

نکته منفی: کیس شارژر هندزفری نسبتا بزرگ است. قیمت هندزفری هم زیاد است.

3. Jabra Elite Active 5T

جبرا 5T

نوع هندزفری و هدفون

ایرباد بلوتوثی

عمر باتری

5 ساعت + 10 ساعت هم از کیس شارژر

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

ضدتعریق

متناسب با ابعاد گوش

قیمت مناسب

بهترین هندزفری ورزشی از نظر قیمت

4. AfterShokz Aeropex

نوع هندزفری و هدفون

هدفون دور گوشی سایز بسیار کوچک با قابلیت القای استخوانی

عمر باتری

8 ساعت

نویزکنسلینگ

ندارد

سایر ویژگی‌ها

آگاهی بیشتر از محیط

راحت

به دلیل القای استخوانی برای سلامت سیستم شنوایی ایده‌آل است. (کدام هدفون‌ها به گوش آسیب نمی‌زنند؟)

5. Monster Isport Freedom 2

نوع هندزفری و هدفون

هدفون روگوشی بلوتوثی

عمر باتری

24 ساعت

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

کیفیت صوت بسیار بالا و حرفه‌ای

طراحی قدرتمند و ضدضربه

عمر باتری بسیار بالا و بدون نیاز به شارژ مجدد

سری‌های ضدتعریق

قابل شستشو

6. Tough Tested Ranger

نوع هندزفری و هدفون

هندزفری سیمی

قلاب نگهدارنده

دارد

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

طراحی اسپرت و ورزشی

ضدضربه و ضدگرد و غبار

ضدآب و عرق

بهترین هندزفری ورزشی سیمی از نظر قیمت

7. JBL E45

نوع هندزفری و هدفون

هدفون دور گوشی سایز بزرگ بلوتوثی

عمر باتری

16 ساعت

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

کیفیت صوت بسیار بالا

کاپ‌های بسیار محکم و مقاوم در برابر ضربه

کشش و انعطاف بالا در بند بالای سر

نکته منفی: ضدآب نیست.

8. Samsung Galaxy Buds

گلکسی بادز با قابلیت نویزکنسلینگ

نوع هندزفری و هدفون

ایرباد داخل گوش بلوتوثی با سری سیلیکونی

عمر باتری

6 ساعت + 7 ساعت در کیس شارژر

نویزکنسلینگ

دارد

سایر ویژگی‌ها

امکان فعال‌سازی قابلیت صدای محیط یا غیرفعال کردن آن

امکان استفاده از لوازم جانبی گلکسی بادز مثل بند نگهدارنده و کاور دورگوش

طراحی جذاب

 

این موارد جزو گزینه‌های پیشنهادی بهترین هدفون و هندزفری برای ورزش هستند. می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که برای خرید هندزفری در نظر گرفته‌اید و مطالعه دقیق ویژگی‌های هرکدام از این هدفون‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید.

جمع بندی

همیشه این سوال را در ذهن‌مان داریم که هندزفری خوب چی بخرم؟ در این مطلب به طور کامل ویژگی‌های مهم هندزفری‌، عوامل تاثیر گذار در کیفیت صدا و مواردی از این دست را بررسی کرده‌ایم و می‌توانید بخوانید. اگر سوالی هم در مورد هر کدام از این هدفون‌ها دارید و یا دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد بهترین هدفون مخصوص ورزش و باشگاه به دست بیاورید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها سوالات‌تان را مطرح کنید و ما سعی می‌کنیم در اسرع وقت پاسخ سوال‌های شما را پیدا کنیم.

0 دیدگاه برای بهترین هدفون و هندزفری برای ورزش و باشگاه

0 دیدگاه برای این محصول

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بهترین هدفون و هندزفری برای ورزش و باشگاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.